Zielono wszędzie (Frael)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Bardzo mi miło, że zaglądacie do mojego zaniedbanego przez kilka dni wątku. ;:198 Odcięło mnie od powietrza - czyt. awaria internetu - na szczęście już wszystko naprawione. :tan Ale ile mam zaległości... ;:173

KarinaX pisze:Elu ja nawet nie mam pojęcia jaką mam odmianę, nawet jeszcze za bardzo nie urosła bo przywiozłam ją stosunkowo niedawno :)
Myślałam, żeby ją zimować w drugim, chłodnym pokoju.
Karino, masz właśnie tą niezawodną, ona pięknie wyrasta przez sezon letni na wielkiego krzaczora. :) Sama zobaczysz, że ciężko giganta wtargać do mieszkania. ;:198 Mnie się nie udało jej przechować, kiedyś próbowałam na klatce schodowej. Sypała liśćmi i w końcu drapaka wyrzuciłam. Według mnie, lepiej kupić sobie wiosną młody egzemplarz, ładniej będzie wyglądał a i tak rośnie szybko. Ale popróbować możesz... ja też próbowałam. :D

welkam pisze: Bardzo fajny masz skalniaczek ... nareszcie wiem, czego brakuje w moim... kamyków :D
Haha, kamyki na skalniaku są konieczne i niezbędne... nawet jak skalniak jest w misie o średnicy 30cm. ;:128

maadro pisze: Bardzo podobają mi się zdjęcia Twoich wszystkich roślin.
To pewnie wielka zasługa Fotografa i sprzętu ? ;:89
Pięknie dziękuję za komplementy. ;:196 Cieszę się, że zdjęcia się podobają. Ja jestem amator, nie fotograf, staram się, próbuję i coś tam czasem wyjdzie jak trzeba. Aparat cyfrowy Panasonic Lumix, nie pamiętam numerków (taki ze mnie "fachowiec"). Lubię aparaty cyfrowe, głównie dlatego, że z setki zdjęć, zawsze coś znośnego się wybierze. ;:198

justus27 pisze:Piękne plektrantusy ;)

Wpadł mi w oko ornatus ;:108
Przyrasta całkiem fajnie. ;:3 Jakby co niedługo będzie się czym podzielić. ;:198



Nowych zdjęć balkonu nie ma, ale za to pokażę Wam kilka kwiatuszków hojowych. Bo ja hojowa jestem głównie. ;:128

hoja acuta
Obrazek

Obrazek

Obrazek

hoja lacunosa Giant
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

hoja kerri splash
Obrazek

Obrazek

hoja weebella
Obrazek

Obrazek

Obrazek

hoja pubicalyx Black Dragon
Obrazek

Obrazek

Obrazek

hoja pachyclada New Moon
Obrazek

Obrazek

Obrazek


A na koniec moja kicia, jej kłaki przewijają się często na moich zdjęciach. ;:173
Obrazek
Awatar użytkownika
KarinaX
200p
200p
Posty: 300
Od: 8 mar 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

No moja komarzyca jakoś nie zachwyca wielkością, odkąd ją kupiłam coś tam urosła, ale kiedy z niej wielki krzaczor ma wyrosnąć to nie wiem :lol: :lol:
A hoyki są cudne ! ;:167
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Spokojnie, daj jej szansę. ;:198
Awatar użytkownika
KarinaX
200p
200p
Posty: 300
Od: 8 mar 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

No zobaczymy co z niej będzie, spróbuję też ją przezimować, a nuż się uda :)
Zapomniałam skomentować kota - jest uroczy :!: :!: ;:167 ;:167 ;:167 To pers? :)
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Gratuluję wspaniałych kwitnień hojowych ;:138
Najbardziej podobają mi się kwiaty pubicaly, acuta i pachyclada.

