Moje skarby AXELA

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1035
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Post »

Axelo czy twój tygrysek pozbierał się po podróży :?:
Gratuluję też nowych nabytków.Nie skusiłaś się na przecenione wandy :?: Ja pewnie skorzystałbym z takiej okazji i przytargałabym co najmniej dwie.Tym bardziej,że sprzyja im pora roku.
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
Awatar użytkownika
axela
100p
100p
Posty: 159
Od: 20 mar 2009, o 17:42
Lokalizacja: Szczecin

Post »

niesety tygrysek został odciety, kwiatki pobijane po podróży wyglądały tragicznie. stwierdziłam że lepiej utrzymac roślinke jak kwiatki.
vand nie wziełm choć byly przecenione ze 140zl na ok 35zl
nie mialabym jej gdzie postawic nawet...a szkoda...
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Axela kolekcja wspaniała .
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
Awatar użytkownika
axela
100p
100p
Posty: 159
Od: 20 mar 2009, o 17:42
Lokalizacja: Szczecin

Post »

wszędzie juz czuć wiosne...kwiatki wariują :)
vandowate (typu mokara) ruszyły z kopyta z korzonkami i listkami, te drugie vandowate na pniu nadal sie klimatyzują. codziennie je moczę i wieszam albo w pokoju albo na balkonie żeby swobodnie schły.do tego nawilżacz codziennie od rana do wieczorka...

Obrazek
Obrazek

falki łącznie kupiłam ich juz 5 w LM za 6.30zl :) szykuja się do kwitnień..dla mnie to jeszcze więcej emocji bo nie wiem jakich są kolorków ale widzę że odwdzięczają się za to że je zabrałam z supermarketu... :D wydaje mi się że będę miała też małą keike :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Arachnis jeden widzę że czuje się dobrze,ma jędrne liście i 3 korzenie...
pozostałe 2 mają tylko po 1-2 korzonki powietrzne i sflaczałe listki ale mają zgrubienia na łodydze wiec mam nadzieje że wypuszczą nowe korzonki to byłby znak że się zaklimatyzowały..
oncidium (sama nawet nie wiem co to jest ) zostało zaatakowane przez mszyce...ale już spłukane na razie nie miałam czym ich spryskać...

ojjj storczyki uczą cierpliwości chciałabym żeby każdego dnia działo się coś widocznego...a tu nic..wszystko w swoim tempie... tym bardziej że w tej chwili nie pracuje i codziennie do nich zaglądam...i czekam...
jedyne pocieszenie że ten wariat kwitnie juz od marca..na razie to jedyny akcent kwiatowy w pokoju...
Obrazek
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1035
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Post »

Axelo ten twój wariat ma piękne kwiatuszki i podoba mi się tym bardziej,że ja mam takiego samego.
Mam jeszcze pytanie odnośnie wandowatych.Piszesz,że moczysz je codziennie,dlatego chciałabym zapytać jak długo i czy to nie jest za często :?:
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
Awatar użytkownika
axela
100p
100p
Posty: 159
Od: 20 mar 2009, o 17:42
Lokalizacja: Szczecin

Post »

dziekuje :)
wandowate moczę codziennie rano bo wiem ze do wieczora przeschną. w pokoju mam ciepło, a wandowate na pniu jak jest ciepło( a jest PRAWIE codziennie) na dworzu wtedy rano moczę przez 40min i wieszam na cały dzień na balkonie, czasami wysycha w ciągu paru godzin wiec delikatnie zwilżam jeszcze psikadełkiem.
niestety wcześniejsza opcja moczenia co 2-3 dni nie zdała agzaminu. 3 korzonki zdążyły zaschnąć w jeden weekend kiedy do nich nie zaglądałam. a przy nowych korzonkach nie chciałabym tego powtórzyć....:(
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

Jak się sprawdza trzymanie falenopsisa w samym keramzycie ?
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
axela
100p
100p
Posty: 159
Od: 20 mar 2009, o 17:42
Lokalizacja: Szczecin

Post »

dla mnie sprawdza sie w 100%przesadziłam w ten sposób wszystkie falki i wszystkie się ladnie zaklimatyzowały. w tej chwili nie mam zadnego w korze a mam ich 7.
wygodniejszy sposob podlewania a i korzonki ladnie puszczaja. wcale korzenie nie gniją jak to mówią. myślę ze to bezpieczniejszy nawet sposób jak kora, bo kora dłużej przesycha..a keramzyt jest cały czas suchy a jednoczesnie paruje od spodu.
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

Może spróbuję z jednym jakimś :)
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1035
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Post »

Ja też mam kilka phalaenopsisów właśnie w keramzycie.Mają się dobrze i estetyczniej to wygląda.Jedyną wadą takiego podłoża jest częstsze podlewanie storczyków.
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ja 2 lata miałam jednego Phal. w keramzycie. ale posadziłam go tak tylko dlatego, że potracił prawie wszystkie korzenie. po kilku dniach w keramzycie zaczął puszczać sporo nowych korzonków. po jakimś czasie pędzik. niestety już go nie mam, usechł od oparzeń słonecznych w 2007 roku, w szklarni.
Awatar użytkownika
axela
100p
100p
Posty: 159
Od: 20 mar 2009, o 17:42
Lokalizacja: Szczecin

Post »

witam mam pytanko do bardziej doświadczonych storczykomaniaków czy spotkał się ktoś z Was z takim storczykiem? właściwie to ponawiam pytanko bo juz kiedyś Was pytałam ale nie była mi potrzebna wcześniej nazwa tego kwiatka, jednak gdy zobaczyłam że wszystkie puszczają ,,coś" z bulwy jestem bardzo zaskoczona... nie wiem czy to kwiat czy korzeń. wszystkie mają zaschnięte i ucięte takie patyki czyli może to rzeczywiście kwiat ? ale fajnie jestem bardzo ciekawa...dodam że wszystkie są w zwykłej ziemi i im się to podoba :)

Obrazek Obrazek
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6699
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Ale będzie radocha jak zakwitnie!!I wtedy wszystko będzie jasne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”