Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wendy
200p
200p
Posty: 357
Od: 26 gru 2010, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Piękny, poukładany, przemyślany - wszystkie zachwyty mogą być tylko powtórzone - powtarzam
leon
50p
50p
Posty: 52
Od: 26 paź 2011, o 13:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

I ja się zgłaszam.
Leszek
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Izuniu chciałam się przywitać w Twoim nowym wątku. ;:196
Fajnie, że wróciłaś na forum.
Twój ogród należy do moich ulubionych i tak właśnie wyobrażam sobie idealny ogród, a strumyk jest przecudnej urody. ;:138
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Ja, podobnie jak moim przedmówcy, zachwycam się niezmiennie Twoim ogrodem, więc również się melduję :wit .
I poczułam się zaproszona :tan :tan :tan
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Witam serdecznie!
Bardzo się cieszę,że mimo mojej długiej nieobecności na forum nadal lubicie mój ogród!
Zapraszam więc na jesienne wspominki...
Myślę ,że jesień jest piękną porą roku, uwielbiam jej kolory...
Na przykład takich dębowych liści...

Obrazek

Sporo takich czerwonych dębów rośnie u mnie. Mam też dęby szypułkowe, ale one nie przebarwiają się tak ładnie i w zasadzie co rok mają na liściach mączniaka (chyba ).

No, a takie barwy berberysu..? Nie można przejść koło nich obojętnie.

Obrazek

DODAD , AGUNIADA , HALINA KWAK , DAFFODIL , AZA , PAMELKA , AGATKA123 , SURE , ATKA-A1 , RIANE , LUCY09, EDYTA1
- miło mi gościć Was w trzeciej części mojego wątku ! Dziękuję za wyrazy sympatii i uznania.

RISPETTO ? dziękuję za tak pochlebną opinię, Pawle. A Twoje pochwały strumyka liczą się szczególnie, przecież sam jesteś twórcą pięknych, wodnych rozwiązań.

GEORGINIA ? miło mi,że mnie odwiedzasz, Alu! Róże u mnie nie ?robią? ogrodu, jest ich zbyt mało. Dla mnie więc coś takiego, jak okres kwitnienia róż w zasadzie nie istnieje, natomiast okres liliowy ? owszem.
Mówisz : wczesnym latem ogród jest najpiękniejszy... A ja nie mogę się zdecydować, kiedy zachwycam się ogrodem najbardziej ...
Lato ? wczesne czy pełne ? zawsze piękne.
Zima (pod warunkiem,że jest śnieg!) ? absolutnie bajkowa.
Jesień ? to pora, kiedy nawet żółknące łodygi lilii malowniczo wyglądają...

Obrazek

Chyba dla mnie najbrzydziej ogród wygląda wczesną wiosną. Oczywiście ? pojawiają się kwitnące cebulowe, zawilce i inne kwiaty, które sprawiają tyle radości. Świeża zieleń młodziutkich listków zachwyca. Jednak nad tymi cudami wiosny trzeba się pochylić, stanowią takie urocze wysepki w morzu szarości i bałaganu. Bo ogród jako całość nie wygląda najlepiej. Przynajmniej mój.
Fakt - bezśnieżna zima może być bardziej paskudna...
Wiem,że Wam się narażam, ale mam nadzieję,że jednak spadnie trochę śniegu.

ANKA_ - witaj, Aniu! Sprawiasz mi wielką radość tak pochlebną opinią o moim ogrodzie. Bardzo mi zależy, aby ogród był właśnie pełen harmonii. Także ze mną i ze światem wokół.
Zapraszam, kiedy zechcesz!

KAJPEJ ? Elu, cieszę się ,że się odezwałaś. Tak żałuję,że zamknęłaś swój ogród..! Mam nadzieję,że nas jeszcze zaprosisz do niego. Jest dla wszystkich wzorem do naśladowania.

GOFEREK ? witam nowego gościa! Dziękuję za uznanie i mam nadzieję,że teraz już będziesz zaglądać, Agato.

