Anusiny balkonik

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6334
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Anusiny balkonik

Post »

Ślicznie kwitnie ten szalony pomidorek ;:215
No ja też stale przewijam te Twoje zdjęcia roślin i stale nie mogę uwierzyć, że mówimy o balkonie a nie o ogrodzie ;:180
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Anusiny balkonik

Post »

Ekhm... zgodnie z obietnicą zrobiłam zdjęcia całego balkonu, ale z uwagi na jego niewielki rozmiar i nadmiar roślin, nie bardzo jak mam stanąć na dwóch jego końcach, aby sfotografować wszystkie jego ściany. Mam jednak nadzieję, że poniższy rysunek poglądowy przybliży Wam, gdzie się co znajduje :D Od razu zastrzegam, proszę nie patrzeć na proporcje - są one całkowicie umowne, nigdy nie byłam mocna w skalowaniu :D

Obrazek

I teraz po kolei - ściana z regałem i najszerszy rzut na balkon (w kierunku północy):

Obrazek

Parapet:

Obrazek

Stolik od góry:

Obrazek

Obrazek

Stolik od dołu:

Obrazek

Barierki:

Obrazek

Widok z góry na powyższe rośliny:

Obrazek

Ściana z warzywnikiem:

Obrazek

Nowe kwitnienia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A na koniec jeszcze dwie rośliny, które trzymam w domu, ale które na poczet sesji, wyniosłam na balkon. Pierwsza to wysiany w tym roku koleus, druga - miniaturowa angielka ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oj, zapomniałabym o bratkach! Wysiane na początku czerwca wraz z fiołkiem rogatym i makiem syberyjskim. Wkrótce będę ponawiać wysiew dwóch ostatnich, bo wzeszło mi tylko po jednej roślince ;:145

Obrazek
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Anusiny balkonik

Post »

Beaby pisze:Ślicznie kwitnie ten szalony pomidorek ;:215
No ja też stale przewijam te Twoje zdjęcia roślin i stale nie mogę uwierzyć, że mówimy o balkonie a nie o ogrodzie ;:180
Dziękuję, Beatko! ;:168 Tak sobie myślę, że balkon robi wrażenie takiego dorodnego, bo jak mi coś przekwita lub się dopiero zbiera do kwitnienia, to to przesuwam do tylnych rzędów albo na sam dół regału, żeby na pierwszym planie eksponować te rośliny, które w danym momencie mają najwięcej uroku. Owszem, czasem tu coś urwę, tam obskubię, ale końcowy efekt rekompensuje wszelkie ofiary takiej mini-przeprowadzki :D Dziś podczas sesji też niektóre rośliny ucierpiały (jakby w akcie zemsty, ja także ucierpiałam - dosyć mocno podrapały mnie róże :D Ogólnie ja i mój balkon żyjemy w symbiozie, i chyba obie strony są z tego zadowolone. Ja na pewno :)

Moc pozdrowień! ;:168
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Anusiny balkonik

Post »

Nie mogę się napatrzeć... ;:oj Czego ty tam nie masz!?
Nawet warzywnik i jeżyny ? ???Wow...
;:180 ;:180 ;:180 Padłam na kolana.
Wszystko ci pięknie kwitnie. I róże i dalie....cudnie.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6334
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Anusiny balkonik

Post »

Napiszę tak: NIESAMOWITE ;:180 PIĘKNIE.
Fajnie, że wstawiłaś ogólne zdjęcia balkonu - jest jeszcze piękniej niż można było sobie to wyobrażać ;:303
Róże mają pazurki, no wiem. Niestety - na wiele z nich jestem uczulona, tzn jak mnie kolec dziabnie.... Ale co tam, muszą być, już to teraz wreszcie wiem.... ;:3
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Anusiny balkonik

Post »

