Storczyki Storczykowej

Zablokowany
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

No, Duśka, nie dziwię się, że wpadł Ci w oko, bo naprawdę jest śliczny, te kropeczki są wręcz zniewalające (a ja na Dzień Matki zażyczyłam sobie falenopsisa o zielonkawych kwiatach, a co , niech syn szuka... :lol: :lol: )
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

tamte też były sliczne, ale niestety moglam kupić tylko 1 :/
bardzo podobało mi się sporo storczyków, ale zdecydowałam się na ten. widziałam tam też bardzo ogromne Phalaenopsisy, większe nawet niż ten mój, z metrowymi łodygami, ale tamte niestety nie zmieściłyby mi się na oknie. zwykłe Phalaenopsisy, ale olbrzymie i wielkokwiatowe. rózowe i białe też były całkiem ładne, ale ja szukałam czegoś oryginalnego, jakiegoś storczyka, którego jeszcze nie mam. ten co kupiłam jest podobny do ever spring. chciałam właśnie taki z osobnymi kropkami, nie jedną wielką plamą.
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Ale piękne te kropki. Jakby ktoś stempelkiem poodbijał. :lol:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

właśnie chciałam takiego ever springa z rozdzielonymi, pojedyńczymi kropkami. porobie mu więcej fotek, jak rozwinie resztę pąków.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

a co do moich storczyków, to zdaje mi się, że następna Vanda puszcza łodyżkę kwiatową (ta rózowa). na razie jest maleńka, wyrosła dzisiaj (wczoraj jej nie było, jestem pewna). fajnie by było, gdyby te łodyżki zakwitły... jak rozkwitną, kwiaty będą gdzieś w sierpniu (i mam nadzieję, bo w lipcu jadę na te głupie wakacje. A czegoś tak niezwykłego i ważnego jak kwiaty Vand nie mogę przegapić).
Awatar użytkownika
Acacia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 30 maja 2007, o 12:02
Lokalizacja: ZdWola

Post »

Obrazek
Były cztery pączki a dzisiaj nie ma już ani jednego :x :evil: :cry:
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Tak niestety czasem bywa po przyniesieniu falka ze sklepu :? falenopsisy nie znoszą przestawiania i na takie zmiany reagują właśnie zrzucaniem pączków - mi też to się zdarzyło 8)

Storczykowa to nakrapiane cudo jest niesamowite :shock: :shock: :shock: nie widziałm nigdy takiego okazu :P szczerze zazdroszczę :wink:
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2146
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

Gratuluję kolekcji :D ;:138 ;:114
A jak katleje sie mają? (biała, czerwona)
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Storczykowa, dobiłaś mnie tym kropkiem. Postanowione! Jadę dziś do hurtowni kwiatów i wydam znalezionego w portfeliku zaskórniaka. 100 zł, niby nie dużo, ale radości będę miała wiele.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Acacia pisze:Obrazek
Były cztery pączki a dzisiaj nie ma już ani jednego :x :evil: :cry:
pąki spadły, bo były żółte. Jak zżółkną, to znaczy, że odpadną.

Cattleye już dawno uschły. została tylko ta, której koloru kwiatów nie znam. zostala jakiś czas temu podzielona na 3 części.

a Phalaenopsis kropek rzeczywiście jest niesamowity. od jakiegoś czasu takiego chciałam mieć, ale nigdy nie umiałam takiego spotkać. jeszczema sporo pąków, ok. 20. ma 2 łodyżki kwiatowe, jedna jeszcze w ogóle nie ma rozwiniętych kwiatków, tylko pąki. i ten Phal. liście ma też ładne, duże, szerokie... ogólnie to duży, ładny storczyk. a kwiaty ma super. różnią się bardzo od kwiatów mojego drugiego ever spring.
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

Przejrzałam twój watek bo dawno nie zaglądałam i widze ze masz kropka:)))))Piekny :P :twisted:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

fajnie, że podoba wam się kropek. na wystawie kwiatów było całkiem sporo storczyków, ale musiałam wybrać tylko 1 i padło na tego :) jeszcze podobał mi się żółty w 4 łodyżkami, biały z fioletowym brzegiem i warżką no i te olbrzymie Phalaenopsisy z metrowymi łodygami, niestety nie zmieściłyby się u mnie te wielkie, ale były super.
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Duśka, przyłączam się do zachwytów nad kropkiem :shock:
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”