Budowa ogrodu - szczepano

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Nie ma smutniejszego widoku niż zniszczenie starych drzew owocowych, dających cień i cudnie kwitnących wiosną przez miastowego nuworysza, który piękno widzi w metrowych iglaczkach i rozległym trawniku usianym kępkami rabatek. Zerowy szacunek do tego co żyje swoim życiem, dalekim od standartu :cry:
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Hej !Obejrzałam Twoje "pole do popisu" . Już widać ,że jesteś zawzięty i pracowity , bo w krótkim czasie wykonałeś "duże" prace, tworząc zręby ogrodu. Trawka pozytywnie zmieniła wygląd tego miejsca. Problem w tym, że w przyszłym roku może być więcej chwastów niż trawy...
Co do przesadzania dużych drzew , czytałam, że robi się to stopniowo- najpierw podkopuje się częściowo górną warstwę korzeni, a po kilku miesiącach wykonuje właściwe przesadzanie.W ten sposób zmniejsza się "szok" który i tak przeżywa drzewo, tracąc część korzeni.Warto by więc podkopać teraz, zabezpieczyć na zimę np. korą , a przesadzić wiosną ,gdy już ziemia rozmarznie.
Metasekwoja ma bardzo płytki, rozłożysty system korzeniowy ,a główne korzenie rosną parasolowato płytko pod powierzchnią ziemi.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
szczepano
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 7 lip 2007, o 19:12
Lokalizacja: MAłOPOLSKA

Post »

Ewelina pisze: Trawka pozytywnie zmieniła wygląd tego miejsca. Problem w tym, że w przyszłym roku może być więcej chwastów niż trawy...
Witam i dziękuję za opinię. Dlaczego może być w przyszłym roku więcej chwastów niż trawy?

Pozdrawiam,
xbibi19x
50p
50p
Posty: 51
Od: 3 kwie 2011, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rogoźno

Re: Budowa ogrodu - szczepano

Post »

Pracy jest na prawdę mnóstwo... Ale na pewno będzie warto i nie pożałujesz ;)
trzymam kciuki ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”