Identyfikacja róż

Zablokowany
minismok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3036
Od: 25 wrz 2008, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czarni Górale
Kontakt:

Post »

Soniu!

zółta to golden glow [moze byc mix z celebration,zalezy czy kupowałas z licencja czy bez].......golden glow to cenna odmiana pózno powtarza kwitnienie [ wrzesien pazdziernik]......u mnie w górach własnie teraz pokazuje klase.......paki ma przebarwione na szczycie na pomaranczowo......troszke kontrowersyjna jest budowa paka który pokazałas ale nie wiem jaka to faza..liscie błyszczace dosc jasne sa ok,pokrój i grubosc pedów takze

pozdrawiam :D
nic nie jest takie jakim się wydaje Spis Treści
minismok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3036
Od: 25 wrz 2008, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czarni Górale
Kontakt:

Post »

Zielono mi!

to nie jest Westerland
nic nie jest takie jakim się wydaje Spis Treści
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post »

Dziewczyny, jaka to może być odmiana?
Kupowałam jako 'Koral rose'.
ObrazekObrazek
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Jaka to róża?

Post »

Kochani! Zwracam się o rozpoznanie mojej róży. Została kupiona jako angielska Warwick Castle,
a tu się okazuje, po sprawdzeniu w googlach, że to jednak inna angielka :oops: Też jasny róż ale kwiat nie tak pełny i o trochę innym kształcie. Krzew duży do 1,60m. Liść dość jasna zieleń. Kwitnie teraz i powtarza pojedynczymi kwiatami latem. Trochę podobna do Scepter'd Isle, ale nie jestem pewna. Może ktoś ma taką i może mi pomóc w rozpoznaniu..


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Silwan
50p
50p
Posty: 72
Od: 3 wrz 2008, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Post »

piękna bardzo podobna do Sarah Van Fleet http://www.helpmefind.com/plant/l.php?l=21.114081
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Post »

Witam bardzo serdecznie, nie wiem co to za róża, wiem tylko że jest bardzo piękna!!! Pozdrawiam Stasia
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5839
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Post »

Na razie nic mi nie przychodzi do głowy, ale obiecuję pooglądać w encyklopedii i w katalogu Austina.
Może coś znaję.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Silwan
podobna ale nie jest tak pełna jak Sarah.
Stasiu
dziękuję ;)
Oliwko
katalog Austina też przejrzałam i najbardziej podobna jest Scepter'd ale to też nie ta.
A może to wcale nie jest austinka tylko jakaś ze starych róż?
z góry dziękuję za pomoc :D
cebullka
100p
100p
Posty: 101
Od: 20 mar 2008, o 07:00
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Ja też mam taką różową niespodziankę :wink: miała być ta tajemnicza Flammenspel - czerwona pnąca,a dziś zauważyłam taki oto kwiat koloru cielisto-pomarańczowego z żółtym środkiem. Odrobinkę podobna do Westerlanda ale to NIE ona, może Ktoś rozpozna... :roll:

Obrazek

ciekawe ile jeszcze takich niespodzianek wwyrośnie

pozdrawiam Ania
cebullka
100p
100p
Posty: 101
Od: 20 mar 2008, o 07:00
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Gloriadei -szukając w encyklopedii róż swojej róży natknęłam się na różę Scepter'd Isle, z opisu wynika ze mocno zię rozrasta, od wczesnego lata okryty jest gronami jasnoóżowych kwiatów. Ma przyjemną woń mirry i starych róż

http://www.helpmefind.com/plant/pl.php?n=6703

na niektórych zdjęciach bardzo przypomina Twoją różową NN
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

cebullka pisze:Gloriadei -szukając w encyklopedii róż swojej róży natknęłam się na różę Scepter'd Isle, z opisu wynika ze mocno zię rozrasta, od wczesnego lata okryty jest gronami jasnoóżowych kwiatów. Ma przyjemną woń mirry i starych róż

http://www.helpmefind.com/plant/pl.php?n=6703

na niektórych zdjęciach bardzo przypomina Twoją różową NN
Przepraszam za wprowadzenie wbład: ta róża nie powtarza kwitnienia( pomyliłam z rosnącą obok) .
A więc nie Scepter'd Isle :(
Zofija naprowadziala mnie na Constace Spry. Pierwszą rożę Austina. Bardzo prawdopodobne, że to ona, cechy się zgadzają. :D

Twojej róży cebulko nie znam, niestety.
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5427
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Post »

A może ktoś zna imię mojej piękności? Tak wygląda kwiat:

Obrazek

a tak pokrój:

Obrazek

charakterystyka: właśnie o tej porze zaczyna kwitnięcie, jesienią powtarza, choć słabo (aczkolwiek nie wykluczam moich błędów hodowlanych, być moze gdyby ją sprytniej nawieźć...). Ma po kilka kwiatów na pędzie, wielkości ok. 7-8 cm, kwitnie w czerwcu baaardzo obficie. Wysokość prawie 1,5 metra - w tym roku w ramach eksperymentu jej nie cięłam. Ma długie, sztywne dość pędy. Jest niesamowicie zdrowa i żaden szkodnik sie jej nie czepia, nawet mszyca występuje z rzadka. Pachnie bardzo słabiutko.

Pomozecie? ;-)
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
Ania Kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1482
Od: 19 lut 2009, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Co to za róża, kupowana była jako Queen of England. Pienna, ale nijak minie pasuje do tych w podanych linkach.

Już pączek mi nie pasował, bo był morelowy i miałam wątpliwości czy wybarwi sie na różowo. Wybarwił sie ale róża okazała sie zupełnie inna. Oczywiście podoba mi sie znacznie bardziej niż Queen. Pachnie delikatnie, może przez te deszcz, ale za to bardzo ładnie :-)

Myślę że to jakaś angielka, ale jaka.???? Może ktoś wie?????

Obrazek Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Róże”