Ola2310 pisze:Nie mogę się napatrzeć... ;:oj Czego ty tam nie masz!?
Nawet warzywnik i jeżyny ? ???Wow...
Oj, mogłabym wymieniać ;:306 Na liście marzeń mam m.in. pieris japoński w odmianie 'Forest Flame', azalię japońską 'Maruschka', różanecznik 'Cunningham's White', drzewko oliwne, wierzbę japońską całolistną 'Hakuro Nishiki', a od wczoraj różową tawułkę (podpatrzoną u Beatki :tan
Ola2310 pisze:;:180 ;:180 ;:180 Padłam na kolana.
Wszystko ci pięknie kwitnie. I róże i dalie....cudnie.
Beaby pisze:Napiszę tak: NIESAMOWITE ;:180 PIĘKNIE.
Fajnie, że wstawiłaś ogólne zdjęcia balkonu - jest jeszcze piękniej niż można było sobie to wyobrażać ;:303
Róże mają pazurki, no wiem. Niestety - na wiele z nich jestem uczulona, tzn jak mnie kolec dziabnie.... Ale co tam, muszą być, już to teraz wreszcie wiem.... ;:3
A tak serio, dziewczyny, bardzo Wam dziękuję! Nawet nie wiecie, jak miło mi słyszeć, że mój balkonik przypadł Wam do gustu ;:168

Co zaś się tyczy róż, to gorąco polecam 'The Fairy' - mnóstwo kwiecia, które w miarę przekwitania przechodzi z różu w biel, a do tego drobne i dosyć tępe kolce (wiem, wiem, brzmi oksymoronicznie, ale jak dotąd tylko ona nie zrobiła mi krzywdy :) Pooglądaj ją sobie w internecie, to naprawdę wdzięczna roślina. No i niedroga, ja swoją kupiłam na wiosnę w Biedronce za bodajże 6,99 zł. :)
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Anusiny balkonik

Post »

Witaj Aniu :wit wśród zielono zakręconych
Przecudny masz balkon tyle w nim różnorodności ;:oj
Widać że masz dobrą rękę do roślin wszystko Ci pięknie rośnie w tak ciężkich warunkach jakie panują w donicach ;:138
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Anusiny balkonik

Post »

Witaj, Paulii, na moim balkoniku! Bardzo miło mi Cię gościć :wit Dziękuję za ciepłe słowa! Mam nadzieję, że roślinom się nie odmieni i nadal będą - tfu tfu tfu - tak dobrze rosły :D
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Anusiny balkonik

Post »

Aniu lista marzeń imponująca. Chyba ci przyjdzie balkony od sąsiadów adoptować... ;:306
To ja chodzę i psioczę, że miejsca już nie mam a chciałabym jeszcze to albo to a ty z taką listą wyskakujesz!!!
No kochana!Będzie się działo. Teraz twój eM to nawet stopy nie zmieści na to palenie. Odzwyczai się chłopina ... ;:306
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Anusiny balkonik

Post »

Olu, oj, gdyby tylko tak się dało, to pewnie moje byłyby już wszystkie w pionie ;:306 No, ale co ja poradzę, że co chwila natrafiam na jakąś piękną roślinę ;:171 Poza tym ja ich nie kupuję, ja je adoptuję! W tym kontekście nie można mi mieć za złe, że przygarniam bezdomne i bezbalkonowe maleństwa... :tan

Co zaś się tyczy mojego eM, tylko mu na zdrowie wyjdzie :D W zasadzie to powinien mi podziękować... ;:306
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Takota
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 27 cze 2016, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Anusiny balkonik

Post »

Pięknie odwdzięczyły ci się kwiatuszki i warzywa i owoce za twoją opiekę. Musisz bardzo o nie dbać skoro takimi ślicznymi kolorami Cię obdarowały ;:167
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Anusiny balkonik

Post »

Takoto, witaj na moim balkonie! :) Będzie nam - mi i moim roślinkom - bardzo miło móc Cię gościć ;:168
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Anusiny balkonik

Post »

Aniu, to nie balkon, tylko dżungla jakaś lub inny busz :wink: bardzo lubię taką różnorodność, można patrzeć i podziwiać godzinami :D a kawę na balkonie pijemy podobnie, ja otwieram szeroko drzwi balkonowe i rozkładam się z kawą... na kanapie z widokiem na roślinnik :;230 też miałam kiedyś tak zastawioną podłogę, ale musiałam wygospodarować miejsce dla Potomka :wink:
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”