Mój ogród- nie tylko lawenda.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: bo lubię kwiatki

Post »

Ula nie złą kolekcję piwonii zgromadziłaś. ;:138
Goździki brodate u mnie także bardzo się wysiewają, są w każdej części ogrodu, ale bardzo je lubię, gdyż pięknie pachną i długo stoją w wazonie, a kolory krzyżują się ze sobą, co roku są inne . :)
Awatar użytkownika
oriona
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 15 cze 2011, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: biłgoraj

Re: bo lubię kwiatki

Post »

Piękne piwonie i moje ulubione goździki. Super spacer, nacieszyłam oko i idę ;:19
Pozdrawiam Aneta
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1602
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: bo lubię kwiatki

Post »

Upały nie ułatwiają życia, nie można nic robić w ogrodzie, rano rosa a wieczorem komary, na szczęście można podziwiać :wink: zaczyna się juz robić sucho, na dzisiaj przewidziane podlewanie i opryski (coś mi skręca lawendę)

zuzia55 - witaj, cieszę się ze do mnie trafiłaś, zaginął mi Twój wątek w forumowym gąszczu, dużo mam do nadrobienia :) lubię kwiaty z naszych "babcinych" ogrodów, nie wymagają dużo troski, jedyne co im potrzeba to trochę miejsca
Obrazek

irminka - bardzo lubię goździki, więc polecam, mało wymagające, długo kwitną i nawet przy małej ilości roślin ogród jest ukwiecony, irys o który pytasz to Lullaby of Spring, a obok biały irys Elizabeth Podark

Tajka, u mnie z goździkami tak samo, teraz takie małe kwitną koło róż ale to one pachną mocniej :)

Obrazek

Obrazek

oriona - witaj w moim ogrodzie, wszędzie teraz kolorowo ale słońce zaczyna już dokuczać nie tylko nam

powoli rozkwitają róże Cezar
Obrazek

L.D Braithwaite o ogromnych kwiatach
Obrazek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25151
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: bo lubię kwiatki

Post »

Ale się cieszę, że otworzyłaś wątek.
Bardzo lubię spacerować po Twoim ogrodzie. Masz takie piękne zestawienia.
Mam chyba taką samą piwonię jak Ty. Różową z wyrastającymi z pylników płatkami.
Miała być żółta, ale i tak mi się podoba
Awatar użytkownika
E-mienta
500p
500p
Posty: 597
Od: 21 mar 2011, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Perła Renesansu

Re: bo lubię kwiatki

Post »

Hej Ula,
nowy wątek :D dobrze, że choć nicka zostawiłaś starego bo bym w życiu nie trafiła. A lawendowe widoki sa warte ponownego obejrzenia. Buziole!
Pozdrawiam Ewa
Spis treści, Życie po życiu - 2014 - Aktualny
"Ludzie posłuszni żyją, aby spełniać oczekiwania innych. Nieposłuszni realizują swoje marzenia..."
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1602
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: bo lubię kwiatki

Post »

Przez dwa dni nawiedziły nas ulewne deszcze i wichury, nie obyło się bez strat tym razem. Działka jest na górce, więc wody się nie boję, ale wichura zrobiła szczelinę wzdłuż pnia ponad 30 letniego dęba, szkoda mi go bardzo, trzeba będzie skrócić gałęzie i może da się spiąć? jeszcze nie wiemy co zrobić, ale trzeba się spieszyć żeby się nie rozłamał.

