Ogród jol_ki 2017

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5989
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Joluś, dzięki Tobie dowiedziałam się co było nie tak z moimi kosmosami w ubiegłym roku. U mnie po prostu mają za dobrą ziemię :shock: Wyrosły ogromne na 2 metry, miały grube łodygi i ogólnie wyglądały na bardzo zdrowe a dziady prawie wcale nie kwitły. Myślałam, ze to jakaś trefna odmiana.
Tylko gdzie ja w tym roku je posadzę żeby miały gorszą ziemię ;:218
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Wiolu,u mnie posadź :;230 :;230 :;230 Ja mam sam piach,to będą zadowolone.
A ja będę do Ciebie zdjęcia posyłać ;:304 ;:304

Jolu,kiełkuje jak trzeba.
Będzie pani zadowolona jak przyjdzie sadzić :;230
U mnie już są krokusy,tylko słońca brak i nie chcą się otworzyć :roll:
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Witaj Jolu u mnie tez kwitną krokusy , lecz jest tak zimno ,ze o pracach ogrodowych nie ma co marzyć.
Piękne masz wschody , to i urodzaj na pewno też będzie.
Równie jak Dorotka uległam pokusie u Kamili , tak to już jest z nami różomaniaczkami ;:3 ;:168
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Joluś, pięknie Ci wzeszły warzywka na parapecie ;:215 Działałaś dzisiaj ogrodowo?
Ja przycięłam wszystkie hortensje i zakulkowałam Tuscany, bo mi panna mocno poszybowała w górę ;:oj Przy naginaniu pękł mi jeden długaśny pęd ;:223

Teresko, ja tym pannom jeszcze nie uległam... :lol: Tylko podziwiam, bo co miałam zamówić, to zamówiłam. Co prawda u Kamili zawsze mogę coś dorzucić, ale jeszcze czekam na info od niej. Czy będą te, na których mi zależy?
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Młode warzywka jak malowane ;:138 U mnie też półka z paletami zastawiona, większość powschodziła, a kapusty posiałam w sobotę :wink:
Jak prace ogrodowe? Dajesz radę coś porobić, pogoda pozwala?
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Kochani, jestem już jestem i odpowiadam, i zdjęcia aktualne mam ;:215

Wioluś ja o tych kosmosach dopiero w tym roku jak buszowałam na stronce Sarah się dowiedziałam, że nie lubią papu. A ja je tak solidnie nawozem podlewałam i się dziwiłam, że wyrosły piękne a kwiecia mało :roll:

Magda wykiełkowało ładnie, ale nie wszystko. Papryki widać już kilka dni, że niby się zbierają do wschodów ale ruszyć nie mogą :roll:
A kapusta i kalarepa strasznie się powyciągały, choć u mnie na wykuszach słońca mają pod dostatkiem :? Chyba za bardzo pochmurne dni ostatnio były...

Teresko
u mnie krokusów jak na lekarstwo, muszę pamiętać, żeby dokupić. Co do tego urodzaju to się zobaczy :wink: Na razie jakoś rośnie, choć powyciągane mocno.
Pochwal się, jakie róże u Kamili zamówiłaś?

Dorotko ogród teraz niestety na drugim planie. Robię remont w domu, malowanie, tapetowanie itd, wszystko sama z niewielką pomocą rodziców. Cały weekend wałkiem machałam i malowałam salon, jadalnię, kuchnię i korytarz ;:131
Tatę na trochę wysłałam do ogrodu, opryskał brzoskwinię na kędzierzawość liści i walczył z pigwowcem ze średnim skutkiem ;:173
W następny weekend coś już podziałam mam nadzieję, mam w planach co nieco do zrobienia ;:224
Rabaty wołają o uporządkowanie, niestety musi to jeszcze trochę poczekać.

Jutro mam dostać przesyłkę od Państwa Chodun, uznali mi reklamację i może tym razem dostanę Charlesa de Mills... No chyba, że będzie to trzeci egzemplarz rosa gallica versicolor. Może jest na nią ktoś chętny? Mam dwie sztuki do wydania...

Aluś pogoda pozwala, tylko niestety inne obowiązki nie dają wyjść do ogrodu. W niedzielę zrobiłam południowy obchód z kawką, poplanowałam co gdzie i jak, no i teraz tylko działać zostaje ;:215 Widziałam u Ciebie imponujące zakupy, dalie z tej mieszanki miałam w ubiegłym roku, będziecie z Dorotką zadowolone ;:215

A teraz kilka zdjęć z dzisiejszego obchodu, ogród powoli budzi się do życia.

