Drzewko w kształcie małego parasola

Drzewa ozdobne
Keber
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 13 lut 2011, o 06:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

Mam jeszcze jedna propozycję.
Carpinus betulus "Pendula"

Obrazek
pozdrawiam mariusz
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

JolantaMa-na jakiej wysokości jest zaszczepiony ten wiąz, jaki jest szeroki i ile ma lat?
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
JolantaMa
100p
100p
Posty: 156
Od: 9 maja 2009, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.mazowieckie

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

Wiąz został posadzony wiosną, dokładnie 7 lat temu, jako niewielkie drzewko. W sumie ma ze 2 m wysokości i ze 2,5 szerokości - przy ławeczce swobodnie stoję. W ub. roku wpadłam na pomysł, żeby zrobić zielone przejście i jedną gałązkę wiązu przywiązałam do starego bzu. Bez w tym roku został wykopany, a gałązka pozostała "głupio" poziomo w górze. Dało to inspirację, do bambusowej, niewidocznej konstrukcji na kształt parasola, właśnie po to, by ławeczka się mieściła. Wydaje mi się, że po roku, dwóch, bambusowe patyki nie będą potrzebne. Jedyna wada mojego wiązu - zaprzyjaźnić się musiał z Confidorem :(
Anndzia
100p
100p
Posty: 122
Od: 12 kwie 2010, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

A wiąz da sobie rade z mszycami?nie atakują go chętnie?bardzo mi się on podoba, ale nadal się zastanawiam...pewnie w weekend pojadę poszukać go po szkółkach, no chyba, że cena będzie wygórowana to wezmę wierzbę.
JolantaMa
100p
100p
Posty: 156
Od: 9 maja 2009, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.mazowieckie

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

Toć piszę, że go lubią. Ze zdjęcia widać, że daje radę. Gdybym miała teraz wybierać na okoliczność ławeczki pod zielonym parasolem wybrałam bym drzewko: Betula pendula 'Youngii', bo cena jest niewygórowana, można wybrać odpowiednią dla siebie wysokość i różne mszyce tak strasznie jej nie kochają, ale chyba musiałaby mieć więcej bambusowego czy innego kija na stelaż.
A i czytałam, że zdrowo jest się do brzozy poprzytulać.
Anndzia
100p
100p
Posty: 122
Od: 12 kwie 2010, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

Betula pendula 'Youngii jest też ciekawa, ale tu na forum czytam, że "wypija" wodę innym drzewom czy krzewom, a w sumie obok miejsca tego mam kilka roślinek...
Griseum
200p
200p
Posty: 237
Od: 22 sie 2008, o 14:34
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

'Youngii' rośnie też dość silnie - po 15-20latach to spore drzewko, więc ciąć i tak trzeba. Teraz jest w modzie Betula Utilis 'Long Trunk', więc jak już płacząca brzózka, to ta będzie o wiele ładniejsza :wink:
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

Ładna jest również "płacząca forma leszczyny" - corylus pendula
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=cor ... a=N&tab=wi
Anndzia
100p
100p
Posty: 122
Od: 12 kwie 2010, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

Griseum pisze:'Youngii' rośnie też dość silnie - po 15-20latach to spore drzewko, więc ciąć i tak trzeba. Teraz jest w modzie Betula Utilis 'Long Trunk', więc jak już płacząca brzózka, to ta będzie o wiele ładniejsza :wink:
Ta faktycznie chyba ciekawsza od youngii, dzięki
Chyba jednak zdecyduję się na jarząb pospolity pendula.Czy on też może osłabić rosnące dość blisko krzewy?i na jakiej wysokości szczepionego najlepiej kupić, żeby z łatwością zmieścić ławeczkę?spotkałam w necie 1,80 cm, to chyba może być?
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

Witajcie mam takie pytanie u siebie w ogrodzie mam 2letnią brzózkę i chciałabym zacząć ją formować jako taki parasol..Tylko nie wiem jak zacząć, na pewno trzeba obciążyć gałęzie by rosły w dól, a można zrobić to teraz ??
Proszę o odpowiedź z góry dziękuję :wit ;:196
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

amatorka015 jak powiem daj sobie spokój z formowaniem brzozy to się pewnie obrazisz.. :D
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

Jest odmiana brzozy przypominająca parasol ( u znajomych w ogrodzie rośnie taka ) jest bardzo ozdobna i nie zajmuje dużo miejsca, natomiast jak chcesz formować "pionowo" rosnąca brzozę to chyba jesteś skazana na porażkę. Sąsiad zza płotu eksperymentował, wyciął cały wierzchołek pozostawiając jeden "okółek" gałęzi, przez pierwszy sezon wyglądało to zjawiskowo :), ale brzoza wzięła się w garść i po parasolu nie został nawet ślad .... a po takim cięciu rosła do góry jak szalona. :wink:
pozdrawiam
Edyta
x_a-n
---
Posty: 434
Od: 15 mar 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

Proponuję zakup brzozy brodawkowatej "Youngii" . Jest szczepiona na pniu ( czym wyższy tym lepszy ) i nie trzeba jej prawie w ogóle formować i pięknie przybiera pokrój parasola. Można ją też (gdy jest za duża) przycinać , co bardzo dobrze znosi .

Na zdjęciach ''Youngii'' w moim ogrodzie

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”