Zapraszam do ogródka Daisy, cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12972
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Post »

co ja żuczek mały moge powiedziec przy takich pięknosciach u Ciebie magnolia to okaz o którym marzyłam tez mam ale jeszcze mala, te odmiany raczej rosna powoli,
a kolekcje róż to tez masz ok, a cebulowe dodaja teraz naprawde uroku ogródkom,
wpadne, pozdrawiam
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Bogusia2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1222
Od: 26 maja 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ewo, prześliczna magnolia. I cudny łan tulipanów na przedostatnim zdjęciu. Ogromnie lubie Twój ogród :D .
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu.
Bogusia
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Post »

Strasznie lubię Ewusiowy ogródek :) Nie zawsze zawiadamiam o swojej bytności (przychodzę i wychodzę "po angielsku" ;)) ale bywam bardzo często. Masz juz lato, a nie wiosnę Ewuś...
Przymierzam sie do kupienia magnolii, ale tak strasznie trudno dokonać wyboru... jak bedę dalej taka niezdecydowana, to będą ogladać magnolię, ale... u Ciebie :lol: :lol:
Bogusia2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1222
Od: 26 maja 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

EwoAve to mamy tak samo. Obie lubimy byc w ogródku Daisy i obie przymierzamy się do magnolii. Ja juz chyba wiem, co chcę. Białą, gwieździstą :D.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu.
Bogusia
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Post »

Toś szczęściara Bogusiu :) Ja chcę różowo-białą i ciągle nie wiem którą :(
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Witaj Ewuś Twoja wiosna taka piękna ukwiecona, prawie letnia, tyle pięknych roślinek już cudownie kwitnie :shock: ja jeszcze na większość czekam :shock: przynajmniej na razie w Twoim ogrodzie oczy nacieszę :D Magnolia cudo :shock: ja nie mam , ale chodzę do sąsiadki cieszyć oczy tą pięknością :D Twoje tulipany marzenie -ta ilość :shock:
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Witajcie Ewciu, Bogusiu i Agnieszko :)

Fajnie, że do mnie zaglądacie :D

Ja mam magnolie 2, ta biało różowa to Soulangeana, mam też fioletową Susan, ta kwitnie 2 razy w ciągu sezonu, kwiaty są mniejsze niż tej biało różowej. Susan jest krzewem. Soulangeana jest drzewkiem, kwiaty ma wcześniej, są wielkie, porcelanowe, czasem niestety przemarzają :(

Susan chorowała mi bardzo w zeszłym roku, to już stary krzew, ma 7 lat, ale stanowisko chyba mu nie pasi :? Zmienić nie mogę bo jest za duża a magnolie nie lubią przesadzania.
Myślę, że muszę go dobrze dokarmić, bo bidula miała straszną chlorozę w zeszłym roku i przypalone totalnie liście. Słabe były to chorowały.

Tak więc wybierzcie sobie dobre stanowisko dla Waszych pięknotek, bo przeprowadzek nie lubią :wink:

Ja też mam chrapkę na jeszcze jedną magnolię, mam nawet dla niej miejsce przygotowane i też nie mogę się zdecydować :? Gwiaździsta, czy źółta (YELLOW RIVER), czy piękna magnolia, która kwitnie w lecie (SIEBOLDA) ? A widziałyście magnolię TRIPETALA, parasolowatą? Ma 60 cm liście!
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Post »

Ewuś, to na jakim stanowisku masz magnolie, że im słonko zaszkodziło ? Wydawało mi się, że magnolie lubią słońce...
Tę moją (co ją mam w marzeniach jeszcze) chciałam wsadzić właśnie na takim osłoniętym miejscu, gdzie słonko jest od 11.00 do wieczora ... :?
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ja myślę, że to kwestia źle przygotowanego stanowiska, magnolia lubi kwaśną ziemię, a ja nieświadoma tego kilka lat temu wpakowałam ją w moją gliniasto wapienną. Przez kilka lat jej to nie przeszkadzało i liście były ok, nic ich nie paliło. Niedożywiona zaczęła chorować, ale ją dokarmię w tym roku! Muszę zlikwidować kamyki i podsypać jej korę.
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Bogusia2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1222
Od: 26 maja 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja z kolei chciałam posadzić magnolię w miejsce po śliwie. Za sąsiadkę będzie miała czarną sosnę. Miejsce jest osłoniete i słoneczne ale bez przesady. Problemem jest, jak zawsze w moim ogródku, piasek. Myslałam wykopać męskimi rękami solidny dół i nasypać ziemii do magnolii (jeszcze nie wiem jakiej) i ją posadzić. Nie wiem czy daje się pod korzeń obornik? Mam koński i bydlęcy. Ewa, męczy mnie pytanie, tylko zawsze za późno sobie o nim przypominam. Na jednym ze zdjęć, widziałam u Ciebie, cudne, ciemnoniebieskie kwiatki. Mnie przypominaja cebulicę hiszpańska, której cebulek nie udało mi się kupić w ubiegłym roku, a która mnie zachwyca. Czy to jest rzeczywiście cebulica hiszpańska?
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu.
Bogusia
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ale mi ćwieka zabiłaś Bogusiu :) Jakąś cebulicę mam, ale czy hiszpańską?

Nie mam jej za dużo, ale jakieś cebulki mogę Ci podesłać :)

Bogusiu, magnolia w kwaśną ziemię raczej i pod stopami nic bo płytko się korzeni.
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Bogusia2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1222
Od: 26 maja 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Chodzi mi o pierwsze zdjęcie na 93ciej stronie. A może to hiacynty z góry? Ta cebulica hiszpańska jest z rodziny hiacyntów, nawet jej teraz zmieniono nazwę na hiacyncik z jakims przymiotnikiem, ale nie pamiętam jakim.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu.
Bogusia
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

A Już wiem Bogusiu, to moje stare hiacynty, które wyglądają jak cebulica, bo kwiat nie jest pełny ;:222 Do wywalenia w tym roku ;:223
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”