Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17077
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Bazylowo

Post »

Widzę Beatko trochę takich samych odmian róż mamy.
Ale jak znam życie różnie u różnych osób rosną i różnie kwitną.
Będziemy miały co oglądać i porównywać. ;:108
Ciekawa jestem czy moja Gizelka kupiona na wiosnę zakwitnie. :wink:
Clemek Isago jest cudny.podziwiam to bardzo. Tym bardziej że go nie mam . I to ,że jest pełny. A te pełne ostatnio Bardzo mi się podobają. ;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, zazdroszczę pamięci do nazw odmianowych róż. ;:108 Mnie te nazwy umykają gdzieś w niedostępne zakamarki mózgu, ;:7 a znaczniki albo bledną robiąc się nieczytelnymi, albo gołębie mi rozwalają, także kota broi i bardzo się przy tym cieszy. ;:306
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4373
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Bazylowo

Post »

Ha! U ciebie Beato już różano ;:138
Myślę, że i ja dzisiaj zobaczę swoje w rozkwicie - już czas na nie :)
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Dzień dobry Wszystkim ;:4

Dziękuję za tak miłe odwiedziny i tyle ciepłych słów ;:180

I jak obiecałam przed wyjazdem, tak powracam do Was z nieukrywaną przyjemnością i szybciutko przystępuję do odpowiedzi.

Ale najpierw wspomnienie z pobytu w pięknej, uzdrowiskowej miejscowości (co prawda tematyka sympozjum była tak ciekawa, że z własnej, nie przymuszonej woli nie opuściłam ani jednego wykładu, co bardzo ograniczyło czas na spacerki i podziwianie uroków miasteczka. Na szczęście jednak w ostatnim dniu się udało :tan )
A czyż mogłam znaleźć coś bardziej adekwatnego :lol: :

Obrazek
Ławeczka ogrodnika w Kudowie-Zdroju ? rzeźba w formie ławeczki pomnikowej, umiejscowiona w parku zdrojowym, przy pijalni wód mineralnych w Kudowie-Zdroju.
Pomnik jest wykonany z brązu i przedstawia postać siedzącego ogrodnika, trzymającego w rękach konewkę z herbem Kudowy-Zdroju. Rzeźba autorstwa Jerzego Bokrzyckiego z Wierzbic została odsłonięta w połowie września 2010

źródło:https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81awe ... wie-Zdroju

A skoro mamy już ogrodnika, to wypada pokazać przynajmniej częściowo, czym on tam się zajmuje :

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Szkoda tylko, że ta wspaniała glicynia nie kwitła ;:145

A jeżeli pobyt w miejscowości zdrojowej to i coś dla zdrowia musiało się znaleźć:

Obrazek

Beatko - Beaby buziaki za tak miłe słowa. Ja także lubię orliki i nie mam nic przeciwko ich mieszaniu się w kolorach i kształtach o ile dane mi będzie te ich kombinacje podziwiać :wink:

Z tym wczesnym latem to nie jestem aż tak z tego zachwycona, bo jak na prawdziwego Polaka przystało, to zamiast cieszyć się tym, co mam to ja już się martwię, co to będzie później ;:306

Dla Ciebie mój Chalcedony który zaszczycił mnie aż jednym kwiatem. Ale chyba mu wybaczę, bo jest przeuroczy :roll:

Obrazek

Lucynko - dziękuje za pochwałę powojników, jednak do miana kolekcji to jeszcze daleka droga
No nie powiem, nie pocieszyłaś mnie opisując swoje z nimi doświadczenia ;:145 , ale u mnie pewnie też tak będzie - zostaną najwytrwalsze :lol:

Co do szkodników róż to dzisiaj ukatrupiłam pierwszą niszczylistkę ogrodnicę:
Obrazek
Ten okaz na zdjęciu jeszcze przed sesją stracił życie :twisted:

