Mój kawałek świata część 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój kawałek świata część 2

Post »

Witaj Iwono, ale zakupy i jakie ceny :shock: Szkoda, że na moim zadupiu nie ma Auchana :evil: Ale tak to jest jak się mieszka na wschodzie Polski. Wszystko co fajne do daleko. A miałbym chrapkę na te ciemierniki ;:224 :D :D
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12832
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Mój kawałek świata część 2

Post »

Iwonko, moim zdaniem do garażu.Ja swoje zakupy trzymam na dworze.Pójdą do gruntu jak ziemia odmarznie.Jak będziesz trzymać w +14 to potem się obudzą i tak trzeba do 15 maja.
Awatar użytkownika
iwa27
1000p
1000p
Posty: 2456
Od: 19 maja 2009, o 07:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowy Las k. Głuchołaz

Re: Mój kawałek świata część 2

Post »

Dziękuję Iguś - wiedziałam, że na ciebie można liczyć ;:196
Halinko - dziękuję, ale te zdjęci są takie ładne, bo nauczyła mnie tej sztuki Gorzatka76
Basiu toś poszalała z tymi zakupami ;:136 Powiem ci ja mocno musiałam się powstrzymywać żeby więcej krzaczków nie kupić ;:108
Marcinie jak tylko weszłam zobaczyłam te ciemierniki i serce zabiło mi mocniej, a jak zobaczyłam cenę to zaczęłam się zastanawiać czy ich więcej nie kupić ;:224 ale w końcu odpuściłam, bo mam je też zamówione ze sklepu internetowego

Dziś obcięłam trawy i przejrzałam jeszcze raz stan roślin. Bardzo źle wygląda osmanthus heterophyllus, ma brązowe listki, dużo już opadło, także ten złoty wiciokrzew, który kupiłam u Jakuba wygląda jakby usechł, a jeden z pierisów ten mały na wrzosowisku ma brązowe listki - wyglądają jakby zgniły :cry:

Za oknem znowu pada śnieg :twisted: a wiatr tak dmie że słychać jakby ekspres gnał po torach, to chyba zima walczy z wiosną o panowanie, mam nadzieję, że ta druga wygra
Życie jest jak bajka, nie ważne żeby było długie, ale ważne żeby było ciekawe
Mój kawałek świata.
część 3
Awatar użytkownika
dkny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1616
Od: 3 wrz 2009, o 18:55
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Mój kawałek świata część 2

Post »

No i co? Zwyciężyła? Bo u nas to zima teraz zapanowała,a mokry śnieg oblepił dosłownie wszystko! :?
Awatar użytkownika
basjak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5033
Od: 20 wrz 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój kawałek świata część 2

Post »

Ja też myślałam, że upoluję ciemiernika pełnego :evil: jakbyś gdzieś dojrzała, daj znać.
;:196
Pozdrawiam mile - Basia
Balinki
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4140
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Mój kawałek świata część 2

Post »

Witaj Iwonko fajne zakupy zrobiłaś. Ja może też się wybiorę do Auszana, jezdzimy do sklepów ogrodniczych kupujemu, siejemy flancujemy i co? wiosny jak nie było tak nie ma - jak mnie sie chce tego ciepełka
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Mój kawałek świata część 2

Post »

Zakupy rzeczywiście fajne ;)
u mnie w Sosnowcu azalie były bardzo liche i z nich zrezygnowałem - może w maju w Chorzowie będą mieli ładne ;)
A w Auchanie kupiłem sobie szałwie i dwie trzmieliny - w sumie to dzięki Tobie ;)
Awatar użytkownika
iwa27
1000p
1000p
Posty: 2456
Od: 19 maja 2009, o 07:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowy Las k. Głuchołaz

Re: Mój kawałek świata część 2

Post »

Witajcie moi mili ;:4 A jednak wiosna zwyciężyła :heja

Od rana pracuję ciężko fizycznie w ogrodzie - wygrabiam trawę, a teraz mam chwilkę przerwy na drugie śniadanie. Może jeszcze dziś dam radę zrobić zdjęcie kwitnącym krokusom i przebiśniegom ;:138

