pomidorki koktajlowe

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
deserteagle
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 30 paź 2010, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: pomidorki koktajlowe

Post »

ale nie o to pytałam :)
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: pomidorki koktajlowe

Post »

A ja nie Tobie odpisywałam :)
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7181
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: pomidorki koktajlowe

Post »

:;230 zamieszanie się zrobiło, moje pomidorki pięknie rosną i koralik i maskotka. Maskotka większa od koralika jakieś 2 razy. Oba smaczne i plenne.

Zdjęcia z przed paru tygodni

Obrazek Obrazek Obrazek

Co do siania pomidorków jesienią na parapecie, myslę, że to kiepski pomysł. Niewystarczająca ilość światła, ciepło od kaloryferów.....
koker
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 31 lip 2011, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: pomidorki koktajlowe

Post »

Witam wszystkich. W tym roku zakupiłem sadzonki pomidorów koktajlowych w sklepie ogrodniczym. Miałem 2 odmiany jak powiedziała mi pani w sklepie" czerwone" i "żółte". Posadziłem je w doniczkach na balkonie (średnica ok.30cm wysokość też) tylko 2 krzaczki, reszta poszła do gruntu, a jednym (jak się okazało ostatnim żółtym jaki pozostał) zaopiekowała się moja siostra także na balkonie. Jak się okazało czerwone pomidorki to cherry- to niski krzaczek do 40 cm (miały strasznie grubą skórkę i nikomu specjalnie nie smakowały), żółtych do tej pory nie rozszyfrowałem ale roślinka jest wysoka-ponad 1,5m (mówie tutaj o uprawie doniczkowej) owoce ma lekko owalne, i lekko zielone przy korzonku, są słodziutkie :D . Niestety nie miały za dużo owoców- tylko ponad 10. Mam do was w związku z tym pytanie czy może ktoś wie jaki może być to gatunek (na pewno to nie są te gruszkowe)? poza tym chciałbym się was zapytać jakie znacie gatunki pomidorów koktajlowych, które mają bardzo dużo owoców (nie musi być do doniczek)Mam 8 osobową rodzinę i każdy uwielbia mi podkradać moje pomidorki :)
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: pomidorki koktajlowe

Post »

:wit koker na pewno urządził by Cie magagroniasty. Poczytaj sobie ten wątek .Na pewno coś o nim znajdziesz. Jest to hit w śród koktajlowych :uszy
Yoannak
500p
500p
Posty: 607
Od: 2 kwie 2011, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocław

Re: pomidorki koktajlowe

Post »

wow

nie wiedziałam, ze jest tyle odmian pomidorków koktajlowych. W sklepie jest zazwyczaj jeden :-)

w przyszłym roku skorzystam z Waszych porad ;-)
Joasia
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: pomidorki koktajlowe

Post »

Koker ten czerwony 40 cm ze skórą jak na byku to może być Vilma.
Żółtych koktailówek trochę jest odmian, bez zdjęć ciężko będzie zgadnąć.
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Ogrodnik04
200p
200p
Posty: 421
Od: 13 mar 2009, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Kraków

Re: pomidorki koktajlowe

Post »

Vilmy osobiście nie polecam do gruntu, strasznie szybko załatwiła mi Ją Zaraza ziemniaczana. Wszystkie kilka krzaczków...
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3850
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: pomidorki koktajlowe

Post »

koker , ja w tym roku z drobnoowocowych mam kilka odmian , a których jestem bardzo zadowolona.Lubię słodkie pomidorki i na pewno posieję w przyszłym roku: Ildi ( żółty , dużo owoców), Rodana (czerwony , owocki zbliżone kształtem do gruszeczki) , Cherolla ( ten jest pyszny , czerwony i ma dłuuuuuugie grona ) , czarna wisienka , gruszkowy , cytrynek groniasty ( słodziutki , owalny , żółty) mam jeszcze kilka innych , ale te są najlepsze.
Te pomidory , ze względu na wielkość krzaków , nadają się raczej do gruntu....
Pozdrawiam,Małgorzata
Awatar użytkownika
Gosiek11
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 13 kwie 2011, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: pomidorki koktajlowe

Post »

Moje wszystkie koktajlowe w gruncie zabiła zaraza ziemniaczana :cry: - nie ma już nic ;:223 ;:223 ;:223
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: pomidorki koktajlowe

Post »

Gosiek11 pisze:Moje wszystkie koktajlowe w gruncie zabiła zaraza ziemniaczana :cry: - nie ma już nic
Jest !.
Nie ma cudów, ze na glebę nie spadły zarażone owoce. Od przyszłego roku już nie musisz czekać aż Ci wiatr przyniesie zarazę, bo masz ją już u siebie. Miejsce na którym rosły te pomidory z zarazą posypać wapnem hydratyzowanym budowlanym i nie przekopywać. Jest szansa, że przetrwalniki grzyba szlag trafi.

Pozdrawiam
Yoannak
500p
500p
Posty: 607
Od: 2 kwie 2011, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocław

Re: pomidorki koktajlowe

Post »

basowa@ gdzie kupujesz nasiona koktajlowych, ja u siebie w supermarketach na wiosnę znalazłam raptem jedną odmianę czerwonych(wyrósł stosunkowo niski krzaczek) i jedną żółtych (gruszkowaty kształt) i to było wszystko. Chciałabym w przyszłym roku posadzić odmiany, które polecasz, możesz napisać gdzie ich szukać??
Joasia
Awatar użytkownika
Gosiek11
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 13 kwie 2011, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: pomidorki koktajlowe

Post »

:shock: :shock: :shock: O matko!

Leży ich w piguły... nie wiedziałam że już mam z głowy każdy następny plon ;:223 ;:223 ;:223

Gdzie to wapno kupić, jak i kiedy sypać?

Bardzo, bardzo dziękuję za radę ;:180
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”