Domek na działkę - gotowy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
markussch01
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 7 lis 2007, o 22:40
Lokalizacja: Düsseldorf

Post »

Jeszczer raz powtorze za Jakubem
Fundament, to fundament.
Competer
Wszystkie etapy prac są w miarę łatwe do wykonania, w miarę szybko i z niewielką ilością narzędzi.
Jak idziesz na latwosc zgadzam sie z Toba i taniosc tez.
Podsumowując: jeśli są pieniądze na doświadczonego majstra i materiały to lać beton. Jeśli chcemy zrobić to dobrze sami i zaoszczędzić na finansach
Od"doswiadczonego majstra" wystarczy zaciagnac porady,jestem pewien ze Ci poradzil.

Pozdrawiam Markus
competer
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 23 mar 2008, o 16:02
Lokalizacja: Białystok

Post »

Nie wiem co sugerujesz, ale ja akurat, jak już napisałem wcześniej, nie znam się na domkach, miałem na placu u siebie i kolegę architekta(ten pomógł mi zaplanować i wytyczyć wszystko) i doświadczonego cieślę - budowlańca. Żaden nie zająknął się nawet nad moją decyzją odnośnie wyboru rodzaju posadowienia domku. Napisałem celowo "doświadczonego cieslę", żebyś zrozumiał, że miał już do czynienia z takimi systemami i wszystkie opisane przeze mnie zakresy-etapy prac, zostały wykonane po ich przedyskutowaniu. Jeśli opiszesz jakie mnie czekają niespodzianki, to chętnie o nich poczytam. Na razie minęła mokra jesień, ciepła zima i mamy mokrą wiosnę. I jest OK!
Awatar użytkownika
markussch01
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 7 lis 2007, o 22:40
Lokalizacja: Düsseldorf

Post »

Żaden nie zająknął się nawet nad moją decyzją odnośnie wyboru rodzaju posadowienia domku. Napisałem celowo "doświadczonego
Napisz za 10 lat jak wyglada stan domku.Na ich miejscu tez bym sie nie zajaknal.
Nie jestem tez "budowlancem" ....mysle ze sie nie obrazisz za tekst .

Pozdrawiam Markus
competer
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 23 mar 2008, o 16:02
Lokalizacja: Białystok

Post »

Widzisz, ja zanim podliczyłem plusy i minusy to wszystko najpierw obgadałem z ludźmi znającymi temat. I doszliśmy do następujących wniosków. Jak lać fundamenty - to i ławę w środku. Jak lać ławę - to i zbierać humus i zastanowić się nad izolacjami, coby za 10 lat nie łatać wszystkiego. Koszty spore, efekty takie same. Wybrałem stopy, porządnie przygotowałem podłoże, posadowiłem 9 bloczków w zaprawie, ba, nawet je wzmocniłem i obsypałem żwirem. Po zaizolowaniu papą i zaimpregnowaniu belek wszystko jest stabilne, moje 20m2 nie trzeszczy, ani nie łapie wilgoci, pomimo niedokończonej kalenicy. Okna się otwierają, a drzwi zamykają. Co miałoby sie zmienić w ciągu 10 lat zakładając, że nie zeżrą mnie korniki i że będę na bieżąco konserwował podwaliny i elewację? Na moją decyzję miało też wpływ to, że w przyszłości domek być może, będzie musiał zostać przeniesiony. Będę się jednak starał, aby już tam pozostał.
Obrażać się nie mam za co :). Po prostu polemizujemy. Jeśli tylko stwierdzę, że popełniłem błąd, zaraz do tego wątku wrócę i wszystko opiszę.
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10358
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

A propos drewnianych domków :)
Ten ma niecałe 300 lat i jest posadowiony na polnych kamieniach. ( Oczywiście, obiekt zabytkowy).
Takie domy rozkłada się i składa w innych miejscach, a żywiczne bale sosonowe i bielenie wapnem, są najprawdę bardziej przyjazne naturze, niż nowoczesne wynalazki. :lol:

