Rośliny do ciepłego mieszkania,pobliże kaloryferów

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Witaj Marto, w nasłonecznionym i gorącym pokoju dobrze będą rosły prawie wszystkie rośliny cytrusowe. Śmiało możesz hodować cytrynkę, granata, figę, bananowca,mandarynkę, ananasa oraz marakuję (zwaną też męczennicą). Dobrze też poradzą sobie kaktusy i sukulenty jak zasugerowała Ewa. Masz dużo roślin do wyboru. Napisz kiedy słonko zagląda w Twoje okno. Pozdro. Leo ;:113
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Wiem, że hibiskus dobrze znosi ciepło, ale nie jest obojętny na bezpośrednie nasłonecznienie.
Awatar użytkownika
ania007
200p
200p
Posty: 403
Od: 17 kwie 2007, o 22:53
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

Jeśli masz dużo miejca ja bym proponowała jakąś palmę np karłatkę albo waszyngtonie.
Chłop jak sięga, to przysięga, jak dostaje, to przestaje.

Mój zielony dom
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

ania007 pisze:Jeśli masz dużo miejca ja bym proponowała jakąś palmę np karłatkę albo waszyngtonie.

Oczywiście pod warunkiem że zapewni im odpowiednią wilgotność inaczej nie będą tam na 17 piętrze miały za dobrze.
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1954
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

A ja polecam sępolie :) Bo:
1. Pięknie kwitną w wielu kolorach.
2. Lubią jasne i ciepłe stanowiska.
3. Optymalna temperatura dla nich to ok. 22 stopni, nie poniżej 16.
4. Nie przeszkadza im nawet stanie na parapecie tuż nad kaloryferem (przetestowałam!)
5. Nie trzeba restrykcyjnie pilnować podlewania, a jedynie wlewać wodę na podstawkę.
6. Nie spryskuje się ich.

Jest tylko jedno "ale" - choć fiołek lubi jasne miejsca, to nie może to być miejsce nasłonecznione, bo na listkach zaczną robić się brzydkie blado-żółte plamy.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Polecam kaktusy a przede wszystkim kaktusa wielkanocnego oraz drzewko pomarańczowe.
mika84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 lip 2007, o 15:01
Lokalizacja: Lodz

Post »

dziękuję bardzo za odpowiedzi. Pooglądam zdjęcia i na pewno coś wybiorę. Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22035
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Polecam też kalanchoe - kwitnie niesamowicie długo podobnie jak wilczomlecz lśniący.
Obydwa uwielbiają wręcz gorąco ale też światło.

Obrazek
Kalanchoe


Obrazek
Obrazek
Wlczomlecz lśniący

A może Gynurę - nie może być jednak przesuszona
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

KaRo świetne i ładne kwiaty :)
Awatar użytkownika
jardin
1000p
1000p
Posty: 1265
Od: 7 sie 2007, o 14:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Polecam jukę u mnie wytrzymywała temp. ponad 30 stopni. Kilka razy w tyg. zraszałam, miała ponad 2 metry wysokości ;) jak znajdę fotkę do wstawię.
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 196
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

Palma madagaskarska (Gwiazda stepów, pustyni). Mam ją odkąd pamiętam czyli grubo ponad 10 lat a może i jeszcze więcej. Zawsze stała na parapecie nad kaloryferem. Jak wszystkie kaktusy i sukulenty wystarczy jej tylko nie zalać.
arkandor
500p
500p
Posty: 733
Od: 17 lip 2008, o 10:04
Lokalizacja: śląskie

Post »

Stanowisko nad kaloryferem doskonale znosi u mnie ananas wyhodowany z pęku liści odciętego z owocu. Podlewany raz na tydzień - zero szkodników, trzyma się doskonale już od 3 lat.

pozdrawiam, arkandor
Awatar użytkownika
jolka009
50p
50p
Posty: 57
Od: 5 maja 2008, o 10:15

Co można postawić w pobliżu grzejnika??

Post »

Mam taki problem - chciałabym postawić jakąś dużą roślinę doniczkową (1-1,5m wysokości) obok sofy. Niestety z jednej strony sofy mam grzejnik, a z drugiej kominek. Czy są jakieś rośliny doniczkowe które wytrzymują takie warunki??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”