Datura,dyskusje,prezentacje kwitnień cz.III (02.2009-05.2014)

Rośliny doniczkowe
bura4
50p
50p
Posty: 97
Od: 3 sty 2008, o 14:50
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

A czy nasiona zwykłej datury wieloletniej trzeba moczyć czy coś w tym rodzaju??
Cattleyomaniaczka

Marta
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Ja nie moczyłam zeszłego roku- z 6 wyszło mi cztery...
Długo czekałam, nawet bardzo- juz myslałam, że nic nie bedzie- ale wyszły.
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
bura4
50p
50p
Posty: 97
Od: 3 sty 2008, o 14:50
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Nela pisze:Ja nie moczyłam zeszłego roku- z 6 wyszło mi cztery...
Długo czekałam, nawet bardzo- już myslałam, że nic nie bedzie- ale wyszły.
A jak długo to bardzo długo?? Miesiąc?? Ciekawe czy we Floranie będą sadzonki datur...
Cattleyomaniaczka

Marta
Awatar użytkownika
Agii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 2 lip 2008, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Białegostoku woj.podlaskie

Post »

bura4 co roku w Biedronie w kwietniu są sadzoki datur do kupienia , w zeszłym roku kosztowały ok 7 zł za szt.
Jeśli nie zdobędziesz sadzonek odezwij sie do mnie późna wiosną jak moje ruszą . Podzielę się . Teraz już nie mam co uciąć ,oskubałam je totalnie dla ludzi z forum. :wink:

Lucy09 nie obrywałam liści, z czerwoną to na razie postępuje trochę na wyczucie, może się uda. :wink:
bura4
50p
50p
Posty: 97
Od: 3 sty 2008, o 14:50
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Agii pisze:bura4 co roku w Biedronie w kwietniu są sadzoki datur do kupienia , w zeszłym roku kosztowały ok 7 zł za szt.
Jeśli nie zdobędziesz sadzonek odezwij się do mnie późna wiosną jak moje ruszą . Podzielę się . Teraz już nie mam co uciąć ,oskubałam je totalnie dla ludzi z forum. :wink:
Ok, odezwę się jak nic u nas nie kupię :) Dzięki!!
Cattleyomaniaczka

Marta
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

:D Marto- we Floranie są wiosna nie tylko sadzonki różnych kolorów datur- także sadzonki wielu innych ciekawych roslin- jak np milin, kolorowe męczennice, róże, krzewy owocowe itp... To jest najczęściej odwiedzany przeze mnie sklep... Wielki wybór nasion cebul hipeastrów, lilii kłaczy wszelakich- kann, dalii...

Zajrzyj do Auchana- ja byłam w sobote- mówie ci - oczy mi wylazły- nie mogłam odejść od regałów- wszelkie niespotykane raczej często rosliny w kapersach- ogrodowy amarylis- kika kolorów ismen, agapanty, lilie, dalie, eukomisy w bodaj 3 kolorach, krynka biąło czerwona, neriny w 3 kolorach, tuberoza, in wiele wiele innych - wszystkiego nie pamietam. Kapersy przeważnie po 9 zł szt.

Ja kupiłam

Obrazek

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Takie maleństwo dostałam od znajomej - podobno wieloletni w kolorze łososiowo różowym :lol: Czy coś muszę z nim teraz zrobić , czy wystarczy widny parapet ? Kiedy zacząć dokarmiać nawozem ? Z bieluniami nie wiele dotąd miałam do czynienia , a wydaje mi się że ta górna gałązka wyrasta w takim miejscu że w przyszłości mogłaby się złamać :roll:
Obrazek
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
bura4
50p
50p
Posty: 97
Od: 3 sty 2008, o 14:50
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Nela pisze::D Marto- we Floranie są wiosna nie tylko sadzonki różnych kolorów datur- także sadzonki wielu innych ciekawych roslin- jak np milin, kolorowe męczennice, róże, krzewy owocowe itp... To jest najczęściej odwiedzany przeze mnie sklep... Wielki wybór nasion cebul hipeastrów, lilii kłaczy wszelakich- kann, dalii...

Zajrzyj do Auchana- ja byłam w sobote- mówie ci - oczy mi wylazły- nie mogłam odejść od regałów- wszelkie niespotykane raczej często rosliny w kapersach- ogrodowy amarylis- kika kolorów ismen, agapanty, lilie, dalie, eukomisy w bodaj 3 kolorach, krynka biąło czerwona, neriny w 3 kolorach, tuberoza, in wiele wiele innych - wszystkiego nie pamietam. Kapersy przeważnie po 9 zł szt.

]
Mnie Auchan nie zaciekawił, ale Floran odwiedzam co tydzień, na razie czekam na datury :) Może róże, ale takie na pniu, jeszcze jedną bym z chęcią kupiła, powiedzmy taką ze 120 cm... bo planuję na tarasie takie zrobić w donicach (znaczy wiaderkach) :) Powiadają, że we Floranie nawet pełne datury miewają, zobaczymy :)
Cattleyomaniaczka

Marta
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Długo czekać- to znaczy około 2-mce... :wink: / ja nie moczyłam nasion.../

Tego roku siałam 6 nasion bielunia jednorocznego 8 lutego- i dwa juz wzeszły...nie tracę nadziei na jeszcze przynajmniej dwa... A datury drzewiaste tylko jedno widać...mam nadzieję, że na razie... :wink: /też nie moczyłam.../
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

coma95 - Hurraaa!!!!!!! Udało się zakiełkowały !!! Dziękuję ;:1


Obrazek
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13422
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

A widzisz ?:D
To były nasionka od Bożenki1542 ( dostałam sporo więc mogłam się podzielić ) - widać z serca dane skoro tak chętnie wstają :;230
Awatar użytkownika
Agii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 2 lip 2008, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Białegostoku woj.podlaskie

Post »

Odświeżam wątek :lol: Niektórzy chyba już mają czym się chwalić :wink:
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

No to zaczne może ja :wink:

Obrazek
Brugmansia sanguinea :D
Zdjęcie przed chwilą zrobione
Jeszcze kilka dni i dołączą inne ;:1
Iwona i Lhasa Apso
Mój prawie ogród - Iwika
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”