Przebiśniegi kocham, wciąż mi ich mało, dziś znów dokupiłam :roll:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krokusy - z ponad 100 sztuk zostało tyle...
Obrazek

Tu idą czosnki i coś jeszcze, ale pojęcia nie mam co to za cudo po środku ;:oj Może ktoś wie??
Obrazek

z bliska
Obrazek

Byliny budzą się do życia, poniżej przywrotnik ostroklapowy od naszej Moni ;:196
Obrazek

Ostróżka
Obrazek

Irysy
Obrazek

Piwonia krzewiasta
Obrazek

Żywokost rosyjski ładnie przezimował, na gnojóweczkę będzie jak znalazł. Zamówiłam kolejne sadzonki.
Obrazek

Ciemiernik
Obrazek

Wrzośce
Obrazek

Obrazek

Donice przed domem, za chwilę się zacznie szaleństwo :heja
Obrazek

Bratki czekające na wsadzenie do donicy
Obrazek

I parapetowce
Bób, który już pod koniec miesiąca trafi do warzywnika
Obrazek

I powyciągane kapustne :roll:
Obrazek
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jola , zielone wschody na parapecie super, zaciekawił mnie pomysł z bobem- siałaś już tak w poprzednich latach? Ja w niedzielę wysiałam pomidorki i paprykę. M robi doświadczenia z wysiewem w doniczki torfowe pietruszki , cebulki . Jak masz coś na zbyciu to ja chętnie się z Tobą dogadam :) będzie prosto i łatwo bo bez wysyłania , no i kawkę wypijemy :) Zamówiłam różyczki u p.Hyżego :D , to mój debiut , ciekawe jak się sprawdzę w ich pielęgnacji . ;:131
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2073
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Piwonia drzewiasta wydała niespotykaną dla mnie ilość odrostów, żeby tak u mnie chciały się zagęszczać. Nie są to przypadkiem pędy z podkładki?
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu,zastanawiam mnie piwonia :roll: Wszystko w praniu wyjdzie ,maj zweryfikuje,bo aż mi trudno uwierzyć ,że tyle odrostów krzewiasta zrobił.Ale może,może kto wie...
Tylko trochę słońca i przy wejściu będziesz miała piękną wiosnę ;:138
Czy ty po przekwitnięciu sadzisz te cebule do ogrodu?

Ja mam już problem z głowy jeśli chodzi o wyciąganie siewek.Ekran z folii aluminiowej zrobił swoje i stoją bezobsługowo na parapecie.
Jeszcze dwa,trzy dni i zacznie się pikowanie.
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5989
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Joluś, gdybyś nie napisała o tych kosmosach to w tym roku pewnie miała bym powtórkę z ubiegłego. Też porosły by kolosy bez kwiatów. Teraz zamiast kompostu to wiadro piachu muszę im dać w korzenie :lol:
Fajnie wyglądają te cebulowe w donicach. Gdzie je trzymałaś przez zimę ?
Ja zawsze wiosną też mówię ze tak zrobię w przyszłym roku a jesienią zapominam powsadzać cebule do donic. :wink:
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Joluś, iryskom usuń wszystkie suche liście, przytnij tez wszystkie suche końce liście, aby zapobiec chorobom grzybowym ;:196 :wit
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu, dzięki za info odnośnie dalii :wink: Moje już w doniczce ziemią przysypane.
Siewki niestety wyciągają się na tych naszych parapetach, ale co zrobić, jak takie warunki tylko mamy.
Wiosna po woli rusza, u mnie piwonia krzewiasta też już dawno miała wysunięty z gleby nowy kieł, ale przykryłam go żeby nie zmarzł :wink:
A przebiśniegów i mi zawsze mało. Niesamowity urok mają te stare poniemieckie odmiany, jeszcze rosnące dużymi połaciami wokół starych domów.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Joluś, pracowity weekend miałaś. A wiesz, że ja bardzo lubię malować? Szkoda, że nie mieszkam bliżej, bo chętnie bym Ci pomogła ;:196 M się ze mnie śmieje, że tylko szukam ciągle okazji, żeby coś przemalować :;230 Tapetować też umiem, ale malowanie wolę :)
Mam nadzieję, że dalie okażą się tymi ze zdjęcia.
A u mnie przebiśniegi gdzieś zaginęły :( Nie mam pojęcia co było powodem?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”