Obrazek
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Markussch001 proszę Ciebie przeczytaj dokładnie od początku posty zaproponowałem stopy i również fundament( 13.03.2008r) tylko że fundament niestety jest droższy. Również jestem za fundamentem ale nie wszystkich stać lub nie potrafią sami wykonać.Postawienie gotowych stóp chyba nie wymaga filozofii i na pewno jest szybsze w wykonaniu.Powtarzam przy budowie fundamentu trzeba zachować ściśle technologię zbrojenia jeśli ma być wykonany prawidłowo.Wkładanie różnego rodzaju elementów metalowych do fundamentu spowoduje rozsadzenie i jego pękanie .Markussch czy wiesz ile teraz kosztuje tona cementu a nie mówiąc gotowego betonu b-20 .Masakra chyba że ktoś nie ma co robić z pieniędzmi.

www.budostrada.pl/artykuly_str.php?kat_gl=&id=82
http://www.szkielet.pl/ciekawe_artykuly ... any?&id=12
www.budujzdrewna.pl/forum/viewtopic.php?p=10221

Myślę że to wystarczy jeśli ktoś to przeczyta uważnie. :D
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Domek drewniany i .....

Post »

Mój będzie taki :)

Obrazek Obrazek
11krzych

Re: Domek drewniany i .....

Post »

@MID2006

Zamów od razu krycie papą "gont" albo blachodachówką. Bo i tak za rok będziesz musiał to zrobić. To co jest na dachu tego domku ze zdjęcia to papa nawierzchniowa tak marnej jakości, że możemy ją uznać za podkładową. Piszę z własnego doświadczenia z takim właśnie domkiem.
I taras metr dłuższy od standardowego. Jest drożej, ale nie będziesz żałował. Ten taras jest chyba 4x2, a ma być 4x3. To też z mojego doświadczenia i opinii tych co mają krótkie tarasy.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Domek drewniany i .....

Post »

Dzięki za podpowiedź. Myślę że skorzystam.
11krzych

Re: Domek drewniany i .....

Post »

Myślę, że powinieneś się dowiedzieć czym był wcześniej malowany, bo to Ci ograniczy listę środków które możesz użyć do następnego malowania. Nie każdy po każdym można zastosować.

Napisz jaką szpachlę wybrałeś, też mam problem z wypadającymi sękami i pękającymi deskami.

Pozdr:)

Po drewnochronie chyba można malować wszystkim. Po farbach/lakierach zawierających wosk już nie jest tak prosto. Ja bym kontynuował ten drewnochron, skoro już było nim malowane.
Pogadaj z jakimś sprzedawcą z Casto. Są w miarę kumaci. Ale jak Ci doradzi, to środki kup gdzie indziej. 30% oszczędności :)
Nie maluj pokostem. Jest skuteczny, jest ekologiczny, ale potem w domku śmierdzi zjełczałym olejem.
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6593
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Domek na działkę- gotowy

Post »

Kochani mam prośbę :!:
Jeżeli ktoś z was zna solidną firmę wykonującą domki ogrodowe z drewna w kujawsko-pomorskim to bardzo proszę o namiary.
Chciałabym najpierw popytać,żeby mieć jakieś rozeznanie w cenach itd. Jak na razie mam dwa takie adresy.
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6593
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Domek na działkę

Post »

To może ktoś mi odpowie czy jest sens remontować starą altanę z pustaków? Tzn chciałam zrobić nowy dach,ocieplić ściany i wylać posadzkę,dodam,że altana nie ma fundamentów. Jest sens robić coś takiego czy lepiej dać sobie spokój ? Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domek na działkę

Post »

Wszystko zależy od :
1.Stanu altanki
2.Kto miałby to robić /jeżeli praca we własnym zakresie to może jeszcze jest jakaś szansa na oszczędności.
Bo jeżeli nie to nie ma to dużego sensu.Koszty duże a i ze starego nie zrobi cuda jak to u nas mawiają.
Zamawiając nowy gotowy domek z drewna firma wykonująca takie projekty jest zobowiązana w cenie zdjąc i zamontować Ci go w miejscu przez Ciebie wyznaczonym.I cena no cóż wychodzi czasem drożej /tu będziesz wiedziała jak masz 2 kontakty i stan swojej altany patrz cennik materiałów budowlanych i wykończeniowych typu blacha czy cement pod wylewki + inne ) lub wręcz przeciwnie cena nie różni się a nawet bywa tak,że jest taniej i masz nowy budynek ,ściany tam gdzie potrzeba to samo rozmiar i pomieszczenia( w ramach użyteczności altan i innych często nie pasuje tam to lub tamto ) a tworząc gotowy projekt firma wykonująca takie rzeczy jak altany itp. wykona jak my chcemy.W końcu nasz klient nasz pan.
Pozdrawiam :wit
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”