Dla sympatycznej Lucynki sympatyczna róża (Sympatia) ;:196

Obrazek

Małgosiu witaj ;:168

Wierzba japońska (Hakuro Nishiki) tak naprawdę wierzba całolistna (Salix integra) u mnie jest od początku mojej przygody z tą działką. Posadzili ją, a właściwie je, poprzedni właściciele. Oni mieli działkę 7 lat, ja mam ją już od dwóch, tak więc nie są starsze w nasadzeniu niż 9 lat. Ale jak duże były podczas sadzenia to niestety Ci nie odpowiem ;:131 .
Krzew ten lubi słońce i wilgotną, ciężką glebę. Dobrze, jeżeli jest osłonięty od wczesnowiosennych wiatrów. Jest też dość żarłoczna, więc jak chcesz mieć dorodnego chabrazia to warto ją dokarmić. Ja tam zbytnio moimi się nie przejmuję, no jak jest długo sucho to oczywiście podlewam.
Faktycznie jest to ładny krzew, szczególnie w formie piennej, ale ja szczerze mówiąc za nim nie przepadam. Podziwiam te kolorowe przyrosty, ale wolałabym coś innego mieć posadzone. I tak zrobię, jak Bozia pozwoli. Gdy te moje skończą żywot (gdzieś wyczytałam, że około 15 lat utrzymują atrakcyjność) to wymienię je na nowszy model a właściwie na inną markę
:lol: . Marzą mi się wąskie drzewka owocowe ;:173 i wiśnia piłkowana.
Co do cięcia wierzby japońskiej, to ja zaliczam ją do tzw. psich drzew - jakbyś nie przycięła to i tak odrośnie :lol:
Oczywiście, jeżeli chcesz mieć określony pokrój to trzeba to robić wg jakiegoś planu. Nie należy też zbyt późno jesienią jej przycinać, bo może przemarzać i ogólnie może pogorszyć to jej kondycję.
Mój mąż w tym roku ciął ją już 3 razy (pierwszy w stanie bezlistnym wczesną wiosną i to tak sporo przyciął, bo chcieliśmy trochę zmniejszyć ich obwód i odmłodzić korony; drugi gdzieś w kwietniu, a trzeci w tym tygodniu). Oczywiście jeżeli lubisz oglądać te młode, kolorowe przyrosty, to trzeba jakoś to przycinanie tak spasować, aby i drzewko odmłodzić i Twoje oko nacieszyć :wink:
My tniemy, a raczej mój M, normalnie piłą do żywopłotu na kulę lub grzybka - jak tam mu fantazja podpowiada :lol:

Wierzba ta ma jeszcze jeden jak dla mnie minus, no, może dwa. Pierwszy - uwielbiają ją mszyce ;:202 , a jak mszyce to i mrówek pełno (na obronę można powiedzieć, że za to jest pożytek dla larw biedronek, których na tych krzewach widuję całkiem sporo), drugi - to straaaaszny śmieciuch. Jak się ma jeden, dwa niewielkie krzaki to może nie jest uciążliwe - ja mam ich osiem i dziewiąty zaglądający do mnie od sąsiadki

Małgosiu muszę zaglądnąć do Ciebie i zobaczyć te Twoje liliputki

Skoro tak Cię ujęły te moje chabrazie, to jeszcze kilka fotek z tego cyklu

Wierzba przed cięciem:
Obrazek

Wierzba po cięciu:
Obrazek

Wierzba zza płota - taki krzaczor, przycinają go, ale tak jakoś bez składu
Obrazek

I larwa biedroneczki, na potwierdzenie ich i mszyc tam obecności
Obrazek


c.d.n.
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

c.d.

Marysiu i co to będzie, jak wszystko wykwitnie (czyli przekwitnie) o miesiąc wcześniej - czy aby nie o miesiąc wcześniejsza zima ;:202
Na szczęście się nieco ochłodziło i troszkę ten pęd roślin spowolniał.

