Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beti ja też czekam na sprzedażowy!
Więc tupnij tam nóżką na iryski, niech nam szybciej rosną ;:65
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

;:166 ; Ja też w kolejce sprzedażowej stoję ;:138 ;:65
Prosimy ;:180 ;:180 ;:180
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

:wit Ale cudowna kolekcja irysków. Superowe są te ich falbanki. No i generalnie takie ładne kolorki masz. Fantastyczne też masz liliowce. Naparstnice też mi się podobają. Zostaję i będę podglądać :).
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Witaj Beatko,nareszcie są ,napatrzyłam się kręcąc kółkiem tam i z powrotem ,ale ciągle sobie obiecuję ,że je dokupię i jakoś nie wyrabiam ,a potem znowu żałuję ,dlatego tak chętnie u ciebie je oglądam ,są cudowne,po prostu bajeczne,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2314
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko no niby odmian mam dużo ,ale nadwyżek to już tak niekoniecznie ,rośliny jeszcze młode ,a susza nie dała im poszaleć ze wzrostem sama wiesz przez większość sezonu wszystkie martwiłyśmy się żeby utrzymać te nasze ogrody przy życiu :wink: ale maluszki masz już u mnie zaklepane...potrzeba to potrzeba :D
Soniu ten holenderski łobuz mocno testuje moją cierpliwość :evil: ile cebulek wsadziłam trzy lata temu tyle kwiatków co roku mam,zero przyrostów :evil: obraziłam się i nie dokupuję więcej cebulek ,choć urody odmówić mu nie sposób!
Ewuniu po twoim wpisie wzieło mnie na wspominki ,dwa lata temu dziwiłam się kiedy ten czas zleciał i kiedy córcia zdążyła mi dorosnąć...ale to było dwa lata temu :D Dziś mam już dwie dorosłe córki :shock:

Obrazek
a w sobotę kolejna studniówka ;:306
Różyczki na pewno będzie ich więcej!Już zrobiłam listę wiosennych zakupów a skoro aż dwie forumki o tym nicku zagościły w moim wątku to pashmina też musi być w ilości przynajmniej dwóch sztuk ;:306
Aguś ,Ewo staram trzymać się zasady żeby nie dzielić skóry na niedźwiedziu ,pogoda zmienia się teraz jak w kalejdoskopie i trudno przewidzieć tak konkretnie ta i ta odmiana na pewno da się podzielić ,ale wiosną jak już ruszy wegetacja dam znać co można uszczknąć :D
Madziu jak miło znów widzieć cię na forum :D od dawna podczytuję twój wątek i nie wiem co bardziej podziwiam...cudne różyczki ,czy katorżniczą pracę jaką oboje z mężem wykonaliście ;:180 Właśnie miałam do ciebie pisać z prośbą o namiary na szkółkę gdzie kupiłaś azalie ?Piękne masz te kwasoluby ;:oj
Martuniu ja mam tak z peoniami-napatrzeć się u ciebie nie mogę ,co roku planuję ,że teraz to już takie większe zakupy zrobię,a potem wszystko wydaję na irysy :;230 Mamy wiele tych zielonych miłości ,ale jak widać niektóre są większe niż inne ;:167
Podsumowanie nasadzeń z 2014 celowo zaczełam od Emila ,ponieważ to zestawienie uświadomiło mi jak ważne dla nowych roślin są te pierwsze miesiące w nowym miejscu.Często mówimy ,że zima nam coś zabrała ,ale jak rośliny są w dobrej kondycji to mróz im nie straszny.Kłącza sadzone rok wcześniej kwitły w stu procentach te sadzone w czasie suszy w dwudziestu pięci.Sprzedawca ten sam jak najbardziej godny polecenia ;:108 a jakże różne efekty.Zresztą od wszystkich dostałam kłącza najwyższej jakości ,zdrowe i ładne i każdemu mogę polecić swoje żródła zakupów ,cóż na warunki klimatyczne wpływu nie mamy :(
Od Kasi Washka kupiłam w 2014 trzynaście odmian ,z których jedna Secret Rites zgniła wiosną a zakwitło aż pięć





Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
tomaszkowa
500p
500p
Posty: 716
Od: 28 paź 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Ja wiem Kochana, że zeszły rok był nędzny, i rośliny bardziej się uwsteczniały niż rozrastały, ale może nie będzie tak źle.
Ten maluszek śni mi się po nocach i jak byś mogła, to bym była wdzięczna. ;:131 i za następnych kilkanaście też ;:224
bejka1970 pisze:Obrazek

