Zieloni podopieczni u Fiskompa CD.2

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Zieloni podopieczni u Fiskompa CD.2

Post »

Maluszki wiosennie zielone ;:303

Super akwarium i rybki w nim.A rośliny,to są żywe ;:oj ?
W pierwszej chwili myślałam,że widzę tam anturium ;:224 ;:131 .A to czerwonkawa rybka była ;:306
Awatar użytkownika
fiskomp
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 1 wrz 2010, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie 6a

Re: Zieloni podopieczni u Fiskompa CD.2

Post »

Dzięki Tereniu, maluchy są w mini szkarence (pudełko plastikowe po ciastkach, ale świetnie się nadaje do tej roli) i nawet sporo podrosły, choć jak je sadziłam nie miałam wielkiego przekonania, że coś z tego będzie.

A skalarów mam 10, to okropne żarłoki, wystarczy zbliżyć się do szyby już wszystkie są u góry i ciamkają przy powierzchni...(jeść, jeść wołają ;:306 )

Dorotko dziękuje i zapraszam częściej. :D

Jola tak roślinki w akwarium są jak najbardziej żywe, to ciekawe doświadczenie, bo trzeba spełnić wiele kryteriów (światło, podłoże, nawozy)
Zieloni podopieczni u Fiskomp'a
Pozdrawiam - Baśka :)
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Zieloni podopieczni u Fiskompa CD.2

Post »

Piękne ;:303
Też chcę mieć kiedyś akwarium.Ale M.kręci nosem,że papużki ;:224 ;:223 .Bo kiedyś miał.
A ja się z niego śmieję,że skoro tak lubił-to czemu ciągle im noc robił ;:224 ;:306 .Czyli zasłaniał,by nie świergotały
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Zieloni podopieczni u Fiskompa CD.2

Post »

Śliczne przedszkole... ;:63
a taki "telewizor"(akwarium) to przypadłby do gustu mojemu Hermesowi...może mniej by spał ? Miałby się na co wgapiać...on tak lubi...jak pierwszy raz zobaczył odblask światła na ścianie tzw "zajączka" to mało mu oczy nie wyszły...siedział ok 2 godziny w jednym miejscu i czekał aż wróci... ;:306 . Niedługo będzie więcej słonka to objawi mu się znów ten obiekt ciekawy... :;230
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zieloni podopieczni u Fiskompa CD.2

Post »

Basiu zarąbiste masz akwarium i cudne roślinki w nim :) a te maluszki w plastykowych pojemnikach są najcudniejszym zimowym widokiem ;:196
Awatar użytkownika
fiskomp
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 1 wrz 2010, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie 6a

Re: Zieloni podopieczni u Fiskompa CD.2

Post »

jola1313 pisze:Piękne ;:303
Też chcę mieć kiedyś akwarium.Ale M.kręci nosem,że papużki ;:224 ;:223 .Bo kiedyś miał.
A ja się z niego śmieję,że skoro tak lubił-to czemu ciągle im noc robił ;:224 ;:306 .Czyli zasłaniał,by nie świergotały
Jola, ale się uśmiałam z tej nocy dla papużek, chociaz istotne takie świergoty moga być kłopotliwe, moj synek też chcial ptaszki, ale wytłumaczyliśmy mu, że Jego Kicia dostałaby depresji od tych świegotów i ćwirkańi w końcu dla ptaszków mogłoby to się skończyć nieciekawie.. :pogon
labka1 pisze:a taki "telewizor"(akwarium) to przypadłby do gustu mojemu Hermesowi...może mniej by spał ? Miałby się na co wgapiać...on tak lubi...jak pierwszy raz zobaczył odblask światła na ścianie tzw "zajączka" to mało mu oczy nie wyszły...siedział ok 2 godziny w jednym miejscu i czekał aż wróci... ;:306 . Niedługo będzie więcej słonka to objawi mu się znów ten obiekt ciekawy... :;230
Kasia mój synek robi czasem taką przebieżkę koci, włącza wskażnik laserowy i wodzi nim po podłodze, kot ściga tą czerwona kropkę bez opamietania,... jest przy tym kupa śmiechu....
trzynastka pisze:Basiu zarąbiste masz akwarium i cudne roślinki w nim :) a te maluszki w plastykowych pojemnikach są najcudniejszym zimowym widokiem ;:196
Celinko Dzięki, teraz poluje na wieksze (szukam takiego 120x40x50) bo i ybki podrosły i roślinki w akwarium też ładnie przyrastają, w sumie nie jest to klopotliwe, raz na tydzień podmienić troche wody (ja zlewam do butli po wodzie destylowanej i mam do podlewania) i codziennie dać jeść skalarom..
Zieloni podopieczni u Fiskomp'a
Pozdrawiam - Baśka :)
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Zieloni podopieczni u Fiskompa CD.2

