Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
roslynn
1000p
1000p
Posty: 1091
Od: 15 lut 2008, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Post »

Najgorzej, że wszystkich błędów nie pamiętam, może było ich zbyt wiele..
W zeszłym roku na połowie ogrodu zasiałam trawę. Ziemia była ładnie przekopana, mięciutka...
Zadowolona poszłam usiąść na tarasie i wypić zasłużony kufel piwa.
Mąż wrócił z zakupów i wypuścił psa.
Ja darłam się na męża a mąż darł się na psa jak zobaczył pobojowisko na świeżo zasianej trawie.
Opadły mi ręce. Do dzisiaj mam nierówne puldy na trawniku a nie mam siły żeby zaczynać od nowa.

Jednego roku miałam też piękny krzew róży pod tarasem. Pod różami zadomowiły się mrówki. Skrobałam akurat ziemniaki na obiad i nie zauważyłam co robi moja połowa. Dopiero po chwili usłyszałam, że na kogoś psioczy. Poszłam zobaczyć co się dzieje. Mąż ze dwadzieścia centymetrów przed różą wykopał mały dołek i lał wrzątek prosto w mrowisko mrucząc przy tym z wielkim zacięciem- Ja wam pokarzę paskudy! Nie zostanie ani jedna ...
Ani jedna mrówka i ani jeden korzonek. Róża przepadła.
Syn podszedł do nas i mówi, mamo ty lepiej zalej wszystko betonem , będziesz miała spokój.
Dodam tylko, że pochowałam wszystkie poradniki przed mężem. Niech lepiej nie czyta za wiele...

W tym roku nawet kopanie zostanie dla mnie. Mąż przesiadł się na tiry i fruwa po świecie. Myśle, że ogród będzie bezpieczny
:D
Sabina

Moje linki
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

roslynn pisze:...W tym roku nawet kopanie zostanie dla mnie. Mąż przesiadł się na tiry i fruwa po świecie. Myśle, że ogród będzie bezpieczny
:D
Chyba, że stęskniony za swoją połową przyjedzie na odwiedziny między jedną a drugą wyprawą i zaparkuje tirem w...(koło domu) :lol:
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
roslynn
1000p
1000p
Posty: 1091
Od: 15 lut 2008, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Post »

pomolog pisze:
roslynn pisze:...W tym roku nawet kopanie zostanie dla mnie. Mąż przesiadł się na tiry i fruwa po świecie. Myśle, że ogród będzie bezpieczny
:D
Chyba, że stęskniony za swoją połową przyjedzie na odwiedziny między jedną a drugą wyprawą i zaparkuje tirem w...(koło domu) :lol:
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Naprawdę wtedy nie ma czasu kopać :D
Sabina

Moje linki
Awatar użytkownika
Agdula
200p
200p
Posty: 313
Od: 16 kwie 2007, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

roslynn pisze:Najgorzej, że wszystkich błędów nie pamiętam, może było ich zbyt wiele..
W zeszłym roku na połowie ogrodu zasiałam trawę. Ziemia była ładnie przekopana, mięciutka...
Zadowolona poszłam usiąść na tarasie i wypić zasłużony kufel piwa.
Mąż wrócił z zakupów i wypuścił psa.
Ja darłam się na męża a mąż darł się na psa jak zobaczył pobojowisko na świeżo zasianej trawie.
Opadły mi ręce. Do dzisiaj mam nierówne puldy na trawniku a nie mam siły żeby zaczynać od nowa.

Jednego roku miałam też piękny krzew róży pod tarasem. Pod różami zadomowiły się mrówki. Skrobałam akurat ziemniaki na obiad i nie zauważyłam co robi moja połowa. Dopiero po chwili usłyszałam, że na kogoś psioczy. Poszłam zobaczyć co się dzieje. Mąż ze dwadzieścia centymetrów przed różą wykopał mały dołek i lał wrzątek prosto w mrowisko mrucząc przy tym z wielkim zacięciem- Ja wam pokażę paskudy! Nie zostanie ani jedna ...
Ani jedna mrówka i ani jeden korzonek. Róża przepadła.
Syn podszedł do nas i mówi, mamo ty lepiej zalej wszystko betonem , będziesz miała spokój.
Dodam tylko, że pochowałam wszystkie poradniki przed mężem. Niech lepiej nie czyta za wiele...

