Nie ma róży bez kolców... różanka u Ewy.

Zablokowany
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Róża Gertrude Jekyll

Post »

Gertrude Jekyll - Austin 1988

jedna z najlepszych Austinek, silny wzrost, pąk rozwija się w rozetowy kwiat w stylu starych róż. Kolor ciemny róż. Dobrze jest posadzić tą odmianę w środku rabaty, dorasta do 120 cm wys. Wspaniały zapach i piękno kwiatu to jej główne zalety. Nazwana na cześć jednej z pierwszych ,nowatorskich projektantek ogrodów.
Ciekawostka: z jej liści wytwarza się olejek różany! Dla lepszego efektu radzę posadzić 2-3 krzewy razem w odległości 50 cm. Może być też sadzona w dużych donicach. Na zimę taką donicę trzeba zakopać całą do ziemi aby chronić korzenie przed mrozem.
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5839
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Post »

Też mam problem z miejscem :wink:
Nie sadzę w donicach, więc nic nie wiem niestety na ten temat i nie mam doświadczeń.
Za to chętnie czegoś się dowiem od uprawiajacych.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Zatem będziemy wycinać trawnik po trochę, jak to robię co roku :twisted:

Znalazłam jeszcze jakieś zdjęcia: Goldilocks, Lichtkonigin Lucia i Heritage.



Obrazek Obrazek Obrazek

i cały krzew Licht. Lucia

Obrazek
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

oliwka pisze:Też mam problem z miejscem :wink:
Nie sadzę w donicach, więc nic nie wiem niestety na ten temat i nie mam doświadczeń.
Za to chętnie czegoś się dowiem od uprawiajacych.
Od wielu lat uprawiam róże w donicach i ocynkowanych wannach pamiętajacych czasu PRLu.
Od dwóch lat mam miedzy innymi w doniczch róże pnącą i rugosę. Donic nie okrywam na zimę. Uprawa nie jest trudniejsza niż w gruncie :wink:
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Agatko,
dzięki, to ja też się odważę w tym roku. Chcialabym tyle jeszcze posadzić a tu miejsca mało, dzieci już nie mają się gdzie bawić :lol: . Takie donice to będzie to! Mogą sobie stać gdzieś z tyłu ogrodu a jak się rozwiną kwiaty to przestawię je na bardziej eksponowane miejsce :!:

A, i jeszcze, twoim sposobem z miniaturkami, kupiłam 4 przecenione po 2 zl/szt. Jeszcze w całkiem dobrym stanie! Będzie fajna kępa z tego na rabacie! :D . Dzięki za pomysł!
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Tu zdjęcie tych miniaturek:


Obrazek
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Ewuniu masz śliczne róże ,dopiero kliknęłam na Twój drugi wątek :oops: ,jakoś przegapiłam :?: :cry: .Szczególnie spodobała mi się Eden Rose 85,muszę o niej pomyśleć :wink: ,powojnik super i to w białym kolorze,który planuję na ten rok :D
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

gloriadei pisze:Agatko,
dzięki, to ja też się odważę w tym roku. Chcialabym tyle jeszcze posadzić a tu miejsca mało, dzieci już nie mają się gdzie bawić :lol: . Takie donice to będzie to! Mogą sobie stać gdzieś z tyłu ogrodu a jak się rozwiną kwiaty to przestawię je na bardziej eksponowane miejsce :!:

A, i jeszcze, twoim sposobem z miniaturkami, kupiłam 4 przecenione po 2 zl/szt. Jeszcze w całkiem dobrym stanie! Będzie fajna kępa z tego na rabacie! :D . Dzięki za pomysł!
Tylko pamietaj ze rozmawiamy o donicach nie doniczkach :D
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Agatko, tak, to dobra uwaga, tylko duża i wysoka donica, róże przecież głęboko się korzenią! :) Będę pamiętać! :wink:

Halinko, dziękuję, róże to mój konik! :lol: Ale, że nie kwitną przez cały sezon, staram się też sadzić inne rośliny, żeby zawsze było kolorowo przez cały okrągły rok! Chętnie podsadzam róże powojnikami. Zasłaniają puste miejsca i wspaniale współgrają razem z królową kwiatów :D


Obrazek

np. róża Louise Odier i clematis Gipsy Queen
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Masz pomysła z tymi powojnikami i różami razem,chyba odgapię,bo lubię powojniki i róże :D
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7368
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Masz przepiękne róże, Veilchenblau ukwiecone pięknie, u mnie nie bardzo chciałam odginać mu poziomo gałęzie więc słabiej kwitnie, Heritage i Eden w tym roku powinny kwitnąć zobaczę czy kwiaty będą tak wyglądały jak Twoje, mam pytanie - jaką wysokość osiąga Red Eden? W tym roku na niego zapoluję.
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Halinko
odgapiaj ile chcesz :) polecam powojniki włoskie, są łatwiejsze w uprawie :)

Deirde
Cieszę się, że Ci się podoba :) Veilchenblau nie kwitnie co roku tak pięknie niestety. Jeśli czerwiec jest bardzo suchy i upalny (we Wrocławiu to częsty przypadek) to kwiaty bardzo szybko zasychają od gorąca i efekt jest brzydki :(
Nie pomaga nawet podlewanie. Ta odmiana dobrze rośnie gdy nie jest cały dzień na słońcu . Potrzebuje trochę wytchnienia w półcieniu.
Red Eden kupiłam w którymś z marketów ogrodniczych. Po 3 latach ma u mnie ok. 1 m. Rośnie spokojnie, nie wybija bardzo długich pędów. Tnę umiarkowanie. Warto chronić kwiaty przed deszczem!!! Mogą się sklejać płatki i łapie je szara pleśń :(
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

Jeśli chodzi o Veilchenblau to dopiero po przesadzeniu na pólnocną stronę pokazała jaka jest fajna. Moja ma z przypadku. Zaszczepiona na niej była róża niebieska pnaca bez nazwy z Rosanexu. Róza nie wyszła ale za to mam Veilchenblau :D Ciekawostką jest to ze kupiłam drugą niebieska pnacą dla teściowej .I u niej odmiana szlachetna nie wyszła a podkładka okazała się pospolitą :D
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”