Obrazek[/img][/url]
Oczywiście, mam nadzieję na gratis do zamówienia, pod postacią mojej wymarzonej maklei. ;:306
Bejka jakie ty masz piękne córeczki. ;:oj Przyznaj się. Do mamusi podobne. ;:183

Co do sprzedawców to masz oczywiśccie rację. Ja zakupiłam w kapersie takiego oto irysa
Obrazek

kosztował naście złoty. Miał piękny obrazek na opakowaniu ;:306 . Dobrze, że był wrzesień, to jeszcze przed zimą nabrał ciałka. Ciekawa jestem co z niego wyrośnie.
Pozdrawiam. Beata.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Bardzo ładne masz dziewczyny. Pashminę grzech nie kupić. Jest przecudna. Kapryśna po deszczu. Dostawać lubi wysypki ale i tak jest przeurocza. Piękne bukiety tworzy. Uwielbiam ją. No ale ja nie mogę jej nie uwielbiać :lol: . Już teraz złego słowa na nią nie wypada powiedzieć.
Na pw oczywiście namiary na azalie Ci zaraz podeślę. A tymczasem pochwal się co tam jeszcze w koszyku siedzi :).
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Witam cieplutko i widzę ze Córy musisz pilnować bo są przecudne. ;:138 ;:138 kup sobie kija do bejsbola. ;:306
Wspominki piękne ale juz niebawem się zacznie, szybko mini. :heja
Też czasami kupuje rośliny które muszę szukać mimo że powinny kwitnąć o danej porze, teraz wole wymiany. :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11673
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko córy jak modelki. ;:167 Irys rzeczywiście wart kilkanaście złotych. ;:306 Ja holenderskie jesienią wykopałam i oddałam. Liście wypuszczają jesienią, w zimie szarzeją, potem wiosną paskudne. ;:222 Ty masz sukcesy w ich uprawie. ;:215 U mnie z 40 posadzonych kwitło może 10 sztuk.
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko, ten to już prawdziwe cudo! ;:oj Tylko natura mogła w ten sposób użyć kolory.

Obrazek
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Witaj, zaglądam z rewizytą aby nacieszyć oko cudnymi irysami. Tez uwielbiam te kwiaty.
Widzę wiele pięknych odmian. Irysy ładnie wkomponowane w inne rośliny.
U mnie w bałaganie rosną.
Udane zakupy u Emila też robiłam. Cudny jest Twój 'Maagharee', 'Sofia', 'Evening Drame' i 'Trillion'.
Inne też mi się bardzo podobają. Podaj nazwę , jak pamiętasz.
Obrazek

Mnie się nazwy mylą. Jak zauważysz w moich nazwach błąd to popraw, proszę. Mam zapisane nazwy w notesie, ale kłopot z dopasowaniem do rośliny.
Na wiosnę, w czerwcu, poproszę Cię o dopasowanie nazw do niektórych moich odmian.

Gratuluje pięknych córek. Serce matki puchnie z dumy na ich widok. To są nasze najwspanialsze kwiatuszki.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11704
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

ed.jpg[/img][/url] Obrazek[/url]
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dc9 ... 12069.html]Obrazek

Ten drugi lawendowy...co to za piękność? ;:oj
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko, poczytałam o Twoich irysowych perypetiach. Aż zaczęłam się zastanawiać, czy moim maleństwom nic się nie stanie przez tą podłą pogodę. Pocieszam się myślą, że na najnowszej rabacie nie zauważyłam zamarzających kałuż (a całkiem ich sporo było w ogrodzie). U mnie też największy mróz był bez okrywy śnieżnej. Nawet nie przypatruję się roślinom w ogrodzie - musztarda po obiedzie - nic im teraz nie pomogę.
Nasunęła mi się myśl, że ogród naprawdę wiele mówi o człowieku. Zaczęłaś tworzenie rabat od efektownego podjazdu. Ja - od podwórza, bo mnie irytowali gapie. Zawsze pielenie przedogródka zostawiam na koniec. Towarzysko jestem troszkę wybredna :wink: . Mam nadzieję, że już spowszedniałam sąsiadom i przestanę być traktowana jak lokalna atrakcja :lol: .
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”