Śliczne są ;:167
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Dziękuję, również najbardziej podobają mi się pubicalyx i acuta. ;:128

Karino, tak, to pers (nierasowy ;:198 ).
ruletka
100p
100p
Posty: 151
Od: 31 sty 2014, o 19:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okoliceWrocławia

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

No i cię znalazłam!
pozdrawiam, Monika
Roślinna Ruletka
nadwyżki
Awatar użytkownika
Bogsaf
500p
500p
Posty: 516
Od: 1 kwie 2014, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Witaj, jestem pod dużym wrażeniem, wszystko pięknie, kolorowo, ale najbardziej podobają mi się kwiaty hoja pubicalyx Black Dragon, kolor fenomenalny ;:215
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Witajcie ;:3
Moniko, ja też Cię znalazłam. ;:198

Bogdanie, na żywo, kolor Black Dragon jest jeszcze ciemniejszy, zwłaszcza z upływem czasu robią się coraz ciemniejsze. Niestety nie 'uwieczniłam' tego na fotografii, pod koniec kwitnienia kwiaty są prawie czarne. ;:333
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Elu :D ,
miło spotkać ;:196 .
Piękne rośliny balkonowe zaprezentowałaś, szczególnie urzekły mnie surfinie. Ja w tym roku z nich zrezygnowałam bo w ubiegłym sezonie stały się przysmakiem mszyc :evil: i nie mogłam się ich pozbyć.
Hojowa nie jestem ale zawsze z przyjemnością oglądam ujęcia Twoich "baldaszków". Mam nadzieję, że i ostrojowate pokażesz bo wiem, że masz piękną ich kolekcję.

No i najważniejsze - wymiziaj ode mnie swoją Kicię ;:168 . Czy wiesz, że to jej zdjęcia przypieczętowały naszą decyzję i od ubiegłego poniedziałku mieszka z nami mała persiczka ??? ;:224
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Aniu! Miło mi, że mnie odwiedziłaś.
Ostrojowate jakoś mniej w tym roku hołubię, Kohlerii sporo się pozbyłam, bo miejsca mało na te wszystkie upragnione zieleninki. :) I one chyba to wiedzą (Kohlerie), bo w tym roku nie rosną takie piękne jak zwykle. ;:173

Gratuluję małej Kici, jest sporo radości przy takim małym kotku. Ja myślę o drugim. :heja :heja Tylko nie mówcie mojemu M ;:224 on ma coś 'naprzeciwko'. ;:164
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Mnie się wydaje, że to nie jest ogólnie szczególnie dobry rok dla ostrojowatych. U mnie słabiej rosną achimenesy i to wszystkie kolory a w poprzednich latach rosły cudnie. Już kilka osób na forach skarżyło się na słabszy wzrost tej grupy roślin w obecnym sezonie.
Ja mam nadzieję Elu, że Twoja fascynacja nie wygaśnie tak całkowicie bo masz fajne okazy i chciałabym je podziwiać w Twoim wątku.
Frael pisze:
Gratuluję małej Kici, jest sporo radości przy takim małym kotku.
Co do kotków , to mój już taki maleńki nie jest, ma prawie 4 miesiące ;:173 . Generalnie wolę dorosłe kotki, bo energia maluchów mnie irytuje ale z drugiej strony to ogromna satysfakcja wychować sobie od kociaka i mieć wpływ na jego późniejszy charakter (choć minimalny wpływ, bo przecież koty to indywidualiści).
Frael pisze:

sporo radości przy takim małym kotku. Ja myślę o drugim. :heja :heja Tylko nie mówcie mojemu M ;:224 on ma coś 'naprzeciwko'. ;:164
Buahaha ;:306 . No nieźle, co do M to mój miał coś "naprzeciwko" ogólnie ale jakoś dałam radę go przekonać ;:219 . Ty też sobie poradzisz ;:215 .
Awatar użytkownika
aturi
200p
200p
Posty: 469
Od: 8 maja 2014, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Co ty robisz że ci ta twoja pubicalyx kwitnie :?:
Pozdrawiam Marcin :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”