Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Tak, taka obwódka wiele mówi o odmianie. Taka ciemna jak na Twoich pędach i długi pąk może świadczyć o białej odmianie typu 'Antarctica' 'Christmas Gift', lub nawet jakiś podwójny. Folią bym się nie sugerował, pakują dość przypadkowo.To dalej tylko przypuszczenia i najfajniejsze jest oczekiwanie na wyjaśnienie zagadki. Niekiedy bywają zaskakujące rozwiązania i biorą w łeb wszelkie kalkulacje.

Samo życie :?:
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Dziękuję, jak miło mądrzejszego poczytać. Poczekam(y) zatem, choć już Obrazek Dam znać co się wykluło. Masz rację. Samo życie - zdanie twierdzące.
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

ivonar znasz take powiedzonko - 'Pod włos to My, ale nie Nas'. To tylko parę lat więcej obserwacji tej 'Menażerii'
Nie mniej czuję się dostrzeżony, dowartościowany i usatysfakcjonowany i ... mogę tak długo, ale dość, bo zaraz mnie uniesie nieznośna lekkość bytu, a wtedy powrót na ziemię bywa bolesny. Obrazek

Warto pokazać bukieciki aktualnie kwitnące:

Obrazek

...bo jutro będzie konkurencja w bukiecikach i się nie dopcham :;230
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Andpia, rozumiem, że to powiedzenie zacytowałeś z wrodzonej skromności :wink:
Masz swoją pasję i dzielisz się wiedzą. Dlaczego miałabym tego nie docenić? Jako belfer z doświadczeniem, nie jestem skora do pochwał, ale jak się należą, to trzeba to czynić. A tak w temacie wątku. Kupiłam dzisiaj kolejną cebulę już z pączkami. Na fiszce stoi napisane Hippeastrum Tropical Orange. Duża cebula, naprawdę duża. Jeszcze nie zaglądałam do doniczki, ale dzisiaj to zrobię Obrazek No zaraziłam się i już.
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

No to witaj w klubie (pochwała od belferki skrzętnie odnotowana), ale w temacie -Tropical Orange. czy wszelkie kombinacje słowne z 'Striped' (ang.- paski) i 'Gestreep' (hol.-też paski) to tylko nazwy handlowe nie odnoszące się do konkretnej odmiany. W takie określenie można wrzucić wszystko i w tej loterii trzeba mieć trochę farta żeby trafić na coś interesującego. Takie handlowe 'surprise' i gdyby trafić np. 'Orange Sovereign' to już by było coś. Jeśli cebula kupiona w doniczce to obowiązkowo wyjąć, oczyścić i posadzić do nowej ziemi. I czekamy na kwiatki... https://images82.fotosik.pl/1003/1cd23e4f043c7891.gif
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Tak też robiłam z innymi hippeastrami. Zawsze przesadzałam po zakupie i przy okazji oglądałam i czyściłam cebule i korzenie. Zaraz się za to wezmę. Mam wrażenie, że ten tropical orange, to raczej ma wskazywać kolor kwiatu. Jakoś tak mi się kojarzy, jak kolory farb na ściany, np. kolor tropikalna zieleń, albo piasek pustyni czy słoneczne złoto. Jeżeli chodzi o odmiany, to jest to dla mnie chińszczyzna, póki co. No dość gadania, zabieram się za robotę.
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Dziś dla Pań wszystkiego naj! ...

Obrazek

Życzenia satysfakcji z dnia codziennego samych pogodnych dni, dużo uśmiechu, wielkiej radości i by czasu starczało na wszystko...
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Ooo bardzo dziękuję ;:333
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Podziękowania :D :D :D
Awatar użytkownika
Fafka
500p
500p
Posty: 602
Od: 3 cze 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Jak milutko na babskie święto dostać taką kolekcję hipków, nawet na zdjęciu. Ja również dziękuję.

Fantastycznie pokazujesz różne odmiany i tak rzeczowo opisane. ;:215 Bezcenna wiedza.

Ja tak na marginesie w kwestii "osiołka" - 'Apple Blossom'. Upór to jedna jego ośla cecha, ale inna to, że lubi mieć klapnięte uszka, czyli czasem kwiaty zwiesza mocno w dół.
Tak było u mnie w pewnym momencie.
Obrazek


Stajesz się dla mnie hipkowym guru, to zasypię Cię pytaniami. :D
Robi się cieplej, wegetacja przyspiesza, to i nawożenie trzeba poważniej traktować. Też bym chciała, tak jak Ty, utuczyć cebule do 30 cm i więcej w obwodzie.
Dałam trochę na początek startowego Substrala (ten z dużą ilością fosforu). Dodam, że wszystkie moje cebule rezydentki mają liście i większość albo kwitnie, albo ma pąki kwiatowe, coś tam przekwitło. Jak długo stosować ten nawóz: tylko na start, czy dłużej? I co dalej z nawożeniem?
Pozdrawiam. Jola.
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Jeśli chodzi o 'Apple Blossom' to te uszy klapią już w drugim dniu po rozkwitnięciu, mam 4 i wszystkie tak mają. taką tendencję wykazują jeszcze 'Alfresco', 'Lady Jane' i 'Dancing Queen', ale to są pełne odmiany i ciężar kwiatka usprawiedliwia takie zachowanie. A 'Osiołek' oprócz tego genetycznego feleru ma na sumieniu jeszcze nietolerancję obcego pyłku i rzadko udaje się go skrzyżować z inną odmianą. Poza tym bardzo wrażliwy na przelanie, porównując do innych hybryd.

Odnośnie zasilania - na razie wstrzymać się z radykalnym zasilaniem do czasu aż znajdą się pod .chmurką'. Ja stosuję do tego czasu raz na 2 tygodnie wszelkiej maści biohumusy - najbezpieczniejsze jeśli chodzi o stosowanie nawozy (nie ma obaw przenawożenia) I tak liściory mają u mnie już po 60-70 cm. Nie wiem jak będzie z temperaturami w tym roku, ale zaglądając w notatki pierwszą partię 'Hipków' w ubiegłym roku wyniosłem do ogrodu pod folię już 1 kwietnia więc noce musiały być na tyle ciepłe (5-10 stopni w nocy nie zaszkodzi ani cebuli, ani liściom) i nie było obaw przymrozków.
Dopiero w maju zaczynam ostrą jazdę z nawożeniem, rośliny są już zahartowane, doświetlone ze wszystkich stron i w pełni wegetacji przyswajają to co im się poda.
I to mi się podoba, konkretne pytanie i mam nadzieję konkretna w miarę wyczerpująca odpowiedź. ;:304
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Mam trzy Jabłuszka ale tylko jeden z nich na drugim pędzie miał zwisające jak trąbki kwiatostany. Czyżbym miała szczęście?
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
Fafka
500p
500p
Posty: 602
Od: 3 cze 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Dziękuję za wskazówki odnośnie nawożenia. ;:180

Agneska, może Ty masz ulepszoną wersję "osiołka' :D - rasa wzniosłoucha. ;:306
Pozdrawiam. Jola.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”