Mój pas startowy, czyli wąska działka :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Bardzo ładnie wygląda Wasza pergola!Podoba mi się pomysł z takim wycinaniem darni.Ciekawie to wygląda.
Namęczyliście się pewnie , ale przyznać muszę ,Dominiko,że warto było.Zadowoleni jesteście z efektu?Co posadziłaś koło niej?


Co ja czytam ,że w Rosarium nie ma JUŻ róż drugiego wyboru????Zaraz lecę na ich stronkę....
Ja z różami dopiero zaczynam swoją przygodę , ale przyznać muszę ,że te z Rosarium , są zdrowiutkie i cały czas pięknie kwitną!Oprócz Rhapsody , ale i ta niedługo rozkwitnie , bo ma sporo pąków znowu.


aha! Pozdrów Ryśka !!!! :P I pochwal za pergolę!!!! :P :P
Pozdrawiam,Małgorzata
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Małgosiu, z efektu jesteśmy baaaardzo zadowoleni :D Ogród od razu zrobił się bardziej ogrodowy :wink: Jesteśmy tym bardziej zadowoleni, że to nasz pierwszy taki "wyczyn" :lol: Bo generalnie nie jesteśmy za bardzo "techniczni" :oops: Mamy w planach jeszcze 3 kratki przy tarasie, i będziemy je mocować tak samo - czyli na kantówce w ziemi (nie chcę wwiercać się w dom, czy w taras). Poza tym na południowej ścianie rosną winorośle (też :wink: ), i tam trzeba coś wykombinować, ale nie wiem, czy nie zrobię tam po prostu tylko słupków z rozpiętym drutem między nimi (kratka zasłaniałaby ścianę, od której ma sie przecież odbijać słońce). No chyba,że zrobię grubsze listwy, ale nie za gęsto. No i winnica - tam trochę tych słupków wejdzie, więc sama widzisz - nasze doświadczenia z pergolą będą nam baaaaaardzo przydatne w niedalekiej przyszłości :D


A przy pergoli posadziłam Elfe:
http://www.helpmefind.com/plant/pl.php?n=50128&tab=36
- są piękne, mają duże kwiaty, i pięknie pachną.
Awatar użytkownika
Sylwek-zx
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 8 lut 2009, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Widzę, że kotek rozrabia jak u mnie Burek od sąsiadów:D normalnie ganiam za nim ciągle, a ten myśli że to dla zabawy:D ja mam duż szczepionych krzewów, więc jak raz mi pociachał modrzew to po prostu byłem załamany, że nic już z niego nie będzie. Dobrze, że burek już z fzy kociaka przechodzi na typowego poduszkowca i tarasowca, myślę że się w końcu dogadamy:D Póki co jestem czujny:) tak w ogóle widzę kilka zmian, zwłasza ta pergola:) zobaczymy jak pięknie pokryje się kwieciem:)
pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

He he - te koty :lol: U mnie juz nie robia szkod, bo pozakladalam z powrotem oslonki na drzewka. Pewnie beda drapac pergole :roll: , ale to im wybacze :wink:

W ogole to witam cie u mnie :D Tez jestem ciekawa, jak nasza konstrukcja bedzie sie prezentowac z kwiatami :D

Poki co cyknelam foty winogron (inne odmiany):

Muskat Letnij:

Obrazek

KarMaKod:

Obrazek

i drugi krzew:

Obrazek

Nadiezda AZOS okropnie sie wysilila w tym roku :lol: Za to rosnie jak wsciekla i chyba za rok bedzie co jesc :wink:

Obrazek

Frumoasa mnie troche rozczarowala - rosla silnie w zeszlym roku, i spodziewalam sie wiekszej ilosci owocow - jednak wybaczam jej, bo to dopiero drugi rok u mnie (jak wszystkich krzeowow zreszta, oczywiscie nie liczac tych dosadzanych w tym roku):

Obrazek

A1704 miala za to owocowac dopiero po kilku latach (bo to bezpestkowa odmiana):

Obrazek

ciekawe, kiedy dojrzeje, bo jest dosc pozna.

