Ogród Ewy - początki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Te róże od bogdana da się zidentyfikować :D Też u niego czasem zamawiam, byłam zadowolona z sadzonek, ładnie rosną. Różę na pniu posadź od razu w donicy, będzie Ci łatwiej chować ja na zimę. Rzadko te drzewka przeżywają zimę, najbezpieczniej przenosić je do piwnicy lub garażu. Pocieszę Cię-róże zawsze razem wyglądają dobrze :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
pipio
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 9 maja 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Ewuniu dziękuję za cenne rady ;:196 .Ja bym tę na pniu posadziła w honorowym miejscu ,a za rok by jej już nie było ;:223 ,muszę być bardziej pojętną uczennicą :oops:
Awatar użytkownika
marion215
200p
200p
Posty: 285
Od: 1 sie 2010, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sosnowca

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Witaj Ewuniu widzę, że i Ciebie wzięło na róże. Ja też już zrobiłam duże zamówienie wiosenne na róże.
pipio
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 9 maja 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Mariolko witaj. :wit Widzę ,że mamy wiele wspólnego. :tan Areał do zagospodarowania, M wędkarza,mieszkamy po sasiedzku :heja i kochamy roże. :D Wpadaj na pogawędki i wymianę doświadczeń w urządzaniu ogrodu :D ;:136
pipio
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 9 maja 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Nie mogąc się doczekać wiosny zrobiłam zdjęcie mojego zaśnieżonego ogrodu,który mam do zagospodarowania. Obrazek
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Różę na pniu posadź oczywiście na honorowym miejscu :D Wkop donicę do ziemi, jesienią ją wyciągniesz i już. Być może dałaby sobie radę dobrze osłonięta, posadzona w ciepłym miejscu, ale to zawsze ryzyko. Ogród wydaje się naprawdę duży :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Ewo przyszłam z rewizytą. Czytam Twoją opowieść i od razu mam siebie na myśli. W 2008 roku stanęłam przed takim samym wyzwaniem jak Ty. Trawa po pas, dom w remoncie, więc gruzu wysoka górka. Z własnego doświadczenia mogę Ci doradzić zacząć pracę etapami, nie wszystko na raz :!: Planuj, myśl, zima właśnie temu sprzyja, weż kartkę ołówek i sobie powoli rozrysowuj, co gdzie chciałabyś posadzić. Piszesz, że masz czas i możesz ogrodowi go poświęcać, więc tak jak ja będziesz całymi dniami w nim przebywać. Przez pierwsze lata czeka Cię ciężka praca, chwasty są nasiane, więc plewienie co dwa tygodnie :;230 ale się nie zrażaj efekty Twoich eksperymentów będą szybko widoczne. Polecam z jednorocznych aksamitki, jest dużo odmian, zawsze się udają kwitną do póżnej jesieni.
Będę dzielnie kibicowała. Śląsk ode mnie niedaleko więc zawsze mogę wesprzeć jakimis roślinkami.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
pipio
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 9 maja 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Ewuniu z tą myślą kupiłam tę na pniu,wygląda taka piękna. :D .Tu po lewej stronie mają być tuje .Sadząc róże będę się konsultowała,aby nie popełnić gafy. :;230 Oj kołek jestem w tej dziedzinie ;:223

Dorotko witaj jednoroczne kupiłam,ale wysiałam tylko żeniszka i tak słabo rośnie. :( Aksamitki też mam,ale kiedy to wysiewać ;:88 .Zrobię też na początek małą rabatę jednorocznych.Tylko jakie zestawienia zrobić ,aby do siebie pasowały. ;:223
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Ewo możesz aksamitkę posiać wprost do gruntu pod koniec kwietnia, a jak masz warunki to aby wcześniej zakwitła wysiać wcześniej do donic. Posiej na przemian pomarańczową i odcienie żółci mnie takie zestawienia bardzo się podobają. U aksamitek kwiaty mają tyle zestawień nie tylko kolorystycznych, ale różnią się wyglądem kwiatów.
Polecam też nagietki, nasturcje, kosmosy wszystkie sieje się bezpośrednio do gruntu.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Ewuś róża może być na honorowym miejscu .Możesz wsadzić do zwykłego plastiku , kopiesz dołek ,róża razem z plastikową donicą ląduje w dołku , łatwiej utrzymać latem optymalną wilgoć.Przed zimą wykopujesz razem z donicą i do garażu.
pipio
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 9 maja 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Dorotko aksamitkę Albatros,gipsówkę jednoroczną,gazanię posiałam dzisiaj.Po naszej rannej rozmowie poszłam i posiałam,a co niech rośnie :;230 :;230 .Wszyscy coś sieją to ja też. :heja Miałam radochę bo pojemniczki traktowałam jak grządki w skali 1:100 ;:1

Danusiu na pewno tak zrobię nie będę narażała mojego drzewka na przemarznięcie ;:108 .Już myślę o pergolach na moje pnące różyczki ;:101
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Ewo siej i niech pięknie rośnie. Ja wczoraj też zapełniłam 3 kolejne doniczki. w tym roku stawiam na roślinki do donic, skrzynek. W kilku wcześniej wysianych doniczkach już widzę lekki ruch keiłkowania (gazanie, petunie, gożdzik Szabo, kobea, szałwia), radość ogromna, chodzę oglądam......tak to jest z naszą pasją :;230
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marion215
200p
200p
Posty: 285
Od: 1 sie 2010, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sosnowca

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Ewuniu to rzeczywiście mamy wiele wspólnego, nawet hobby naszych M :;230 , możesz mi powiedzieć gdzie dokładnie mieszkasz?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”