Co do robactwa, to jak już pisałam Lucynce, ukatrupiłam dzisiaj pierwszą niszczylistkę :twisted:
Te wygryzione pąki przez gąsienice, o ile nie są podgryzione łodyżki, starają się jak mogą utrzymać przy życiu

Obrazek
Tu AUScat vel Winchester CathedralTM - pąk był ujedzony z jednej strony. Na zdjęciu tego nie widać, ale jak zaglądnęłam do wnętrza, to jest dziura na wylot, a mimo to kwitnie :heja

Dla Ciebie mój piękny, 16-centymetrowej średnicy Vyvyan Pennell

Obrazek

Aniu- anabuko jak na razie to u mnie pomyłek w powojnikach nie było pod względem zgodności z opisem, ale kupuję tylko w jednym sklepie internetowym. Natomiast pomylili się ostatnio i zamiast dwóch póżno kwitnących Rhapsody przysłali mi jednego też niebieskiego, ale wcześnie kwitnącego - zapomniałam nazwy. Miałam go reklamować, ale w końcu został. Zobaczymy jak się sprawdzi i czy uwiąd go nie dopadnie ;:131 . Bo z tymi wczesnymi to jest więcej zachodu i są bardziej podatne na niepowodzenia. Mi wypadły w zeszłym roku właśnie same wcześnie kwitnące :cry:

Co do jagód, to mam też trzy odmiany, ale to jeszcze malutkie krzaczki i już prawie objedzone - nie, nie, nie przez szpaki tylko przez nas na szczęście :lol:

Fajnie, że mamy takie same róże, będziemy się wymieniać spostrzeżeniami i doświadczeniami ;:215
Mi Gizelka w zeszłym roku po posadzeniu kwitła i to do późnej jesieni, co prawda pojedynczymi kiściami, ale uroczo.

A skoro Isago tak Ci się podoba, to specjalnie dla Ciebie jeszcze jedna odsłona tego przystojniaka

Obrazek

Obrazek

Elwi kolcosił naprawdę skradł moje serce, bardzo mi się podoba. Czytałam, że w cieniu wybarwienia będą bledsze, tzn. w kierunku białego, a czym więcej słońca, tym bardziej złociste, czy żółte - jak wolisz.
Faktycznie w gustach jesteśmy nieco zbieżne, bo ja swoje dzwonki posadziłam co prawda nie w sąsiedztwie tego jasnego bukszpanu ale za to obok trzmieliny

Obrazek

To jestem dumna z mojego Veronica's Choice - bravo JA ;:138 - chociaż podyskutowałabym na temat znaczenia mojego wkładu w to kwitnienie. Jak robię retrospekcję, to kilka wcześnie kwitnących posadzonych w zeszłym roku się na mnie wypięło i uwiądło lub w inny, sobie tylko znany sposób zrobiło wypad z mojego ogrodu wcale nie pytając mnie o zdanie :lol:

No to dla Ciebie jeszcze raz ten kapryśnik

Obrazek

Seba miło Cię widzieć po tak gorącym i intensywnym dla Ciebie czasie.
Ten klonik to Klon palmowy 'Orange Dream' , pisałam o nim nieco więcej powyżej, jak będziesz miał troszkę czasu to zapraszam.
O podciętych pąkach napisałam Ci na PW wcześniej.

Życzę mimo to pięknych, obfitych kwitnień
A do życzeń dołączam piękny pąk róży Goldstern

Obrazek

Marto-koziorożec bardzo mi miło, że zechciałaś do mnie zawitać ;:168 i do tego jeszcze odpoczęłaś. Chociaż muszę powiedzieć, że zaglądnęłam też z rewizytą do Ciebie w między czasie i mój ogródek w porównaniu z Twoim ogrodem to małe miki. Nie zdążyłam jeszcze wszystkiego oglądnąć, ale te ścieżki i ta brzezina ;:215

A na przywitanie jeszcze raz Beata

Obrazek

Obrazek

Monia na temat tych wyżartych dziur to już Ci odpowiedziałam. Kwieciak ich nie wygryza, dziurka kwieciaka jest bardzo malutka, bo to żyjątko ma kilka milimetrów. Za to gąsienice i owszem ;:223
Czy ten preparat, który kupiłaś będzie dobry to musisz zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych, bo ja go nie stosowałam i jeszcze go nie znam.