KLAMBER ? dziękuję za tyle miłych słów, Robercie. Wiesz, cokolwiek sadzę, usuwam piach i sypię ziemi, ile mogę. Podsypuje kompost. Wiem,że to wszystko za mało i że w ogóle taka zmiana ziemi jest praktycznie niemożliwa. Ale poprawiam ją trochę, co w połączeniu z sadzeniem niewymagających roślin powinno dać efekty. A podlewanie... Widziałam u Ciebie w wątku, jakie miałeś kłopoty z wodą w ogrodzie w tym roku. Jednak w normalnych warunkach możesz sporo oszczędzić, nie podlewając. I ile ładnych roślin możesz mieć, które lubią takie warunki...
Mnie zalewało piwnice, a na powierzchni było tak sucho,że musiałam podlewać bez przerwy.
Chyba muszę pomyśleć o pomarańczowych i czerwonych jeżówkach. Zobaczę , jak te posadzone w tym roku będą się spisywać w nowym sezonie i pewnie dokupię ich trochę.
Co do kolorów u mnie, to muszę przyznać,że trochę się to ostatnio zmieniło...
Cały czas lubię, kiedy w ogrodzie dominuje zieleń.
Do tego tylko plamy koloru ? pierwotnie miały być tylko żółte i pomarańczowe z odrobiną czerwieni. I tego jest sporo.
Potem odkryłam biel i zachwyciła mnie jej subtelność i wyrafinowanie. Powstał Biały Ogród i białe kwiaty zaczęły pojawiać się w innych częściach ogrodu ( i ta tendencja jest coraz silniejsza).
Nie lubię lila,fioletu i różu. Ale ostatnio (wpływ forum!) zaczęła mi się podobać biel z muśnięciem różu ? i tak , ku mojemu zaskoczeniu, w tym roku powstała rabata z białymi i blado różowymi kwiatami...

MAGOS13 ? Gosiu, rozgrzewasz moje serce ogrodnika...
Mam nadzieję wkrótce zobaczyć Twoje wspaniałości. Wiem od Margo,że ciężko nad wszystkim pracujesz.

ELWIRKA ? chyba pierwszy raz u mnie, Elwiro..? Miło mi Cię gościć. Ja też darzę sympatią cieniolubne rośliny i mam ich sporo w ogrodzie, nie tylko nad strumykiem. Myślę,że z czasem będzie ich jeszcze więcej, bo drzewa rosną i będzie coraz więcej cienia w ogrodzie.
A jacy są Twoi faworyci wśród cieniolubów?

MIGOTKA1 ? jesteś nowym gościem u mnie, Migotko..? Cieszę się,że znalazłaś coś atrakcyjnego i w drugiej i aktualnej części. Dziękuję za miłe słowa i zapraszam znów, Gosiu!

AMATORKA015 ? serdecznie witam Amatorkę i mam nadzieję,że wrócisz jeszcze do Mojego Świata. Dziękuję!

Spójrzcie na jesienne szaty perukowca Ancot i fotergilii ...

Obrazek

Obrazek

AGRAZKA ? dawno nie zaglądałaś, Grażynko! Goście w ogrodzie to wielka radość dla gospodyni.

KLARYSA ? cieszę się,że trafiłaś do mnie ponownie, Justyno.
Biały Ogród już z grubsza obsadzony, ale jeszcze sporo tam do zrobienia, szczególnie z jednej strony. Ale są nowe plany do zrealizowania, więc liczę,że będziesz mi towarzyszyć przy ich wcielaniu w życie.

