Datury z nasion

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Datury z nasion

Post »

mariolad świetnie to wygląda :) chyba sobie tak zrobię w tym roku ;:oj

kolejne siewki innej odmiany datury- metel





Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Datury z nasion

Post »

U Was siewki a moje nasiona jeszcze w torebkach... jakoś nie mogę się w tym roku zorganizować ...
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Datury z nasion

Post »

Moje już będą kwitły .. w szklarni


Obrazek

Obrazek

;:oj
Awatar użytkownika
Adek13
200p
200p
Posty: 347
Od: 11 kwie 2013, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Datury z nasion

Post »

Obrazek Moja zasiana jakiś czas temu w tej chwili wygląda tak. Z całego opakowania jedna dała radę. Myślicie że zakwitnie w tym roku? Ma być duża o białych kielichach...
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Datury z nasion

Post »

Adek13 , tak w tym roku zakwitnie Twoja daturka.
Awatar użytkownika
Kirunia
200p
200p
Posty: 401
Od: 25 sie 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Datury z nasion

Post »

Mam pytanie do osób które uprawiały z nasion daturę metel.

Czy siewki należy w pewnym momencie przyciąć w celu rozkrzewienia się sadzonki czy może roślina rozkrzewia się samoczynnie?

Wykiełkowało mi 14 nasion i dziś je przepikowałam do większych doniczek. Chciałabym uzyskać ładnie rozbudowane krzaczki.

:wit
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12420
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Datury z nasion

Post »

Kwitną:

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Metello
100p
100p
Posty: 104
Od: 10 wrz 2014, o 21:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Datury z nasion

Post »

Moja datura surmikwiat w pewnym momencie zaczęła tracić dużo liści od dołu i już nawet stwierdziłam, że w przyszłym roku nie będę jej wysiewać, ale ten obłędny zapach rozchodzący się dookoła przekonał mnie, że jednak będzie rosła przez następne kilka lat.

Obrazek

No i zawiązuje już nasiona.
Obrazek
pozdrawiam Mariola
bynajmniej to nie przynajmniej!
Bea_ta
50p
50p
Posty: 98
Od: 7 wrz 2012, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik (śląskie)

Re: Datury z nasion

Post »

O, widzę, że mamy taką samą odmianę :) Mamy w tym roku kila krzaków, które świetnie kwitły, chociaż upał im nie służył. Ale zawiązały mnóstwo nasion, więc w przyszłym roku z pewnością znowu będą rosły. :)
Awatar użytkownika
Nanavel
200p
200p
Posty: 207
Od: 5 mar 2014, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice / Poleszyn

Re: Datury z nasion

Post »

:wit Wysiał ktoś w tym roku? Ja szukałam patyczków do ukorzenienia ale spotkałam się z ciszą na PW :( więc postanowiłam wysiać nasiona kupione w markecie. O dziwo jedno skiełkowało. Siałam na początku marca i jestem zaskoczona siłą wzrostu. Z dnia na dzień jest coraz większa sadzonka, w bocznych kątach liści wyrastają wilki, na początku je obrywałam żeby uzyskać coś na kształt drzewka teraz zostawiłam w spokoju bo coś liście u góry się zwichrowały. Raz już przesadziłam do większej doniczki i dosypałam troszkę obornika granulowanego. Zasiliłam też kilka razy nawozem płynnym do roślin rabatowych. Na razie rośnie więc chyba jej nie zaszkodziłam tymi dodatkowymi składnikami pokarmowymi, muszę się rozejrzeć za nawozem specjalnym.
Zakwitnie w tym roku? Minus że mam małe dziecko i "durnego" psa który je zieleninę, boje się że zamiast ozdoby tarasu powinnam potraktować roślinkę jako "więźnia" pod ścisłym nadzorem i wyprowadzić ją na balkon gdzie ani pies ani synek nie mają dostępu. Rzeczywiście jest to roślina bardzo trująca? Gdzieś czytałam że w żadnym wypadku dzieci nie powinny mieć do niej dostępu ;:223 kurcze a tak chciałam ją mieć na tarasie ehhhh może jak się uchowa to jak dziecko podrośnie a pies zmądrzeje :;230
Obrazek

PS teraz te liście na czubku wyglądają lepiej, i sadzonka jest wyższa już kolejne kilka cm chociaż liście mają w tym miejscu inny kształt i nie wiem czym to może być spowodowane.
Bea_ta
50p
50p
Posty: 98
Od: 7 wrz 2012, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik (śląskie)

Re: Datury z nasion

Post »

Wysiewałam, ale datury jednoroczne. W ubiegłym roku wzeszły świetnie, chociaż długo i nierówno się pojawiały. W tym roku nie udało mi się uzyskać ani jednej rośliny, zarówno z nasion zebranych z własnych roślin, jak i kupionych wysyłkowo, a także z uzyskanych przez wymianę. Nasiona nie zgniły, nie spleśniały, ale po prostu tkwiły w glebie 2 miesiące i nic.
martatomek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 19 kwie 2016, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datury z nasion

Post »

Czy kupowaliscie nasiona datur w chinach np na aliexpres?Ciekawa jestem czy są coś warte i czy faktycznie coś z nich wyrośnie. ;:173
flood
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 12 gru 2017, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datury z nasion

Post »

martatomek pisze:Czy kupowaliscie nasiona datur w chinach np na aliexpres?Ciekawa jestem czy są coś warte i czy faktycznie coś z nich wyrośnie. ;:173

Dużo nasion, u różnych dostawców z ali - efekt zero, null, nic.

Z allegro - 10 nasion - z pierwszego miotu 5 na 6, z drugiego na razie 2 na 6
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”