Z pozdrowieniami i życzeniami sukcesów w walce z najeźdźcą naszych ogrodów ;:168

Obrazek

Halinko cieszę się, że mnie odwiedziłaś. Ja też boję się tych różanych szkodników tym bardziej, że dopiero zaczynam opiekę nad tymi pięknymi kwiatami. No nie powiem, że jestem jakaś kompletna noga stołowa w zakresie wiedzy ogrodniczej, ale gdzie mi tam do wielu Forumowiczów, a raczej do ich wiedzy. Dobrze, że udzielają się na FO i można z tego korzystać nie odkrywając po raz enty Ameryki ;:333

Dla Ciebie pąk Indigoletty:

Obrazek

Lucynko nazw się uczę cały czas, ale nie na przymus tylko tak przy okazji. Pomaga mi w tym spis, który mam na kompie oraz metki pozostawione przy roślinach. ;:196

Zaczyna kwitnienie Arabella
Obrazek

Andrzeju życzę cudownych, obfitych i długich kwitnień i jak najmniej robactwa.
Z pozdrowieniami drugi pączek Vyvyan Pennell - bardzo ciekawy moim zdaniem

Obrazek

Dziękuję Wszystkim jeszcze raz za odwiedziny i życzę udanego tygodnia :wit

A na zakończenie kilka takich tam:

Moja śliczna naparstnica purpurowa
Obrazek

Cebulice
Obrazek

Obrazek

Czarna malina - dziczka
Obrazek

Jeżyna kwitnie i tylko słychać brzęczenie owadów :tan

Obrazek

Pierwsza w tym roku czerwona porzeczka, która miała być wg sklepu białą :lol:

Obrazek

I dla przełamania feerii kolorów takie zdjęcie iskrzącego śniegu wpadło mi dziś w ręce:

Obrazek

Dobrej nocy

P.S. Teraz najbliższe dni zajmie mi nadrabianie zaległości w wątkach - już czekam z niecierpliwością na wizytę w Waszych ogrodach
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

:wit Beatko! Czy to są zdjęcia z tegorocznej wiosny?!
No, jeśli jakoś podgrzewasz rabatki, to może uwierzę. ;:224 ;:224
Jejku, u mnie wszystko daleko z tyłu.
Podziwiam powojniki. ;:333 Cudne! ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Lucynko zdjęcia jak najbardziej aktualne. Ale przed chwilą też byłam u Ciebie i naprawdę ładnie tam.

Dziękuję za pochwały, przekażę roślinkom ;:196

A na dobranoc Vyvyann Penell i Chalcedony

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Wszystkich ;:4
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42161
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beatko ja tez jak Lucynka pomyślałam, ze podgrzewasz grządki. Nie mam żadnej naparstnicy w tym roku ;:145 gdzie się wyniosły??? Byłam kiedyś w Kudowie, ale ogrodnika tam jeszcze nie było (ma takie buty jak ja ;:306 ).
Za to mamy kolegę z FO który tam mieszka, co prawda trochę obraził się na nasze forum, ale bywa po cichu :D
Ja też tłukę takie szkodniki łącznie z obieraniem pędów z mszyc ;:124 Dziękuję za piękny okaz powojnika, szczególnie że mnie też polubiły te kwiateczki :D
Mam nadzieję że nie będzie wcześniejszej zimy, bo zawsze do mrozów kwitną róże i one nas będą cieszyć do grudnia.
Pozdrawiam serdecznie i życzę milutkiego dnia ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17077
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Bazylowo

Post »

O fiu fiu fiu!! Jaka Ty masz już dużą rozwiniętą napartnice. ;:333
Powojniki puekne. U mnie mniej ich kwitnie. ;)
Kusisz Kusisz tym pięknym isago. Cudny jest. A duży on rośnie?
Potrzebuję jeszcze jakiegoś bujnego . Chcę posadzić przy siatce przy furtce.trochę mi przysloni od drogi.
Vyvyjan P. Też mam ale marnie coś mi rośnie.
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Marysiu a mnie się naparstnica purpurowa w tym roku udała. Z jednej zeszłorocznej, której nasienniki zostawiłam samym sobie, obecnie mam kilka roślinek. Ale jestem zła sama na siebie, bo podlewając dziś niektóre roślinki tak machnęłam wężem, że ułamałam jej 3 kwiatki ;:223 Na szczęście nie złamałam łodygi.

Kudowa jest uroczym miasteczkiem uzdrowiskowym, szczególnie poza sezonem urlopowym, kiedy jest tam jeszcze gdzie postawić nogę na chodniku i nie trzeba stać w kolejce do zdrowotnych źródeł.