MARGO2 ? Gosiu, a u Ciebie nie ma chyba wody w ogrodzie..? Nie myślałaś nigdy o jakiejś sadzawce czy ciurkadełku..? Nie pamiętam,żebyś coś wspominała o tym.
IRMINKA ? witam Cię, Irminko, w tamaryszkowym wątku! Cieszę się,że Ci się podoba. Będę kibicować powstawaniu Twojej białej rabaty. Ja jestem zachwycona delikatną urodą białych kwiatów.
Mój Biały Ogród jest tak naprawdę zielony. To ten kolor dominuje i jest obecny przez wszystkie pory roku. Nie jest problemem to osiągnąć. Biały pojawia się to tu, to tam w różnych postaciach.
Są białe pnie brzóz.
Są biało-zielone liście funkii, trzmieliny.
Są wreszcie białe kwiaty ? na zimozielonych rododendronach i azaliach, barwinku, okrywajacym ziemię pod krzewami.
Na krzewach liściastych (budleja, jaśminowiec, krzewuszka).
Oraz różne kwitnące okresowo w tym kolorze byliny. Jest ich cała masa, wiele podsunęli mi zaprzyjaźnieni forumowicze.
Tak więc utrzymanie atrakcyjności nie jest takie trudne,jeśli akceptujesz przewagę zieleni.
Faktycznie gorzej z konsekwencją...Pewnie jest to tym trudniejsze, kiedy ogród nie jest zbyt duży i nie ma miejsca na posadzenie ślicznych roślin w innych kolorach.
A białej szałwi nie mam...Muszę chyba wziąć ją pod uwagę!
A bratki będą świetne, u mnie bardzo się sprawdziły jako wypełniacz. Kwitną od wczesnej wiosny do teraz!

WENDY ? dziękuję -pochwał ogrodu można słuchać w nieskończoność, Wendy! To takie przyjemne. Nawet jeśli są troszkę na wyrost...
Na pewno choćby do poukładania mu daleko ? plany są, ale realizacja idzie powoli. Cały czas np.układam ceglane obwódki.

LEON ? witam, Leszku! Mam nadzieje,że ta pierwsza wizyta nie będzie ostatnią!

TAJKA - dziękuję Ci bardzo Tajeczko, ale mój ogród nie zasługuje na takie pochwały, gdzież mu do ideału...
Ale i tak jestem szczęśliwa,że bardzo Ci się podoba!

Obrazek
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
klamber
100p
100p
Posty: 124
Od: 29 sie 2011, o 06:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie-Otwock

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

WOW! aleś się rozpisała. Widzę że z porami roku mamy podobny układ. Jesień jest to moja ulubiona pora roku, z tego powodu mam dużo drzew i krzewów które jesienią przepięknie się przebarwiają. Chociaż wiem że ciągnie chłód i czuć w powietrzu nostalgię i tęsknotę za słoneczkiem i ciepełkiem, to właśnie jest ta magia jesieni którą uwielbiam. Zimy nie lubię gdyż jestem zmarzluchem, poszedłem w zeszłą zimę, na nie dalekie bagienko zrobić kilka fotek i tak mi zmarzły ręce, że leciałem biegiem z powrotem ze łzami w oczach, palców już nie czułem, cud że ich nie odmroziłem, było -8. Ale nie ukrywam że jak sypnie śniegiem, jest prze cudnie. Muszę Ci powiedzieć że tak jak teraz jest, też mi się podoba. Mam trawkę wygoloną i liście wygrabione i zawsze jest co podziwiać. Wiosnę lubię z tego powodu że robi się coraz cieplej i widać jak wszystko budzi się do życia. Lato kocham za słońce, ciepło, kolory i oczywiście za długi dzień, którego teraz bardzo mi brakuje. Co do ziemi to podobno EM-my są dobre ja ich jeszcze nie stosowałem ale forumki bardzo sobie chwalą. Zdjęcia jesienne przepiękne, czy na tej pionowej fotce to jest buk? Moja działka ma 3900 jest trochę roboty żeby to wszystko ogarnąć. Nie mam kasiory na drogie inwestycje które by znacznie poprawiły efekt końcowy. Trzeba w końcu iść spać, zrobiło się bardzo późno.
Awatar użytkownika
Mirabela
1000p
1000p
Posty: 1899
Od: 30 wrz 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Witaj Izo ! obejrzałam, odpoczęłam, oczy nacieszyłam. Bardzo podobają mi się takie ogrody. Ile pracy i pieniążków włożonych jest w ten ogród. Pozdrawiam Mirka
Awatar użytkownika
riane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 921
Od: 24 lut 2008, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: otulina Kampinosu (mazowieckie)

