Magiczny zakątek dwostr cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

Danusiu ten ostrokrzew wygląda mi na osobnik męski.Czerwone owocki są natomiast na osobnikach żeńskich.Masz tylko jeden krzaczek czy dwa.Jeśli chcesz mieć czerwone owoce ,powinnaś posadzić męski i żeński obok siebie.Jutro sprawdzę czy moje mają pąki kwiatowe i wtedy porównamy z Twoim.
Nieźle tego trawnika uciachałaś. :shock:
Awatar użytkownika
basjak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5033
Od: 20 wrz 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

To się natyrałaś :) ale chyba jesteś z siebie zadowolona. Właściwie musisz być, bo całość wygląda idealnie. Plan nasadzeń zrobiony?
Pozdrawiam mile - Basia
Balinki
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9575
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

Mahonię, mam zamiar posadzić, do gruntu razem z donicą .Jest duża.Powinno jej to wystarczyć .
O ostrokrzewie GEORGINIA już napisała .Musisz mieć panią i pana .Inaczej owocków nie będzie . :?
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

Danusiu nie zdążyłam zrobić zdjęć kwiatków ostrokrzewu,bo najpierw chciałam posadzić do końca róże a potem zaczęło ostro padać.Zdążyłam się tyko przyjrzeć,u męskiego pąki kwiatowe/kuleczki są większe natomiast u żeńskiej odmiany drobniejsze i przebijają bilą .Będą kwitły na biało.Może jutro uda się zrobić fotki poglądowe.
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2687
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

No tak,z ostrokrzewem będę miała mały problem .Mam jeden krzaczek ale nie wiem czy to on ,czy ona :oops: Zaufałam pani w ogrodniczym ,która twierdziła ,że odmiana BLU ANGEL jest formą żeńską ale nie potrzebuje do owocowania drugiej-męskiej rośliny (zresztą odniosłam wrażenie ,że sprzedająca i tak by nie wiedziała który jest który) I tu tkwi mój problem :jak poznać co mam kupić jego,czy ją?
Piszesz Alu ,że kwitną obie formy ,będę Ci baardzo wdzięczna za umieszczenie fotek pączków obu ostrokrzewów ;:196
Trawnik trochę okrojony,choć jeszcze nie do końca obsadzony-czekam na przesyłkę z zamówionymi roślinami.
Basiu ,masz rację ,natyrałam się niemiłosiernie ale jeszcze nie jest to taki efekt ,na który czekałam,myślę ,że dopiero gdy rośliny zapełnią tę rabatkę będzie można stwierdzić ,czy to jest TO i poczynić ewentualne korekty.
Może zdjęcie tego nie oddaje ,ale praca moja nie polegała jedynie na usunięciu trawy i powiększeniu prawej rabaty,najwięcej roboty miałam z rabatą po lewej stronie.Wydłużyłam ją tylko o jakieś dwa metry,ale z uwagi na to ,że dawniej był w tym miejscu dojazd do posesji ,musiałam wybrać ok 50 cm warstwę żwiru i nawieźć w to miejsce żyznej ziemi.Tylko w ten sposób można było doprowadzić to miejsce do użyteczności.Całe szczęście ,że miałam pomocników z ciężkim sprzętem,bo zajęło mi to kilka dni.
Jolu,widzisz nie dogadałam się wcześniej Tobą w sprawie tej mahonii i wsadziłam ją do gruntu bez doniczki. A ona zaczęła już rosnąć ,zastanawiam się, czy tarmosząc ją teraz przy przesadzaniu nie zrobię jej więcej szkody niż pożytku.
Alu ,piszesz,że dzisiaj zajmowałaś się różami,to przypomniało mi,że dzięki Tobie mam róże FLORA DANICA .Spieszę Ci więc donieść,że dzielnie zniosły tę zimę (w przeciwieństwie do kilkuletnich BARCAROLLE, SYPMATHII ,INGRID BERGMANN ,czy WESTERLAND)Teraz tylko czekam na efekty-mam nadzieję ,że będą równie piękne jak u Ciebie.


wiosny następna ,nieśmiała odsłona...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

Danusiu pierwszy rok na pewno będą kwitły ale dopiero następnych latach pokażą co potrafią.
Jutro zrobię zdjęcie ostrokrzewów.Ostrokrzewy można rozpoznać tylko po kwiatach i owocach.Dlatego musimy teraz koniecznie ustalić co masz.

Poczytaj tu.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=28
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

Z tego wniosek że ten który masz to jest żeński.Trzeba dokupić do niego 'Blue Prince' faceta.Ale jeszcze porównamy kwiatki.Niedługo powinny zakwitnąć.
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

Danusiu w moim wątku wkleiłam zdjęcia ostrokrzewu.Zerknij.
Awatar użytkownika
Sure
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3527
Od: 5 lip 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

A ja mam u siebie kilka sztuk Blue Princess, ale jeszcze malutkie.. :roll:
pozdrawiam, Agata
ogród Agaty - cz.4
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2687
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

Agatko ,piszesz malutkie czyli jeszcze nie kwitły? I nie dosadziłaś im faceta?
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
Sure
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3527
Od: 5 lip 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

Facet będzie, oczywiście! ;)

Malutkie sadzonki, tzn. przycięte naokoło 20 cm były, sadziłam w zeszłym roku, jak większość moich maluszków. Przy tarasie północnym, w tym miejscu, które pokazywałam niedawno (chcę posadzić tam jeszcze modrzew, żeby zasłonić okno sąsiada) wzdłuż ogrodzenia rośnie dziesięć panienek, kiedyś będą tworzyły żywopłot, mam nadzieję. Osobnik męski będzie parę metrów dalej, od wschodu. Ale wierzę, że na odległość też sobie poradzi! :D
pozdrawiam, Agata
ogród Agaty - cz.4
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2687
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

Zrobiłam dziś zdjęcia mojej wiosny w ogrodzie,to taki miły przerywnik między innymi obowiązkami. Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

Mój żagwin wymarzł ,a dzisiaj posiałam nowy to mam nadzieję ,że w przyszłym roku mi zakwitnie oczywiście jak wykiełkuje . Teraz to juz bedzie z górki, oby znowu pogoda nie sprawiła nam jakiegoś psikusa
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”