Gosia :wit widziałam Twoją piwonię i myślę, że to taka sama jak moja, moja też jeszcze kwitnie, nazywa się Bowl of Beauty i bardzo mnie ucieszyła po 4 latach czekania. Kupowałam jeszcze Antwerpen, ale tamta zakwitła jak zwykła różowa więc i tak miałaś szczęście, te zakupy to czasem jak totolotek. Gosia musisz być cierpliwa do Leonarda, wiosną dobrze przytnij, u mnie krzaczki są bardzo foremne, to dla Ciebie

Obrazek


E-mienta, Ewa, cieszę się że udało Ci się jednak znaleźć mój wątek, Nicku zmienić mi nie chcieli, chciałam ;:108 a tytuł? forumowa koleżanka stwierdziła ze był mylący, bo lawendy spodziewała się całe łany ;:306 To co spotykamy się u Tajki? mam nadzieję

Tymczasem róże kwitną na całego

Munstead Wood i Leonardo
Obrazek

Astrid Gräfin v. Hardenberg
Obrazek

Heidi Klum
Obrazek

a tu Heidi Klum robi drugie piętro :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: bo lubię kwiatki

Post »

Ula cudnie róże Ci kwitną.
Ja mam także Red Leonardo, ale jeszcze małe krzaczki.
Ta piątkowa burza napędziła mnie strachem.
Duże świerki rosną koło domu, jeszcze Tata tak posadził.
Ja się strasznie burzy boję na wsi. Dobrze, że wokół lasy, to trochę wiatr jest mniejszy.
Do zobaczenia. ;:196
Awatar użytkownika
Jagusia
1000p
1000p
Posty: 3197
Od: 24 lis 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: bo lubię kwiatki

Post »

Różyczki dają koncert.
A co ty chcesz od swojego nicku - lawenda jest bardzo ładna i pachnąca :)
Nie traktuj życia serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
Wątek Jagusi w 2015 r tradycyjnie niezupełnie ogrodowy - zapraszam Wszystkie moje linki
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4582
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: bo lubię kwiatki

Post »

A ja przychodzę z reklamacją większość zdjęć mi się nie otwiera ;:223 A te co się otwierają cudne widoczki ;:138 Róże wspaniałe.
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1602
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: bo lubię kwiatki

Post »

Witajcie, dzięki Gosi wiem, że część zdjęć mi znikła :) Gosiu, odpowiem najpierw Tobie, dziękuję Ci za reklamację :) zrobiłam głupstwo, ale dzięki temu teraz wiem czego robić nie trzeba ;:124 Zdjęcia które się nie wczytywały usunęłam i wstawiłam nowe, myslę że inne :wink: ale nie pamiętam już jakie były. Gosiu dla Ciebie

Augusta Luisa w pączku
Obrazek

róża z jesiennych zakupów, nazwę muszę dopiero dopasować :) znowu myślałam, że wszystkie zapamiętam bez opisywania, ktoś może zgadnie jej nazwę?

Obrazek

Tajka, u nas burza rozłupała pień dębu i dzisiaj ścinaliśmy górne gałęzie aby trochę odciążyć i zapobiec całkowitemu złamaniu, trzeba jeszcze zrobić obręcz i ścisnąć pień, zastanawiam się tylko czy obręcz potem nie wrośnie drzewo, może będzie regulowana? nie wiem. Lubisz jeżówki?

Obrazek

Obrazek

Jagusiu, lawendy nie mam, może być szałwia? szałwia i przetaczniki to jest to :) i moje miejsce do poleniuchowania

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: bo lubię kwiatki

Post »

Ula jeżówki są piękne i bardzo lubię, nawet za to, że nie przewracają się po deszczu, a Twoja jest cudowna . :)
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4582
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: bo lubię kwiatki

Post »

I ja dziękuje za przyjecie reklamacji :;230 Zdjęcia śliczne.A ta jeżówka bomba i dobrze że przypomniałaś mi o Leonardo przecież to było moje chciejstwo już wiem na co man wymienić jedną do wyautowania.Czy ty ją polecasz? I z kim jedziesz do Tereski?
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1602
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: bo lubię kwiatki

Post »

Gosia, Leonardo to solidna róża, ładny kompaktowy krzaczek, nie robi łaski że kwitnie, jest zdrowa, widać ją na rabacie, długo trzyma kwiaty, polecam jak najbardziej. Jeszcze nie wiem z kim jadę :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”