Kwiaty domowe Doroty

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
agnieszka_
1000p
1000p
Posty: 1510
Od: 21 gru 2012, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kwiaty domowe Doroty

Post »

:wit
Cudowne masz storczyki , bardzo dobrze się u ciebie czują ;:108
Szeflera wspaniała pozazdrościć tylko takiego okaza , moja padła w ta zimę (przelałam ją chyba ) niestety .
Zielistka i peperomka niech zdrowo rosną , niestety nie znam ich odmian .
Awatar użytkownika
dorota1007
200p
200p
Posty: 298
Od: 26 wrz 2009, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kwiaty domowe Doroty

Post »

katharos , jak tylko moje przedszkolaki podrosną, to nie omieszkam się nimi pochwalić ;:173
Niestety , póki co moja kolekcja roślinna jest jeszcze mała, w większości niekwitnące storczyki, gdyby tak one chciały kwitnąć na zawołanie... ;:218
agnieszka_ , jeśli chodzi o wszystkie moje phalaenopsisy, to zauważyłam, że im mniej się nimi zajmuję tym lepiej kwitną ;:219
Więc chyba rzeczywiście po prostu atmosfera w moim domu im sprzyja :lol:
Szeflera też mi trochę przez zimę zmarniała, stała odrobinę dalej od okna, a przy ogólnie mniejszym dostępie światła w tym okresie nie mogła zareagować inaczej , jak stracić część tej swej cudnej pstrości... W tej chwili postawiłam ją na zachodnim parapecie, zobaczymy, może odzyska swój urok ;:201
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=63996" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam- Dorota
Awatar użytkownika
ellcia
500p
500p
Posty: 533
Od: 12 lis 2012, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kwiaty domowe Doroty

Post »

dorota1007
Storczyki śluczniutkie... ;:433 ;:215
Zielistka, to łatwy kwiatuszek w pielęgnacji, nie trzeba jej wiele, troskę słońca i podlewanie, jak ziemia zaczyna być lekko sucha, ona ma korzenie, które potrafią magazynować wodę, więc jej nie przelewaj, bo zacznie gnić, a ta Peperomia nie lubi mieć zbyt mokro, bo lubi zgnić od nadmiaru wody...w obu przypadkach umiarkowane podlewanie wystarczy...oczywiście najlepsza jest deszczówka...woda z kranu niestety nie jest mile widziana przez roślinki...lepiej, jak ziemia jest bardziej przepuszczalna...nie taka zbita... ;:113
Awatar użytkownika
Chrapka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1388
Od: 21 cze 2011, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kwiaty domowe Doroty

Post »

Witaj Kochana!
Och jak marzą mi się takie kwitnące, storczykowe parapety! Nie umiem jednak jakoś się nimi opiekować i zdecydowanielepiej rośnie mi "zielenina" :)
Twoja Zielistka to 'Ocean'.
Piękne rośliny, czekam na więcej fotek :)
x-h-n

Re: Kwiaty domowe Doroty

Post »

Ale przepiękne te kwiatuszki ;:180
Awatar użytkownika
dorota1007
200p
200p
Posty: 298
Od: 26 wrz 2009, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kwiaty domowe Doroty

Post »

;:oj Dziewczyny bardzo, ale to bardzo się cieszę, że do mnie zaglądacie ;:79
ellciu zastosuję się do Twych porad :) dziękuję za wskazówki ;:168
Chrapko nawet nie wiesz ile mi teraz radości sprawiłaś :heja
Coś mi podpowiadało, że to jednak nie może być taka zwyczajna zielistka, aż wreszcie znalazła się mądra głowa, która ten dylemat myślowy rozwiązała :D ;:196 Bardzo Ci dziękuję :)
hiuan dziękuję za komplementy dla mych podopiecznych :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=63996" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam- Dorota
Awatar użytkownika
dorota1007
200p
200p
Posty: 298
Od: 26 wrz 2009, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kwiaty domowe Doroty

Post »

Dzień dobry :wit
Za oknem śnieżyca, a moim storczykom chyba to nie przeszkadza...

Phalaenopsis Mini Mark
Obrazek

a tę niespodziankę spostrzegłam przed chwilą :heja
Obrazek

Phal. tetraspis x mariae
Obrazek

Dendrobium phalaenopsis
Obrazek

A tu się zastanawiam, nie umiem stwierdzić czy to listek czy pochewka kwiatowa...Może Wy mi podpowiecie?
Paphiopedilum niveum x wenshanense
Obrazek

Miłego dzionka Kochani ;:79
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=63996" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam- Dorota
Awatar użytkownika
dorota1007
200p
200p
Posty: 298
Od: 26 wrz 2009, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kwiaty domowe Doroty

Post »

Pokażę Wam mojego uparciucha :roll:
Mój Eucharis kwitł ostatnio 3 lata temu dokładnie :( , tak bym chciała aby pokazał swoją buźkę po raz kolejny...

Tak wyglądał podczas kwitnienia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=63996" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam- Dorota
Awatar użytkownika
katharos
1000p
1000p
Posty: 3057
Od: 4 sie 2012, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kwiaty domowe Doroty

Post »

Storczyki pięknie ruszyły...z tego co zaobserwowałam tu na forum to lubia wiosnę ;:108
Eucharis pieknie kwitnie...choc musze przyzna.ć że nie znałam takiej rośliny i musiałam przed chwilka doczytać...ale piękne ma kwiaty więc warto czekac...może niedługo zakwitnie ;:108
Awatar użytkownika
dorota1007
200p
200p
Posty: 298
Od: 26 wrz 2009, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kwiaty domowe Doroty

Post »

Kasiu droga, ja dostałam swojego Eucharisa od znajomej chyba z 7 lat temu jako "ładne liście", kompletnie nieświadoma co to naprawdę może być i długo nie starałam się nawet tej zagadki rozwiązać... Stała sobie roślina w miejscach różnych, nie specjalnie obchodziło mnie czy aby na pewno właściwe warunki jej zapewniam ;:223 Aż do czasu , kiedy odnalazłam nasze kochane Forum :) Od tej pory co roku staram się robić wszystko jak należy, co piszą na temat mojej lilii , ale kwitnienie u mnie miała jak na razie tylko jedno :roll:
Niemniej, uważam , że nie najgorzej czuje się u mnie, ponieważ w donicy zamiast dwóch cebul mam po tych kilku latach aż 6 :D
Kasiu choćby nie wiem co, to dokładnie tak jak mówisz, warto czekać na kwitnienie mimo wszystko :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=63996" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam- Dorota
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kwiaty domowe Doroty

Post »

:wit Dorotko
Masz piękną kolekcję storczyków. ;:138 Ich kolorki są świetnym lekarstwem na utrzymującą się
biel za oknem. ;:108
Zielone roślinki też masz bardzo ładne, a szczególnie urzekła mnie Szeflerka ;:167
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
dorota1007
200p
200p
Posty: 298
Od: 26 wrz 2009, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kwiaty domowe Doroty

Post »

Dziękuję Elu ;:196
One rzeczywiście pięknie wyglądają na tle bieli, ale ja już tej bieli mam dosyć :?
Muszę niedługo się odkopać, żeby móc pojechać do dentysty ;:202
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=63996" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam- Dorota
kanapl
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 lut 2013, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kwiaty domowe Doroty

Post »

Dentystę to i ja muszę odwiedzić ,bo lekarstwo juz mam od 22lutego ;:131 Będzie leczenie kanałowe ;:145 Tyle kasy pójdzie w zęba ;:98
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=64054 Zapraszam serdecznie wszystkich.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”