W tym roku nawet kopanie zostanie dla mnie. Mąż przesiadł się na tiry i fruwa po świecie. Myśle, że ogród będzie bezpieczny
:D
Wow! :) :) No to jako rekompensatę za szkody..niech Tobie jakieś ciekawe "okazy" z zagranicy przywiezie :wink:

Jak sam kupi to i szkody więcej nie zrobi ..a jeszcze dumny będzie co przywiózł :D
Agdula
Mądrość wabi-sabi: Nic nie jest doskonałe, skończone ani wieczne.
W prawie dzikim ogrodzie ...
Awatar użytkownika
Agdula
200p
200p
Posty: 313
Od: 16 kwie 2007, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Moim wielkim błędem jest ciągłe przesadzanie roślin. Ciągle miejsce nie to.. czy to upał czy to zima.. (o ile warunki pozwalają)..
Agdula
Mądrość wabi-sabi: Nic nie jest doskonałe, skończone ani wieczne.
W prawie dzikim ogrodzie ...
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Nie uważam, żeby to był błąd ;) To częsta przypadłość wśród ogrodomaniaków :D
Awatar użytkownika
roslynn
1000p
1000p
Posty: 1091
Od: 15 lut 2008, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Post »

Agdula przywiózł z Holandii kwiatki. Tyle, że w doniczkach i u nas też można je kupić.
Jeden tylko jest jakiś inny, jak zrobię fotkę to wstawię , może ktoś będzie wiedział co to
Sabina

Moje linki
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5427
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Post »

Agdula pisze:Moim wielkim błędem jest ciągłe przesadzanie roślin. Ciągle miejsce nie to.. czy to upał czy to zima.. (o ile warunki pozwalają)..
Też tak mam :-) Mój rekord - jedna róża, podarowana mi przez teściową kolegi - pnąca, rozmnożona z sadzonki - rośnie już w szóstym miejscu. Daj jej Panie Boże zdrowie :-)
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
Agdula
200p
200p
Posty: 313
Od: 16 kwie 2007, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Stokrotko, w szóstym miejscu.. i róża ! TYlko pogratulować :)
Sabinko, koniecznie zrób fotkę. Jestem ciekawa co to za okaz. A co do pozostałych, które Tobie przywiózł, liczą się intencje :)
Chatte, błąd może i nie.. ale czasem niektóre rośliny nie wytrzymują tych wiecznych zmian miejsc :)
Agdula
Mądrość wabi-sabi: Nic nie jest doskonałe, skończone ani wieczne.
W prawie dzikim ogrodzie ...
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Nie wytrzymują, jeżeli popełni się błąd przy przesadzaniu ;) Samo przesadzanie nie moze byc błędem :D
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Moim pierwszym błędem bylo posadzenie rododendronów na najbardziej nasłonecznoinym miejscu w ogrodzie słońca, długo się męczyły zanim przyszłam po rozum do głowy. Teraz mimo kilkakrotnej zmiany miejsca juz dość dużym krzewom maja się dobrze i chyba są mi wdzięczne za ta zmianę. :D
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
Awatar użytkownika
mała róża
50p
50p
Posty: 56
Od: 12 mar 2009, o 14:16
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

W tamtym roku, w lato poszłam z moją młodszą córeczką do ogrodu. Dzieciątko z chęcią pomagało mi wyrywać chwasty. Po godzinie, zorientowałam się, że buszuje w moich doniczkach z młodziutkimi tujkami (ok.1 cm). Kiedy pobiegłam zobaczyć co robi ... no niestety nie było już na co patrzeć. Wyplewiła mi wszystkie tujki. :) A jak była dumna :D Ale wczoraj posiałam nowe :lol:
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5427
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Post »

Agdula pisze:Stokrotko, w szóstym miejscu.. i róża ! TYlko pogratulować :)
Nooo
Z tego dwa razy była przesadzana w styczniu i dwa razy na początku sierpnia. Po jednej z tych przeprowadzek zakwitła ponownie, czego chyba robic nie powinna :-)

Wiesz co, a moze to nie był błąd, może ona po prostu to lubi :-)
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”