Zieleniec vegi37

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vega37
50p
50p
Posty: 61
Od: 18 mar 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Slask , Bytom

Re: Zieleniec vegi37

Post »

elila pisze:Kochana, nie zgodzę się z poizą w sprawe zamiokulkasa. Moim zadaniem nie powinien on mieć zbyt dużej doniczki bo nie będzie puszczał nowych liści. Szczerze to jeszcze nie spotkałam się z teorią, że zamiokulkasy nie lubią ciasnoty.
Sprawdzę w mądrej książce i napiszę czego się dowiedziałam :)
Śliczna masz kwiatuszki, mówię tym razem o córach :D
Właśnie tez od rana przeszukuje net w sprawie doniczki zamiokulkasa :) ale tez słyszałam ze lubi ciasnot . Przyjaciele maja swoje studio fotograficzne i mieli dużo roślinek zamiokulkasa w nie za dużych doniczkach i po przesadzeniu do większych donic niestety zaczął marnieć w oczach :( mój ładnie przyrasta mam go od listopada zeszłego roku i już mi jeden pęd wypościł ( ten najdłuższy ) wiec chyba się dowiem w zaprzyjaźnionej kwieciarni co i jak :]
Dziękuje za komplementy względem córek :oops: to chyba jedyna rzecz która mi tak wyszła :heja :heja

Przed chwila dokonałam pięknego odkrycia ;:138 mój hibiskus zakupiony w Tesco puścił listki na razie rośnie na parapecie, ale już nie długo będzie wysadzony w ogródku :heja
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zieleniec vegi37

Post »

Witaj Vego :) widzę że Tobie miłe wszystko co zielone i masz piękne rośliny :) no i cudne córeczki :) pozdrawiam serdecznie :wit
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zieleniec vegi37

Post »

Pięknie Izo u Ciebie i w domciu i na działeczce. ;:138
A wracając do tematu zamiokulkasa to z własnego doświadczenia odradzam zbyt dużą doniczkę.
Ta roślina podobnie, jak np. sansewieria lubi miec ciasno i woli doniczki dośc płytkie.
Za duża doniczka spowoduje rozrost kłączy i brak nowych przyrostów, o czym wspomniała już Ewelina.
Przesadza się je bardzo rzadko i tylko wtedy, kiedy jest to już naprawdę niezbędne. :D
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
pozia
200p
200p
Posty: 334
Od: 28 lut 2011, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (strefa klimatyczna 7a)

Re: Zieleniec vegi37

Post »

hmmm w kwestii zimasa ;:24 to juz sama zgłupiałam. Nie chodziło mi o mega dużą doniczkę, ale wiem że jak ma ciasno to mało liści puszcza. Moja teściowa trzyma go prawie tak jak storczyki i od 2 lat ani jednego nowego listka nie miała. Mój jak zosrał przesadzony to puszczał ich ok 5-6 na rok. Może to nie jest dużo ale się rozrastał. Poza tym popatrzcie w centrach handlowych jak one są prowadzone. Nie mają małych donic, wręcz przeciwnie, a jak rosną? Jak szalone ...
Awatar użytkownika
elila
1000p
1000p
Posty: 1713
Od: 24 kwie 2009, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Całowanie (mazowieckie)
Kontakt:

Re: Zieleniec vegi37

Post »

pozia pisze:hmmm w kwestii zimasa ;:24 to już sama zgłupiałam. Nie chodziło mi o mega dużą doniczkę, ale wiem że jak ma ciasno to mało liści puszcza. Moja teściowa trzyma go prawie tak jak storczyki i od 2 lat ani jednego nowego listka nie miała. Mój jak zosrał przesadzony to puszczał ich ok 5-6 na rok. Może to nie jest dużo ale się rozrastał. Poza tym popatrzcie w centrach handlowych jak one są prowadzone. Nie mają małych donic, wręcz przeciwnie, a jak rosną? Jak szalone ...
Tylko popatrz ile ich tam jest wsadzone, na pewno nie jedna bulwa tylko kilkanaście...
Awatar użytkownika
pozia
200p
200p
Posty: 334
Od: 28 lut 2011, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (strefa klimatyczna 7a)

Re: Zieleniec vegi37

Post »

to fakt, z tym że mój kwiatek, który nie byl łączony, też ma kilka bulw
w każdym bądź razie jak znajdziesz jakieś ciekawe inforacje na temat tej roślinki to sama przeczytam z dużym zacikawieniem :)
Awatar użytkownika
vega37
50p
50p
Posty: 61
Od: 18 mar 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Slask , Bytom

Re: Zieleniec vegi37

Post »

Witam wieczorowa pora :wit

Skonana jestem jak mops , ale plotek na działeczce stoi ;:138 porządki porobione grill zaliczony wiec można już tylko iść dosadzać no i zostało nam jeszcze wycięcie 3 drzew a potem już tylko relaks..


Dzis bedac z tesciowa na zakupach w lidlu znalazlam prymulki w przecenie i nie moglam sie oprzec :roll:
Oto nowi domownicy
Obrazek
Awatar użytkownika
agapuszka_83_28
500p
500p
Posty: 926
Od: 4 lis 2010, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zieleniec vegi37

Post »

Sliczne prymulki szczególnie ta niebieska , czy one po przekwitnieniu będą nadawać się na stałe do ogrodu ?
Awatar użytkownika
vega37
50p
50p
Posty: 61
Od: 18 mar 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Slask , Bytom

Re: Zieleniec vegi37

Post »

agapuszka_83_28 pisze:Sliczne prymulki szczególnie ta niebieska , czy one po przekwitnieniu będą nadawać się na stałe do ogrodu ?
Witam na moim watku :wit Prymulki mam nadzieje ze bardziej zagoszczo na moim balkonie niz w ogrodzie :wink:
Awatar użytkownika
fiskomp
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 1 wrz 2010, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie 6a

Re: Zieleniec vegi37

Post »

:wit
To fakt dla prymulek jest zaciepło w mieszkanku i szybko by zmarniały Iza ma racje na balkonie będzie im lepiej, a potem na działkę.
Zieloni podopieczni u Fiskomp'a
Pozdrawiam - Baśka :)
Awatar użytkownika
vega37
50p
50p
Posty: 61
Od: 18 mar 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Slask , Bytom

Re: Zieleniec vegi37

Post »

fiskomp pisze::wit
To fakt dla prymulek jest zaciepło w mieszkanku i szybko by zmarniały Iza ma racje na balkonie będzie im lepiej, a potem na działkę.
:wit
oj nie nie te prymulki chyba zostaną ze mną na stale na balkonie :roll:
alunia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2216
Od: 6 lis 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieleniec vegi37

Post »

:wit Bardzo piękne prymulki kupiłaś ;:108
Reszta kwiatuszków równie piękna
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zieleniec vegi37

Post »

Bardzo ładne prymulki. Ja je lubię, ale niestety nie posiadając ani balkonu ani ogródka nie kupuję, bo żal byłoby mi patrzec, jak się marnują w mieszkaniu. Pozostaje mi podziwianie ich u innych Forumków. :D
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”