Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Beatko ;:196 no to uporałaś sie ze szkodnikami .Muszę przyznać sie bez bicia ,ze jak na razie najgorsze żniwo załapał Kwieciak .Mszyce tylko nieliczne sztuki dostają prztyczka w nos i spadają w dół. Jednak tez sporo owadzich tępicieli sie pokazuje więc wyręczają mnie .Jestem ciekawa jak wrócę w jakiej kondycji będzie ogródek, bo zapowiadają całotygodniowe opady to chwast bedzie miał się dobrze :wink: i chyba rozpanoszy się w ogródku ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Bazylowo

Post »

O fiu, fiu. O fiuu, fiuu!!
Ależ piękności.
Powojniki cudne.Twoja imienniczka jak wszystkie Beatki - piękna ;:108
Isago też.
A ogród jaki wymuskany, piękny .A jak czyściutko, równiutko, elegancko, przystrzyżone, ;:63 ;:63
Klonik - śliczności, ja jeszcze wzdycham do niego.
Już jagody masz ;:oj Ja jeszcze zielone mam.
I róże kwitnące. oj wcześniej niż u mnie.
Orliki też ładniutkie.Ech cudna pora.Tylko szkoda,że wszystko tak szybko przemija.
Beatko dobrego tygodnia życzę i bardzo serdecznie pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Oj Jadziu to nie tak, nie tak, że się z nimi uporałam - walka nadal trwa. Tylko jak na razie nie mogę tego nazwać plagą lecz umiarkowaną inwazją. Na szczęście róże oprócz Flammentanz powtarzają kwitnienie, więc w ich przypadku nie popadam w skrajną rozpacz. Nie mniej jednak szkoda mi każdego pączusia.

Mam nadzieję, że po powrocie zastaniesz ogród w pięknej krasie, bez ubytków i strat oraz nie przerośnięty zbytnio chwaściorami

Udanego wyjazdu i bezpiecznego powrotu ;:196
Dla Ciebie Jadziu
Veronicas Choice szykuje się do prezentacji w pełnej krasie. Szkoda tylko, że ma jedynie dwa pąki.
Obrazek

:wit

Aniu dziękuję za miłe słowa i komplementy. No z tymi różami to jak na razie tylko ta jedna zaczęła kwitnąć. Flammentanz, Sympatii, Goldstern już zaczynają pękać pąki, więc o ile ich coś nie zeżre :evil: , to może się za chwilę nimi pocieszę ;:131
Jagody już mam, a właściwie zaraz już ich nie będę miała :lol: bo to młode krzaczki i jest ich niewiele - ale za to ile radości :tan
No orliki słodkie, ale jak na razie to tylko te jedne zakwitły, a w zeszłym roku posadziłam kilka odmian ;:131

U Ciebie też byłam i widziałam, że jest co podziwiać ;:108

Aniu wzajemnie, Tobie także dobrego tygodnia i pozdrawiam ;:168

A dla Ciebie moja pierwsza różyczka w pełnym rozkwicie - przypomina mi trochę filiżankę i to taką baaardzo aromatyczną :D

Obrazek
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, powiedz mi - a czy jest możliwość nie chwalenia Twojej działeczki i Twoich poczynań na niej?
Tak wszystko super brnie do przodu i do cudnych kwitnień. ;:215
Chyba nie tylko masz rozprowadzone podtrawnikowe ogrzewanie ale pewnie napowietrzne też ;:172
W orlikach luibię także to, że się mieszają w kolorkach i nigdy nie wiem jaki mi nowy wyrośnie co się sam wysiał.
Lilie, clematisy, róże już kwitną - no niczym wczesne lato już u Ciebie ;:180
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

:wit Beatko! jestem zszokowana ilością roślin kwitnących tak wcześnie :roll: ;:138
Jednak u mnie wegetacja jest nieco spóźniona, ;:108 ale nie narzekam, najważniejsze by wszystkie ocalałe po zimie-niezimie roślinki dały z siebie wszystko. Na razie nie narzekam. ;:185
Masz naprawdę ładną kolekcję powojników. ;:333 Ja też tak zaczynałam i kolejno te najładniejsze traciłam. ;:223 Widocznie moja ziemia im nie odpowiada. Pozostały najsilniejsze i one każdego roku dają z siebie wszystko. ;:303
Pergole wspaniale zadbają o bezpieczny rozrost pnączy, a dodatkowo zdobią ogród. ;:215
Walka ze szkodnikami róż jest dosyć uciążliwa, ;:134 ale czego się nie robi dla tych pięknych kwiatów! Życzę Ci pozytywnych efektów i zwycięstwa w tej walce. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Oj goni, goni przyroda Beatko! ale u Ciebie jeszcze szybciej! Moje róże jeszcze w pąkach nie licząc tej do ucierania. I ja zauważyłam paskudną działalność robactwa...przestrzelony pączek czy zwiędnięty pędzik a o zrulowanych listkach nie wspomnę bo tych nie nadążam obrywać ;:223 Za to pąków na różach multum :D
A lilią to wyprzedziłaś wszystkich ;:oj
Jak najmniej szkodników i jak najwięcej kwitnień Ci życzę i serdecznie pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Bazylowo