Co do tłuczenia szkodników, to dziś ukatrupiłam kolejną poskrzypkę i zebrałam kilka kolonii mszyc z moich roślinek. Na szczęście tych róż nie mam tak wiele, więc mogę to ogarnąć.

Ja też mam nadzieję, że zima w tym roku zaśpi i przyjdzie dopiero w grudniu.

Również przesyłam pozdrowionka i ;:196

Pierwszy rozkwitnięty kwiat Goldstern

Obrazek

Aniu naparstnica faktycznie dorodna, ale dziś wężem ułamałam jej 3 kwiatuszki ;:145
Isago naprawdę jest piękny, jego kwiaty kojarzą mi się z takimi puszystymi, śmietankowymi lodami.
Pytasz, czy rośnie duży ? ;:131 nie wiem jeszcze, bo u mnie jest dopiero drugi rok, a pierwszy z takim kwitnieniem. W opisie zaliczany jest do umiarkowanie rosnących, osiągających do 3 m. wysokości. Ale to chyba w pionie, bo mój porozkładał się na boki i ma może na oko gdzieś metr - metr 30.
Vyvyan Pennell ma jak do tej pory dwa kwiaty i jeden pąk i nie jest rozrośnięty, raczej badylowaty. Drugi, posadzony analogicznie po drugiej stronie ścieżki też przy iglaku wypadł jeszcze w zeszłym roku. Żałuję też, że posadziłam go przy tym iglaku, bo ewidentnie nie lubi tego sąsiedztwa.

U mnie na siatce po obu stronach bramki posadziłam Solinę Ma dużo pączków, jestem ciekawa jak zakwitnie ;:131

Pozdrawiam i ślę ;:168


Isago wplątany w różę
Obrazek

Solina na siatce szykuje się do kwitnienia
Obrazek

Vyvyan Pennell to tak naprawdę dwie gałązki i to musiałam go podwiązać, bo za nic nie chce się czepiać iglaka.

Obrazek

A teraz inne takie aktualności z mojego podgrzewanego :wink: ogródeczka

Drugi pąk Vyvyan P. się rozwinął
Obrazek

Arabella

Obrazek

Obrazek

Goldstern pierwszy rozwinięty kwiat i kolejny pąk

Obrazek

Obrazek

Niesamowicie zapączkowana dosłownie od stóp do głów Chinatown

Obrazek

Moja cudna Austinka

Obrazek

A tu pączek z genami mamusi ( sport od Mary Rose)
Obrazek

Sympatia nad bramką wejściową

Obrazek

Obrazek

Flammentanz rozwinęła pierwszy kwiat

Obrazek

Moja pierwsza kwitnąca piwonia Shirley Temple

Obrazek

Obrazek

Drugi orlik mi zakwitł, taka czekoladowa miniaturka, ale bardzo urocza

Obrazek

Pierwszy i jak do tej pory jedyny irysek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szałwia omszona 'Caradonna'
Salvia nemorosa
Obrazek

Naparstnica
Obrazek

I to na dzisiaj tyle, a w nocy niech się Wam śnią kolorowe motyle ;:4


Obrazek
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bazylowo

Post »

Jaaaa cieee ;:oj Motylek nadzwyczajny ;:167
Pięknie się sprawuje to odgrzewanie podtrawnikowe, bo róże już hulają aż miło. :shock: :D

No i w ogóle wszystko bujne, kwitnące- piwonie, powojniki (cuda ;:167 )
Owady tez śliczne, larwa biedronki rośnie i cieszy.

Miłych działkowych chwil Ci życzę Beatko. :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17077
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Bazylowo

Post »

No proszę jak sporo tych róż już ci kwitnie.
Wszystkie piękne. A u mnie jeszcze bez rozanych kolorów.
I powojniki oczywiście. Spory ten Isago. Wciąż nim kusisz. :D
Ładny. Bardzo ładny ten twój ogród Beatko ;:180
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bazylowo

Post »

Beatko ile też pięknych kwitnień ;:oj jest co podziwiać, róże zaczynają szaleć o powojnikach nie mówię ;:63 motyl na ostatnim zdjęciu śliczny, jeszcze nie widziałem takiego ;:oj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”