I truskawki powtarzajace, ktore strasznie w tym roku zaniedbalam (powinny byc duzo wieksze) :oops:

Obrazek
Awatar użytkownika
Sylwek-zx
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 8 lut 2009, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Prezentować się na pewno będzie świetnie, nie ma innej opcji :) Swoją drogą mam stróża - Gabryśka, co żadnemu kotu teraz nie popuści:D, a one nie wiedzą, że to tylko jej gra pozorów :D Zapraszam do siebie :) i pozdrawiam
Awatar użytkownika
AnniaJ
500p
500p
Posty: 891
Od: 7 mar 2009, o 19:25
Lokalizacja: Rokietnica koło Poznania
Kontakt:

Post »

Pergola przepiękna :) Chyle czoła i zazdroszczę pozytywnie :)
Moja lista chciejstw jesiennych z Rosarium ma na razie kilkadziesiąt pozycji...będę systematycznie (próbować) wykreślać ;)
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Aniu - moja lista jest już po kilkukrotnym wykreślaniu :roll: Taka w miarę ostateczna. Nie kupuję jakiejś strasznej ilości róż, ale trochę bym chciała mieć :wink:
Awatar użytkownika
AnniaJ
500p
500p
Posty: 891
Od: 7 mar 2009, o 19:25
Lokalizacja: Rokietnica koło Poznania
Kontakt:

Post »

Dzielna jesteś w takim razie :) Ja na razie planuję i wykreślam te, co na pewno nie ;) Potem będę porównywać rózne cechy i komponować je koło siebie i w ten sposób tez myślę, że trochę się moja lista skróci "sama" - na razie jest dłuuuuga ;)
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Nie mam wyjścia po prostu, Aniu, zakładałam, że sporo zamówię w II wyborze, a tu guzik :roll:
Dziś układałam kamienie w miejscach, gdzie będą róże. Wyszło mi chyba 11 sztuk, ale tylko w 1 okręgu. Potem chciałabym dosadzić coś jeszcze, ale to jak już będzie ławeczka. Postanowiłam przenieść tam moje 2 Falstaffy sprzed tarasu. Mam już 3 przy wejściu do domu, to te mogą być w moim minirosarium - przynajmniej urozmaicą je kolorystycznie. No i pachną :D

Ale w ogóle to jakiś kryzys dziś przechodzę - chyba przez truskawki, z którymi walczyłam (znaczy z chwastami). Jakiś koszmar, pełno jakiejś trawy dzikiej, cieniutkiej, ale cholernej do wyrwania, perzu mnóstwo. Nie wiem co z tym zrobić, nie chcę pryskać Randupem. Myślę o włókninie i korze. Tylko że dużo tego trawska wrośniętych w krzaczki - jak sobie z tym poradzić? :cry:

I tak sobie myslę, patrząc, ile jest jeszcze do zrobienia, że potrzeba nam jeszcze duuuużo czasu, żeby jako tako nasz ogród wyglądał. Buuuuuu.... :cry:
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post »

no, a pochwalić się swoim wątkiem nie raczyłam u mnie wcześniej??
Tylka ja się od ludzi muszę dowiadywać?? :evil: :roll: :wink:
Pięknie :roll:

Dominiczko, jestem pod wrażeniem Twojej pracowitości i wytrwałości :P
A takiej ilości winogron to jeszcze u nikogo nie widziałam :shock:
I róże też są :wink: :lol: :lol: :lol:
Pięknie jest a będzie jeszcze piękniej :wink:
Piękny ogród nie powstanie w kilka miesięcy, na to trzeba lat.
Więc nie ma nad czym płakać, trzeba powolutku dążyć do celu :wink:
U mnie trwa drugi sezon ogrodniczy a jeszcze nawet połowa nie zrobiona :roll:
A człowiek to chciałby juz, zaraz...



Szkoda, że nie spotkałyśmy się w Warszawie, było by mi bardzo miło poznać Cię osobiście, mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja :wink:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Post »

DOMINIKO wreszcie do Ciebie zajrzałam . Jestem pod wrażeniem . Clair mnie oczarowała na Austina też mam chrapkę . Dorodne grona i będzie co kosztować . Jak się rozrosną będzie fajna winniczka . Zaraz mi się przypomniało jak AGA budowała swój kącik wypoczynkowy . Fajnie będziesz miała jak wszystko skończysz i obsadzisz różami .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
x-T-s
---
Posty: 5697
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Jurek_9 pisze:Wiliama Shakespeare można sobie darować ...

Łapie chętnie plamistość a kwiaty nie imponują wielkością.

Pozdrawiam
mój jest zdrowy jak rydz, pięknie kwitnie i kawiaty jak na młody krzew też są oki.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13425
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

W mądrej książce przeczytałam ze są 2 WS, zwykły WS i WS 2000 - ten drugi podobno warto kupować bo jest ciekawszy i zdrowszy.
Może stąd niepoozumienie ?
Chociaż mój Maisner, podobno chorowity a jest okazem zdrowia.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”