Pigwowiec - wymagania,pielęgnacja,cięcie,przesadzanie

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6516
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Jacuś / Lisku / Strusiu - jeśli masz za dużo owoców pigwowca (w sezonie, rzecz jasna), to jestem chętna na trzy kilo pocztą ze zwrotem kosztów. Moje krzewy są bardzo młode i na razie miały w pierwszym roku jeden, w w ubiegłym ze sześć owoców. Reszta opadła w fazie zawiązków, bo zrobiłam im wymianę podłoża z martwego piachu na mieszankę z dobrą ziemią i się nieco zbuntowały. W tym roku oczekuję od nich co najmniej podwojenia "osiągów", ale to nadal będzie tylko ... kropla nalewki :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3804
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Post »

Witam. Jaką podkładkę możecie polecić pod pigwowiec japoński i pod pigwowiec wyniosły?
Chcę uzyskać formę pienną. Osobiście ożywałem do tego celu Sorbus acuparia. Może są inne przydatne podkładki?
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6902
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Obrazek

Tak aktualnie wyglądają moje siewki pigwowca. Nasiona wysiałem zimą w tunelu foliowym.
Awatar użytkownika
barbara
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 26 kwie 2006, o 15:22
Lokalizacja: Poznań

Pigwowiec

Post »

Witam.
A ja mam problem ze swoim pigwowcem japońskim. Mam go już z 5 lat ma z pół metra na wiosnę bardzo dużo pąków kwiatowych ale się nie rozwijają tylko opadają i tak już któryś rok z rzędu. Serdecznie bym prosiła o poradę jaka może być tego przyczyna. Rośnie w pełnym słońcu. Ziemia na mojej działce jest piaszczysta ale przy sadzeniu daję dobrej ziemi. :?:
Pozdrawiam! Barbara
Idź tak przez życie by nie potrącać innych.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6516
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Pigwowiec

Post »

barbara pisze:Witam.
A ja mam problem ze swoim pigwowcem japońskim. Mam go już z 5 lat ma z pół metra na wiosnę bardzo dużo pąków kwiatowych ale się nie rozwijają tylko opadają i tak już któryś rok z rzędu. Serdecznie bym prosiła o poradę jaka może być tego przyczyna. Rośnie w pełnym słońcu. Ziemia na mojej działce jest piaszczysta ale przy sadzeniu daję dobrej ziemi. :?:
Zafunduj mu kumpla, albo przyjaciółkę, może mu smutno i samotnie?

(czy pigwowce są obupłciowe? samopylne?)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Anemon
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 22 kwie 2009, o 13:37
Lokalizacja: Małopolska

Post »

A można przesadzić pigwowca?
Kilkuletni, 150-160 cm. Pięknie kwitnie, obficie owocuje ale niestety zasłania śliczne azalie :( i wyłazi na ścieżkę.
A jeśli można, to czy najpierw przyciąć stare pędy (jak pisaliście wyżej) czy lepiej poczekać aż się przyjmie na nowym miejscu?
A może go lepiej nie ruszać?
Awatar użytkownika
dez_old1
1000p
1000p
Posty: 1758
Od: 10 maja 2009, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Myślę że można tylko zaraz po posadzeniu przytnij to go wzmocni i bedzie bardziej szedł w korzeń.Ja z moim M jutro zabieramy się do przesadzenia 2 świerków o wysokości 2.5 m i liczę że się przyjmą :lol:
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6902
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

barbara Basiu właśnie wpadłem na chwilkę do tego tematu i widzę, że interesują Cię moje siewki. Na razie przesadziłem część do wysokich doniczek i widzę, że nie zniosły tego najlepiej, choć się powoli regenerują. Chyba lepiej będzie jak się porządnie ukorzenią. Nie sądzę by siewki bez ziemi zniosły podróż a te w doniczkach lepiej niech poczekają na przerośnięcie bryły korzeniowej. W każdym razie zostawiam dla Ciebie kilka roślinek a za ok. miesiąc zastanowimy się jak je do Ciebie dostarczyć. Chyba, że masz inny pomysł? Mam rodzinę w Poznaniu więc może w wakacje zawitam na krótko do Poznania.
zorza
50p
50p
Posty: 96
Od: 30 wrz 2008, o 12:31
Lokalizacja: lubelskie ,Chełm

Post »

Obrazek

Witam miłośników pigwowców i nalewki :) , mój wtym roku kwitnie ładnie , znów wyprodukuje trochę nalewki . Mam niski krzaczek .

Przemku super te Twoje siewki ,poczytałam o nich i juz zagladam do ogrodów z ukierunkowaniem, że będe żebrać o nasionka :)szczególnie tych wyższych.
Mam chciejstwo zrobic zywopłocik .Odkopałam kawałek swojego krzaka ,za bardzo mi wlazł w trawnik wsadziłam w doniczki ,ale widzę że nie łatwo sie adaptuje. Ciekawa jestem jak uda mi się ta hodowla

Poprawiłam :wink: Jakby co, to w poście mamy klawisz Zmień, można użyć samodzielnie :D Nalewka
pozdrawiam serdecznie:) Małgośka
Zorza w ogrodzie
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6902
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Obrazek Obrazek

Wszystko wskazuje, że w tym roku będzie urodzaj na owoce pigwowców.
Zorzo ten na zdjęciu jest z tych wyższych.
Awatar użytkownika
barbara
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 26 kwie 2006, o 15:22
Lokalizacja: Poznań

Post »

przemek1136 pisze:barbara Basiu właśnie wpadłem na chwilkę do tego tematu i widzę, że interesują Cię moje siewki. Na razie przesadziłem część do wysokich doniczek i widzę, że nie zniosły tego najlepiej, choć się powoli regenerują. Chyba lepiej będzie jak się porządnie ukorzenią. Nie sądzę by siewki bez ziemi zniosły podróż a te w doniczkach lepiej niech poczekają na przerośnięcie bryły korzeniowej. W każdym razie zostawiam dla Ciebie kilka roślinek a za ok. miesiąc zastanowimy się jak je do Ciebie dostarczyć. Chyba, że masz inny pomysł? Mam rodzinę w Poznaniu więc może w wakacje zawitam na krótko do Poznania.
Dzięki Przemku. Będę czekać na te sadzonki jak będziesz jechał do Poznania to bardzo proszę je przywieź. Napisz na jakim osiedlu mieszka Twoja rodzina.
Pozdrawiam! Barbara
Idź tak przez życie by nie potrącać innych.
mati mati
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 3 wrz 2008, o 08:47
Lokalizacja: Łódź

Pigwowiec japoński Nicole-dlaczego nie kwitnie?

Post »

Witam, rozwiając temat posadziłem go 2 lata temu, w tamtym roku ani jednego kwiatka, w tym roku aż trzy na cały pół-metrowy krzew. Będąc u hodowcy w tym roku powiedział mi nie kupuj tych bo coś nie chcą dawać kwiatów, sęk w tym że to u niego kupiłem tą roślinkę.
Jak myślicie skoro on nie potrafi nic z tym zrobić to czy istnieje jakaś szansa na zakwitnięcie całego krzewu? Czy już do końca będzie tylko zielenina?
Awatar użytkownika
centauryda
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 14 kwie 2008, o 12:20
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Owoce

Post »

Chętnie odkupię owoce pigwowca, zanim posadzę swój (a propos - czy mogłabym jeszcze posadzić w tym roku taki krzaczek?).
Mieszkam w Gdyni, jeśli w pomorskiem ktoś by cierpiał na nadmiar owoców - przyjadę :)
Pozdrawiam słonecznie
Maga
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”