Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Kleszcze - dyskusja, obrona, co warto wiedzieć

Post »

Miałem wczoraj styczność z kleszczem , a raczej dwoma. Kot przyniósł do domu i maszerował mi po łóżku , oczywiście zgniotłem w pazurkach ale drugi wkręcił mi się w tyłek , więc nie wiem czy wybierają sobie specjalnie miejsce na domek ;:224

Wracając do Twojego tematu z kotem. Mój już miał setki kleszczy , nawet kilka dziennie , chodzi po takich krzaczorach że ma prawo się napatoczyć na kilka sztuk. Miał kilka wkręconych , oczywiście domowym sposobem wykręcone i posmarowane maścią (kupiona w aptece), bąbelek był przez kilka dni lecz potem znikł. Nie masz się czym martwić , obserwuj miejsce i jak będzie rosło to do weterynarza , mój jakoś do tej pory żyje :wink:
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Kleszcze - dyskusja, obrona, co warto wiedzieć

Post »

Potwierdzam - po kleszczach koty przeważnie mają ślad przez kilka dni.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kleszcze - dyskusja, obrona, co warto wiedzieć

Post »

Z tego, co wiem koty bardzo rzadko zapadają na chorobą odkleszczową. Gorzej z psami. Moje 3 koty, mimo tego,że były zakropione, łapią kleszcze. Wyciągnęłam od początku wiosny każdemu po kilka sztuk. Czasami zostaje mały strupek, ale po kilku dniach ślad po nim ginie. Więc chyba nie masz się co zamartwiać. Obserwuj to miejsce, gdyby się paprało, zgłoś się z kociambrem do weta :D
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
Awatar użytkownika
fanatic
100p
100p
Posty: 120
Od: 9 paź 2006, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kleszcze - dyskusja, obrona, co warto wiedzieć

Post »

Mój kot ma już prawie 5 lat, co sezon od wiosny do jesieni, co weekend, jest na działce i to pierwszy kleszcz jaki go dopadł, a dodam że zasuwa po takich miejscach że to aż dziw że nigdy nie miał kleszcza, myślałem ze częste zakraplanie mu pomaga, aż do teraz.

Jest jakiś fachowy sposób jak usuwacie kleszcza, jak go wyrwać skutecznie ? Nie ważne czy to u zwierzęcia czy człowieka ?
U człowieka jakie partie ciała szczególnie doglądać ?
regulamin
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kleszcze - dyskusja, obrona, co warto wiedzieć

Post »

Ostatnio jak byłam u weta mówił mi, żeby dobrze uchwycić kleszcza i sprawnym uchem pociągnąć. Ponoć to jakieś bajki z tym wykręcaniem. Ja mam specjalny wyciągacz do kleszczy. Kupiłam na allegro. Sprawdza się w 100%.
Co do partii ciała u człowieka, które sobie szczególnie upodobały kleszcze, to wszystkie te miejsca, gdzie mają ciepło, wilgotno i zacisznie :roll:
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Kleszcze - dyskusja, obrona, co warto wiedzieć

Post »

atena40 pisze: Ponoć to jakieś bajki z tym wykręcaniem.
Powiedział bym że to bardziej zależy od ułożenia kleszcza , niektóre wkręcają się tak że główki nie widać , wtedy wykręcanie najlepsze ale zawsze zostaje to ryzyko. Wtedy na "pogotowie" trzeba jechać :roll:
atena40 pisze:Ja mam specjalny wyciągacz do kleszczy. Kupiłam na allegrooo. Sprawdza się w 100%.

Też się nad tym zastanawiałem , jeżeli u Ciebie działa to sobie kupię :wink:
Awatar użytkownika
fanatic
100p
100p
Posty: 120
Od: 9 paź 2006, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kleszcze - dyskusja, obrona, co warto wiedzieć

Post »

Właśnie oglądam aukcje z tymi obcążkami do kleszczy ...
Czym tak na prawdę różnią się one od dobrej metalowe pęsety, takiej jak na obrazku
http://polki.pl/work/privateimages/formats/E/46871.jpg
Na forum nie umieszczamy zdjęć nie będących naszą własnością.KaRo

Chodzi mi o działanie czym są lepsze, bo wygląd widzę różnice tylko nie wiem czy ma to znaczenie.
Bo nie wiem czy jest sens kupować jak mam dobrą pęsetę ?
regulamin
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kleszcze - dyskusja, obrona, co warto wiedzieć

Post »

Mają inną budowę końcówki. Chwytają kleszcza przy samej główce, tam gdzie jest zwężenie i nie rozgniatają go. Pensetą ściskając przy wyciąganiu można takiego już opitego krwią kleszcza zmiażdżyć i niepotrzebnie zakażać rankę po ukąszeniu.
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
Awatar użytkownika
Plumi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 972
Od: 20 cze 2011, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: regiony tarnowskie

Re: Kleszcze - dyskusja, obrona, co warto wiedzieć

Post »

Ech j mojemu kocurkowi wyciągnęłm ostatnio 21 kleszczy :shock: ,on wyjdzie na łąkę i łapie kilka,a ja do lasu i żadnego.
Łatwiej złapać kleszcza na łące niż w lesie,niestety większość ludzi tego nie wie.
Kwiaty to resztki Raju.
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Kleszcze - dyskusja, obrona, co warto wiedzieć

Post »

Kleszcze zawsze wyciągam obcinaczkami do przewodów. Są o tyle wygodne, że można złapać gada od spodu. Wypróbowane na kotach i psie, bo mnie się jakoś kleszcze nie chwytają, albo ich nie widzę :wink:
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
Awatar użytkownika
tomate
200p
200p
Posty: 395
Od: 27 kwie 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nadrenia

Post »

Witajcie,

mam pytanie, jak wygląda z kleszczami w Polsce? Jedziemy z dziećmi na urlop na Śląsk i w Beskidy i chciałabym wiedzieć czy tam duże zagrożenie. Nie wiem czy kupić jakiś środek przeciwko. Mamy w rodzinie kogoś kto ma boreliozę, dlatego trochę panika...
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

Kupno środka na 100% nie zaszkodzi
Awatar użytkownika
mateo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1253
Od: 12 kwie 2009, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

Kleszcze chyba wszędzie bywają, nie trzeba nawet być w lesie, można nawet na łące złapać bo siedzą w trawie. Trzeba po prostu po wyprawie oglądnąć całe ciało i sprawdzić czy nie ma kleszczy. Przy usuwaniu bardzo przydaje się tzw. "lasso" - przyrząd podobny do długopisu, z wysuwaną pętelką z żyłki którą zaciska się na kleszczu i przekręcając wyciąga się go w całości.
Do lekarza nie ma co iść z każdym kleszczem, chyba że pojawi się zaczerwienienie z wyraźną ostrą granicą. Wtedy lekarz zapisze antybiotyki.
Tak na pocieszenie - mój dziadek co drugi dzień chodzi do lasu i często przynosi nawet po kilka kleszczy, a boreliozy nigdy nie złapał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”