Post »

Ja mam 3 różne odmiany jagód. Ale wciąż jeszcze na dojrzałe owoce czekam.
Dziękuję za cudna rozyczke ;:196
Powojnik zapowiada się ładnie. Mi takich niebieskich to brakuje. Miałabym 2 ale okazały się pomyłką i są inne niż miały być. I nie niebieskie . :|
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Bazylowo

Post »

Gratuluję pierwszego różanego kwiatu ;:215
Widzę, że chyba muszę sobie zakupić Kolcosił ;:224 Wygląda pięknie. Jestem tylko ciekawa, czy do pełnego wybarwienia potrzebuje słońca, czy też w cieniu będzie tak samo ładny...
Gust mamy nieco zbliżony, bo jak zauważyłam wiele roślin nam się pokrywa :wink: Mam też ten jasny bukszpan, a obok niego posadziłam dzwonki Poszarskiego i dalmatyńskie. To bardzo udane zestawienie - fiolet podkreśla urodę bukszpanu i odwrotnie :D
Veronica's Choice będzie miał kwiaty? Bravo TY ;:180 U wielu forumek padł na uwiąd albo nie kwitnie wcale, tak że możesz się cieszyć ;:108 Za to Isago elegancki i uwodzicielski ;:333
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Bazylowo

Post »

Wiesz może co to za odmiana klona palmowego ?
https://www.fotosik.pl/zdjecie/fc7abb523db5c6d1
Ostatnio widziałem taki w agrocentrum , ale oczywiście żadnej plakietki nie było.
Wygląda rewelacyjnie !
Mam spore zaległości i muszę je nadrobić :wink:
Gratuluję pierwszych kwitnących róż ;:138 U mnie jeszcze jakieś 2-3 dni i też będę mógł się nimi cieszyć :)
I mam ten sam problem z pąkami róż, wiele z nich odpada. Są jakby podcięte, wydaje mi się, że przez ptaki .
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Moi Drodzy Witajcie ;:4

Trochę nadrobiłam zaległości w Waszych wątkach, przez co już mi czasu nie zostaje dziś na odpowiedzi w swoim ;:145
Mam nadzieję, że mi wybaczycie, tym bardziej, że jutro wybieram się na trzydniowe szkolenie a czas oczywiście nie chce być z gumy. Odpowiem jak wrócę - obiecuję ;:108

Jedynie do Seby częściowo - nie jestem fachowcem ale to, co Ci podgryza pąki różane to prawdopodobnie może być kwieciak. "Składają je do pąków kwiatowych truskawek lub malin. Złożenie jaja poprzedzone jest wydrążeniem przy pomocy ryjka otworu w pąku. Po złożeniu jaja samica podcina szypułkę kwiatową poniżej pąka. Ten powoli więdnie i stopniowo zasycha. Samica może w ciągu swojego życia złożyć maksymalnie 80 jaj - średnio około 60." źródło: http://www.ogrodinfo.pl/ochrona-roslin/ ... malinowiec ,
Atakuje on też róże, ale jego larwy mogą rozwijać się tylko w truskawkach lub malinach.

Na dobranoc dla wszystkich Moich przemiłych Gości kilka dzisiejszych/wczorajszych fotek :

Isago w różnej formie kwiatu

Obrazek

Obrazek

Gizelka w blokach startowych

Obrazek

podobnie Flammentanz
Obrazek

jak i Sympatia

Obrazek
oraz Goldstern

Obrazek

I zapączkowana AUScat vel Winchester CathedralTM
Obrazek

A teraz już muszę uciekać - życzę Wszystkim dobrej nocki :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Bazylowo

Post »

Witaj Beatko,trafiłam do Twojego wymuskanego ogrodu ,spaceruję i odpoczywam po strudzonym dniu ,powojniki cudowne a zwłaszcza twoja imiennica i Isago i róże już zakwitły ,moje to jeszcze nic a nic ,wrócę jeszcze bo świetnie sie odpoczywa,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bazylowo

Post »

Z tego, co czytam u Ciebie, to u mnie wdał się kwieciak... pąk był wyżarty w 3 miejscach. ;:145 Największy pąk na Edence! Substral 2w1 już kupiłam czy to będzie dobre do oprysku? Myślę że najdalej jutro zrobię oprysk.
Powojnik śliczny i różyczki ;:65

Pozdrawiam Beatko :)
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4140
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Bazylowo

Post »

Witaj Beatko cieszę się bo u mnie też zaczęły kwitnąć róże ale ten ulewny deszcz dzisiaj pewnie zrobił swoje jeszcze nie byłam oglądać kwiatów. Tych robali różanych to się boję.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”