Mój ogród - leda16

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Ledo bardzo mi sie podoba Twój ogródek,jest taki naturalny, dużo drzew, kwiatów ,widze że co rusz powstają nowe rabatki .Teren masz duży, więc pomysłów pewno i roślinek Ci będzie przybywać i z każdym dniem będzie jeszcze piękniej. Życzę dużo przyjemnosci w dalszym tworzeniu Obrazek
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

A zwłaszcza, że tutaj mamy wspaniałe inspiracje. Co ogród, to jakiś oryginalny pomysł do zaadaptowania. Zawodowi projektanci moga się schować :lol:
Wczoraj dziecko złamało łopatę i pokrzywiło widły przy przesadzaniu jałowca. Obcinałam róże i zeschłe liście irysów syberyjskich. Przy okazji wyplewiłam ubiegłojesienne chwasty. Kupiłam serduszkę, zniszczyłam mozgę. Jak myslicie, można już siać trawnik na miejscu tej mozgi? A może pasowałoby tam coś innego? To jest to miejsce na 5-tym zdjęciu w moim 6-tym poście. Ta ciemna kępa przed wierzbą hakuronischi obok oczka, to była właśnie mozga. Wydawało mi się, że ogranicza oś widokową na sad orzechowy, więc ją usunęłam. Chciałabym mieć równocześnie dojście do oczka i troche symetrii więc duży iglak odpada. Równocześnie to jedno z niewielu już słonecznych miejsc w ogrodzie i trochę go szkoda na trawnik. Poszerzanie oczka za pomocą grysu i kamieni też nie wydaje mi się dobrym wyjściem. Słowem - proszę o jakiekolwiek pomysły.
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Ledo podobno najlepiej wysiewać trawę jest od połowy kwietnia , wtedy mamy pewnośc że juz nie będzie zimy ,a i deszczu jest wtedy więcej.Myśle że cokolwiek posadzisz będzie dobrze ,widac że potrafisz sama zaprojektować [-idzie Ci to dobrze] .A jeśli za jakiś czas coś ci się nie spodoba, wystarczy tylko przesadzić -my w większości tak robimy i jeszcze cieszymy sie z tego, że znów mamy nową robotę :D
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Za oknem sypie gęsty śnieg. Więc powspominajmy lato w ogrodzie
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Piękny ogród i piękne zdjęcia. Tak się chyba lepiej ogląda.
:D
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ups, znowu Admin będzie miał robotę :cry:
Obrazek Obrazek Obrazek



Nie było tak dużo roboty. Zgubiłaś tylko dwa nawiasy. Drobiazg. Pozdrawiam.Lila
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Oj chyba tak, część zdjęć dodatkowo nie chce sie otworzyć .Musisz dojśc do tego, ja już to przeżyłam,czasami szału dostawałam ,jak albo nie wchodziło, albo było za duże albo żle ustawione ;:32
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22019
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Odwiedziłam Cie wreszcie :wink:
To był piękny spacer - a przestrzeń urzekająca.
Pozdrawiam .KaRo
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Cały czas dążę do doskonałości :roll:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krzysztofjasik
100p
100p
Posty: 153
Od: 22 lut 2007, o 12:41
Lokalizacja: Toruń

Post »

Te dwa ostatnie zdjęcia ukazują niesamowity klimat Twojego ogrodu.Te ławeczki są tak romantyczne,że tylko usiąść ,odpoczywać i .......marzyć.Jak Ty możesz skupić się na pracy ,gdy otaczaja Cię takie cuda?
Pozdrawiam.Magda.
Awatar użytkownika
bobi
500p
500p
Posty: 767
Od: 12 maja 2006, o 09:00
Lokalizacja: Poznań

Post »

krzysztofjasik pisze:Te dwa ostatnie zdjęcia ukazują niesamowity klimat Twojego ogrodu.
;:32


Ledo, poproszę o nazwę/odmianę tej hosty ...

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22019
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

A mnie interesuje nazwa rośliny o dużych liściach,która rośnie po obu stronach ławki?
Co to?:wink:
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

jeszcze raz zajrzałam ,prześlicznie masz i słońce i dużo cienia no i dużo miejsca, tylko sadzić i patrzeć jak pięknie będzie rosło --ale Ci zazdroszcze tej przestrzeni ;:98
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Co do hosty kochani - nie mam pojęcia. Na etykietce jest napisana nazwa "hosta" i tyle. :lol: A te duże rośliny obok ławki, to najprawdopodobniej oman wspaniały. Kwiaty duże, żółte podobne do omiegu. Sama roślina dorasta do 150 -160 cm wysokości. Tu jest zdjęcie kwiatu a tu całej rośliny zrobione b. kiepskim aparatem, ale widać o co chodzi. Bylina, rozsiewa się sama. Uwielbia cień i wilgoć. W tym drugim przypadku może rosnąć nawet w pełnym słońcu Często atakowana przez mszyce, ale to nie problem. Największym problemem jest przesadzanie. Na dalsze odległości korzeń musi być wieziony w wiadrze wody :lol:
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”