Jak zwykle proszę o radę - czy tnie się winobluszcz, a jeśli tak to jak?? (chodzi mi o ten oplatający starą pochyłą jabłonkę). Drugie pytanie dotyczy trawnika - mam go zachwaszczony babką i podbiała. Kupiłam taki oprysk przecie tym chwastom (chyba się mniszek nazywa - nie chce mi się lecieć do garażu sprawdzać nazwy) - pryskać już teraz, czy kiedy?? Trawy jeszcze nie widać a to tałatajstwo już ma zielone listki :evil:

Do usłyszenia wieczorem :wit
Życie jest jak bajka, nie ważne żeby było długie, ale ważne żeby było ciekawe
Mój kawałek świata.
część 3
Awatar użytkownika
dkny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1616
Od: 3 wrz 2009, o 18:55
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Mój kawałek świata część 2

Post »

Ja swój winnobluszcz dziś przycięłam, bo chcę, aby się rozrastał, a był to tylko jeden badylek. Nie wiem, czy poprawnie zrobiłam- ciachnęłam tak intuicyjnie i w rozpędzie( dziś poszło pos ostrze sekatora sporo roślin) :wit
Awatar użytkownika
iwa27
1000p
1000p
Posty: 2456
Od: 19 maja 2009, o 07:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowy Las k. Głuchołaz

Re: Mój kawałek świata część 2

Post »

Miałam być wieczorem, ale nie dałam rady, były inne zajęcia.
Zgrabiłam cały trawnik od strony frontowej - będzie tego z dobre 600 - 700 m kwadratowych. Przy reszcie się wstrzymałam, bo w poniedziałek wjeżdża na nasz teren ciężki sprzęt i będzie się robić podjazd przez prawie całą długość działki - czyli do garażu za domem. Nie ma pomysłu co zrobić z nadmiarem ziemi i chyba rozplantujemy na trawniku obok domu bo tam góry i doliny są masa dołków i różnego rodzaju nierówności. Czy można pokryć tymczasowy trawnik 20 cm warstwą ziemi i posiać na tym na nowo trawę?

Zbieram się już bo do kościółka czas iść
Życie jest jak bajka, nie ważne żeby było długie, ale ważne żeby było ciekawe
Mój kawałek świata.
część 3
Awatar użytkownika
gorzata76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6499
Od: 2 cze 2009, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój kawałek świata część 2

Post »

Czy Ty jeszcze czujesz ręce po tej robocie? :shock:
Dziś pewnie czujesz :lol:
Awatar użytkownika
iwa27
1000p
1000p
Posty: 2456
Od: 19 maja 2009, o 07:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowy Las k. Głuchołaz

Re: Mój kawałek świata część 2

Post »

Pewnie znasz to z autopsji Gosiu :;230 Wczoraj wieczorem zaaplikowałam sobie masaż na takim materacu, który kupiłam sobie w celach leczniczych i dziś czuję się całkiem dobrze.

Zdjęcia jednak dodam jutro - kwitnące krokusy i wrzośce oraz całkiem nieżle wyglądające żurawki.

Mam trochę strat - złoty wiciokrzew od Jakuba, malutki pieris z wrzosowiska, jedna gałązka ostrokrzewu wygląda na całkiem przemarzniętą, ta pięknie kwitnąca na różowo hortensja ogrodowa wygląda na zupełnie martwą i wspominany już przeze mnie osmanthus heterophyllus ciągle traci listki :cry:

A co teraz się będzie działo w moim ogrodzie od wtorku, aż się boję. Będą korytować podjazd, cóż ja zobaczę po powrocie do domu w piątek :roll:
Życie jest jak bajka, nie ważne żeby było długie, ale ważne żeby było ciekawe
Mój kawałek świata.
część 3
Awatar użytkownika
pyzia
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 maja 2009, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Prawie ;-) Poznań
Kontakt:

Re: Mój kawałek świata część 2

Post »

Cześć Iwo
Odpowiadam Ci na szybko na pytania, które "w biegu" doczytałam:
- winobluszcz tnij/nie tnij - jak chcesz - dostosuj do swoich potrzeb
- trawę możesz zasypać 20 cm warstwą ziemi i na tym posiać nową - zobacz u mnie na początku wątku - też tak robiłam!
- poczekaj z wyrokiem na hortensję ogrodową - być może odbije (jednak bez kwitnienia)

uściski, poczytaj u mnie w AK o cięciu wiosennym
pozdrawiam serdecznie
pyzia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”