Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Lemurkiewicz
50p
50p
Posty: 97
Od: 26 mar 2011, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ponieważ moje "wysiewy" jeszcze się nie zabierają za kwitnienie - jedną skrzyneczkę już sobie obsadziłam kupnymi kwiatkami: trzy bordowe pelargonie (piękny kolor kwiatów - wyglądają jak z aksamitu!), a do tego dwie niebieskie lobelie, i jeszcze po bokach - dwie białe werbeny.
Mam nadzieję, że wszystko ładnie się przyjmie i rozkrzewi :tan

Do tego do małej donicy wsadziłam sobie czerwoną, niską dalię - wygląda cudownie - nie mogę przestać się na nią gapić :tan
Mam nadzieję, że dalie, które sama wysiałam też będą takie ładne za kilka tygodni. Na razie to sama zielenina :roll:
Awatar użytkownika
carterka
500p
500p
Posty: 885
Od: 29 sie 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Karniowice koło Krakowa
Kontakt:

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Witajcie, dołącze z moimi pomysłami....w zeszłym roku miałam taki zestaw:
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 0&start=56 i pewnie doniczka z wilcem i surfiniami zostanie powtórzona, planuję jeszcze jedną doniczke z samym heliotropem, a przed drzwi wejściowie fuksje i niecierpki. Na razie króluje wiosna i jest tak: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... &start=140

P.S. Wybaczcie, że daje linki do stron, a nie do odpowiednich postów, ale nie wiem jak to zrobić :oops:
Pozdrawiam Agata
mój wątek - Moja zieleń
Lemurkiewicz
50p
50p
Posty: 97
Od: 26 mar 2011, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Wilce są świetnym elementem kompozycji - też się skusiłam w tym roku :) Na razie nie na własny balkon tylko sprezentowałam skrzynkę babci - wilce, pelargonie i dalia z boczku bo taka ładna, że nie mogłam się oprzeć :D Ale u mnie do obsadzenia jeszcze ze 3 skrzynki. Albo nawet jeszcze ze 4 upchnę, a co! :tan

Bardzo fajny pomysł te bratki ze stokrotkami. Chyba go wykorzystam bo na przyszły rok zakupiłam już nasionka m.in. niebieskich bratków i różowych stokrotek ;:138
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3726
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Zapraszam do siebie na balkon :)
skorp
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 4 maja 2011, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ja tym razem nasturcję i pomidorki koktajlowe:)
Awatar użytkownika
carterka
500p
500p
Posty: 885
Od: 29 sie 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Karniowice koło Krakowa
Kontakt:

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Skrop świetny pomysł, a może jeszcze posiejesz pomiędzy koperek...fajnie by się komponował :)
Pozdrawiam Agata
mój wątek - Moja zieleń
magnolia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 1 maja 2008, o 17:15

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

W tym roku odeszłam od sadzenia w donice pelargonii, kupiłam dziś tytoń ozdobny w czerwonym kolorze.Bardzo polecał sprzedający ,twierdził że efekt niesamowity,chciałabym je z czymś połączyć.Może ktoś z Was już sadził do donic te roslinki,proszę się podzielić swoim doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Owszem w zeszłym roku miałam tytoń z bakopą, a drugi był sam, ale nie wiem czy on nie lepiej wyglada sam. Ja miałam w donicy typu galon, jak się ładnie rozkrzewi nie potrzebuje towarzystwa.
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
magnolia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 1 maja 2008, o 17:15

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Justko,powiedz proszę skoro już miałas doswiadczenie z tytoniem ozdobnym ,powiedz jak warunki musi mieć by dobrze rosła.
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

U mnie rósł w lekkim półcieniu. Trudno mi powiedzieć nawoziłam jak inne rośliny, przy czym jeden był super a drugi trochę marniejszy, więc nie mam jakiegoś 100 % sopsobu. Trzeba obrywać przekwitłe kwiaty żeby pojawiały sie nowe.

Tak wyglądały

Obrazek

Obrazek
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
magnolia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 1 maja 2008, o 17:15

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Wyglądają pięknie,już się cieszę z zakupu. Ciekawi mnie jeszcze czy dużo wilgoci lubią.dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Co do wilgoci to myślę, że tak umiarkowanie. Chyba nie lubią przesuszenia. A jaki masz kolorek?
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
magnolia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 1 maja 2008, o 17:15

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Kupiłam czerwone ,w domu mam swoje posiane lobelie niebieskie i tak myślałam na obrzeżach donicy wkoło posadzić je.Lubie takie kompzycje każdego roku sieje ją i sadzę z pelargoniami i dobrze się komponują ,tylko nie wiem czy z tytoniem też się sprawdzą.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”