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Niesamowicie przebarwiła się fotergila. Moja w cieniu nie jest taka zjawiskowa. Właściwie tylko żółtym kolorem raczy.
No i te Twoje dęby ;:167 .
Opowiedz jeszcze o psiakach. ;:65
Agata
Awatar użytkownika
elwirka
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 lut 2009, o 21:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Witaj Izo !
Zdarza mi się zaglądać do Ciebie :D
Pierwszy raz trafiłam nad Twój strumyk kiedy robiłaś wielkie czyszczenie.
Zauroczył mnie ten fragment Twojego ogrodu, gdyż do złudzenia przypomina Biały Prądnik w pobliskim parku. Bardzo lubię takie założenia, które choć we fragmentach imitują naturę.
Moje rośliny nawet jeżeli nie są cieniolubami to muszą go polubić. Ponieważ śniegu zero to nadal pięknie wyglądają arum, ciemierniki, niektóre żurawki, turzyce, a wiosną dołączą zawilce, funkie,epimedia,pierwiosnki,fiołki , potem cebulowe ,bodziszki, piwonie , bzy i...lato z całą masą jeżówek, wiechami krwawnicy, języczki, wiązówek i tawułek.
Pozdrawiam Elwira
daffodil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2217
Od: 22 lut 2011, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Witaj Izo-Tamaryszku. To i ja dołożę swoje trzy grosze w sprawie pór roku. Też uwielbiam jesień w ogrodzie. Jest nie tylko bajecznie kolorowa, ale też nieprzewidywalnie zmienna. Dużo zależy od temperatury, opadów, przymrozków. Uwielbiam obserwować kolory zmieniające się niemal codziennie. Myślę, że najlepiej piekno jesieni widać na większych terenach. Przebarwiające się lasy to coś przepięknego. A co do zimy - ja już się naraziłam, jak wystąpiłam w jej obronie w wątku u Izy Chatte. Ja zime lubię, chociaż jestem zmarzluchem. Może dlatego, że uwielbiam narty... Tylko zime taką śnieżną, białą z lekkim mrozem. Uffff... ależ się rozpisałam. :shock:
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25151
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Izuniu, a dla mnie jesień nie jest ulubioną porą roku, ale chyba najpiękniejszą.
Właśnie dzięki kolorom. Natomiast nie znoszę krótkiego dnia i słoty. Co prawda w tym roku deszczu było mało, ale chyba to raczej też nie za dobrze. Każda pora roku musi kierować się swoimi prawami, żeby wszystko dobrze funkcjonowało.
A tu takie wybryki.
Nie wiem jak to przyjmą nasze roślinki wiosną.
Chyba, że jeszcze w styczniu i lutym śnieg dosypie.
Wiosna ma też swój specyficzny urok, bo wszystko się budzi.
I chyba podoba mi się w moim ogordzie, bo wtedy mam prawie pustki na rabatach. A to ostatnio jakoś mi się podoba.
Ale latem uwielbiam busz. Wszystko tętni zyciem, rabaty tez muszą.
Kiedyś chyba rozmawiałyśmy o ciurkadełku, kiedy pokazywałaś swoje kamienne zdobycze z wyprzedaży.
Tylko u mnie byłby problem z montażem. Sama za to się nie zabiorę, a na pomoc nie mam co liczyć.
Awatar użytkownika
[Iza]
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 26 paź 2009, o 17:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Z przyjemnością odwiedzam twój nowy wątek, ale rarytaski pokazałaś :D Izo, a jak tam twoje pieski?
Awatar użytkownika
Wendy
200p
200p
Posty: 357
Od: 26 gru 2010, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

... o to samo właśnie chciałam spytać :)
i jak tam ich edukacja, i ich ślady w ogrodzie?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”