Post »

Mój też biega za laserkiem..ale on leniwy, po 5 minutach już śpi dalej... ;:108 , ale uwielbia ptaszki w tv, albo inne co wyraźnie się ruszają..przy takim akwarium siedziałby jak zaczarowany,, :tan
Awatar użytkownika
fiskomp
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 1 wrz 2010, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie 6a

Re: Zieloni podopieczni u Fiskompa CD.2

Post »

Nasz Kocia raz usnęła z tego obserwowania i wpadła jej końcówka ogona do wody, dosłownie sam czubek same kłaczki, skalary skubały myśląc, że to coś do jedzenia ;:306
Zieloni podopieczni u Fiskomp'a
Pozdrawiam - Baśka :)
grazia72
500p
500p
Posty: 767
Od: 24 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zieloni podopieczni u Fiskompa CD.2

Post »

Ja się zaczytałam w 1 części :) o Zamiokulkasach, Skretnikach, Storczykach, kocie w akwarium, rybkach i wyszkolonym mężu.... a tu już kolejna część powstała ;:138 w tej będę na bieżąco ;:108
Jest u Ciebie na co popatrzeć i w ogródku też
Pozdrawiam Grażyna
Wszystko co mam
Awatar użytkownika
renatas
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 906
Od: 25 paź 2010, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Zieloni podopieczni u Fiskompa CD.2

Post »

fiskomp pisze:Renia nic nowego nie kwitnie, ale to i dobrze niech nabierają sił na wiosenne kwitnienia, strat nawet dużych nie miałam, padły mi małe sadzonki Arki i Zawist bogow (były zbyt małe), reszta nawet ładnie przyrasta, a to fotka moich najmniejszych (to było nieplanowane rozmnażanie późnojesienne, spowodowane wypadkiem, w którym parę listków się połamało, to na zasadzie a co tam....co ma być to będzie)
Basiu ,
u mnie podobnie,w tej chwili skrętniki nie kwitną,ale widzę ,że już pojawiają się nowe liście ,chyba czują wiosnę...
a ja już zaczynam bardzo tęsknić za ich pięknymi kwiatami,w zeszłym roku zaczęły kwitnąć w marcu,mam nadzieję,że teraz też tak będzie. :D
Słodkie maluszki Ci rosną ,ja na zimę nie rozmnażałam ,bo trudno je przetrzymać .
Awatar użytkownika
fiskomp
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 1 wrz 2010, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie 6a

Re: Zieloni podopieczni u Fiskompa CD.2

Post »

Grażynko zapraszam :D
renatas pisze:w tej chwili skrętniki nie kwitną,ale widzę ,że już pojawiają się nowe liście ,chyba czują wiosnę...
a ja już zaczynam bardzo tęsknić za ich pięknymi kwiatami,w zeszłym roku zaczęły kwitnąć w marcu,mam nadzieję,że teraz też tak będzie. :D
Tak, ja też widzę dużo nowych listów, są ciemnozielone zaś starsze listki są dużo jaśniejsze więc widać wyrażnie nowe przyrosty, im więcej liści tym lepiej ....będzie więcej kwiatów :tan
Zieloni podopieczni u Fiskomp'a
Pozdrawiam - Baśka :)
alunia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2216
Od: 6 lis 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieloni podopieczni u Fiskompa CD.2

Post »

I ja ty dotarłam ;:215 Storczyki piękne, akwarium rewelacyjne, a maluszki skrętnikowe niech szybciutko rosną ;:108
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zieloni podopieczni u Fiskompa CD.2

Post »

Ja to ostatnio moje akwarium odrobinę zaniedbałam :( i wykluły mi się na roslinach glony, oczywiście zaraz zainterweniowałam i sprawdziłam co jest grane, ale połowę roslin musiałam usunąć :( za bardzo zainfekowane glonami... no wiadomo doprowadzenie do równowagi biologicznej trochę potrwa :) u mnie też skalary :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”