Budleja Dawida - omżyn (Buddleja davidii)

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

aniawoj pisze:Po tak długiej zimie budleje mogą jeszcze nie okazywać znaków życia, ale...w ogrodzie. Jeśli sadzonka była w ciepłym sklepie to powinna według mnie już wybijać. Poczekaj jednak - nie skazuj jej na straty.
A czy ona ma korzeń w torfie ( wilgotnym?) czy luzem?

Poza tym bardzo dziwi mnie kolorystyka tych budleji - chętnie zobaczyłabym czerwoną albo łososiową budleję :D :D :D Nie ma napisanych odmian?
Naoglądałam się Waszych budlei i nie moglam zasnąć .....Dziś poszlam do sklepu i zakupiłam ,,czerwoną,,.Niestety nie posiadaja opisu jaki to dokładnie gatunek.Czerwona budleja ma dwa zywe pędziki z malutkimi liśćmi.Co prawda sa zółte ,ale to z braku światła.Oby dwie były zapakowane z torf owiniety folią.Posadziłam tę czerwoną w dołku razem z fioletową.Jęsli fioletowa nie wypuści pędzików to bedzie czerwona. :wink: Może przy odrobinie szczęścia będzie jeden krzak dwukolorowy???
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8473
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

aniawoj pisze:
Elizabetka pisze:
aniawoj pisze:Po tak długiej zimie budleje mogą jeszcze nie okazywać znaków życia, ale...w ogrodzie.
Po mału wszystkie roślinki ruszają a moje budleje nadal bez oznak życia. Martwię się .... Aniu z pewnością masz rację ale i tak jestem zaniepokojona bo zeszłoroczne gałązki "nie żyją". ;:186
Tak może być, że gałązki zmarzną, ale jest szansa odbicia od korzenia lub dolnych części łodyg jeśli miałaś rośliny okopczykowane. U mnie już taka sytuacja była 3 lata temu. W zeszłym roku budleje zachowały ulistnienie przez całą zimę , w tym roku ścięłam je przy samej ziemi ( gałązki są martwe). Przy samej ziemi po odsłonięciu kopczyka widać 2-4 zielone listki. :D

Aniu dzięki :D
Byłam zobaczyć moje i .....na trzy sztuki tylko jedna ma mały listek przy samej ziemi.
Były okopczykowane .....widocznie albo ja coś źle zrobiłam albo słaby materiał.

Póki co podlałam wszystkie trzy i zobaczymy....może jeszcze odbiją.
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Post »

A ja mam bardzo ciekawą obserwację na temat zimowania :idea: otóz wyrosla mi przy tunelu foliowym zaraz przy drzwiach siewka budlei tak z pęd znalazł się w środku i wiecie co wam powiem- wcale nie przemarzł :idea: :shock: zielone liście miał całą zimę i nie widać po nim żadnych uszkodzeń :idea: :!:
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8473
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Było mu ciepło to i przeżył a na dodatek siewki są zwykle bardzo mocne.
Szczęściarz z Ciebie Swagman'ku. :wink:
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

PESTKA@ pisze:
aniawoj pisze:Poza tym bardzo dziwi mnie kolorystyka tych budleji - chętnie zobaczyłabym czerwoną albo łososiową budleję :D :D :D Nie ma napisanych odmian?
Naoglądałam się Waszych budlei i nie moglam zasnąć .....Dziś poszlam do sklepu i zakupiłam ,,czerwoną,,.Niestety nie posiadaja opisu jaki to dokładnie gatunek
PESTKO, Aniwoj najprawdopodobniej chodziło o to, że nie ma czegoś takiego jak czerwona budleja, taki kolor po prostu nie występuje u budlei mimo, że niektóre mają w nazwie "Red" to tak naprawdę są to różne odcienie fioletu, różu, purpury (A kolory na 'fiszkach' lub w Internecie często zafałszowują prawdziwy kolor). I o ile w przypadku 'czerwonej' można się domyślić mniej więcej (choć nie do końca), że chodzi o odmianę Royal Red to w przypadku 'łososiowej' faktycznie ciekawe co to może być. :roll: Jedyne co mi przychodzi do głowy to Bicolor ale nie słyszałem żeby którakolwiek szkółka w Polsce miała ją w swojej ofercie.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Nosz kurde mać..... :twisted: a ja biegiem do sklepu dziś gnałam poczerwoną budlejęNa obrazku jak byk czerwona jak krew,no i napisz BUDLEJA CZERWONA :;230 żadna ,red, czy cośtam..czerwona i już ;:112 Jutro chyba pognam po lososiową ;:113 Szczerze mówiąc niewiele już ich tam zostało.Wszystko sie rozpłynelo bardzo szybko.Może przez to przekłamanie koloru???każdy chce nabyc taki kolor ktorego jeszcze nie posiada...Jestem ciekawa jakiego koloru rzeczywiscie będa moje krzaczki.Pochwale sie fotkami jak zakwitną.Pośmiejemy sie razem z tych kolorów :wink:
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3696
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Kup Pestko tą łososiową - baaaardzo mnie ciekawi jak Ci zakwitnie :wink:
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

OK jakoś przemycę na ogrodzie kolejny badylek,chociaz ciasno sie robi.jeśli jeszcze bedą w sklepie łososiowe to kupię.Zobaczymy na jaki kolor zakwitnie.jeśli zeczywiście beda takie kolory jak na fotkach to chętnie podziele sie sadzonkami.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3696
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Pokaż nam zatem też zdjęcia z opakowań :wink:
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Mialam zamiar zrobić fotki opakowań ,ale mąż spalił najprawdopodobniej ,bo opakowania w piwnicy znikneły...
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4512
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Budleja wszystko o uprawie

Post »

Chcę kupic budleję (taką już sadzonkę w doniczce) i chciałabym wiedzieć, ile sztuk musiałabym posadzić aby wyglądały efektownie ? Bo nie wiem jak bardzo rozkrzewia się pojedyńczy egzemplarz
Awatar użytkownika
orinoko01
200p
200p
Posty: 292
Od: 21 cze 2009, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Budleja

Post »

Camellio....jedna sadzonka w zupełności wystarczy.
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4512
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Budleja

Post »

A ile tak mniej więcej może być sztuk roślin na powyższym zdjęciu? Pytam bo nigdy nie uprawiałam tej rośliny, ba nawet jej nie widziałam na żywo, a chcę mieć jakieś pojęcie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”