Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Śmierć? ;:169
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Mi też dwie padły bez powodu widocznego. Nagła śmierć :shock: . Przechowuję w pokoju na parapecie. Myślałam, ze odbijają ale nie. Reszta ok, nawet jak liście tracą to rosną nowe.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Przez ok. 15 godzin moczyłem nasionka w wodzie, a później je wysiałem na ręcznik papierowy. Po dwóch dniach mam kiełki puściły mi 3 odmiany Jalapeno i Habanero ... i pytanie : jak duże muszą być te kiełki żeby przesadzić do ziemi ?....wcześniej nigdy tego sposobu nie stosowałem i przy okazji zapytam czy stosuje się też ten sposób do pomidorów ?
Andrzej
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Stosuje się do wszystkich roślin, jak mamy mało nasionek. Jeżeli kiełek się pokazał, to możesz nasionko uziemić. Możesz też poczekać, aż korzonek podrośnie i pokażą się włośniki, ale wtedy jest większe niebezpieczeństwo uszkodzenia.
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

kaLo pisze:Stosuje się do wszystkich roślin, jak mamy mało nasionek. Jeżeli kiełek się pokazał, to możesz nasionko uziemić. Możesz też poczekać, aż korzonek podrośnie i pokażą się włośniki, ale wtedy jest większe niebezpieczeństwo uszkodzenia.
dziękuję :)
Andrzej
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Pięknie ci papryczki rosną,wysiałem swoje w pseudo growboksie jednak coś im nie pasuje bo zwijają listki i jak by zasychają,Podejrzewam że za niska temperatura-w dzień 21C w nocy 16c
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Marconi_exe pisze:Oczywiście zaowocują, cechy powtórzą może nie w 100%. Te supermarketowe pochodzą z dużych plantacji gdzie często masz np. 1 ha jednej odmiany. Byłem na takich plantacjach w Czechach i na Węgrzech.

Dziwi mnie że ta odmiana też jest sprzedawana pod nazwą Jalapeno Purple. Bo kupiłem z angielskiego sklepu wysyłkowego Hungarian Black i z polskiego sklepu Jalapeno Purple i wyrosło to samo.
Z tego co czytałem, są bardzo podobne. Wydaje się, że zasadnicza róznica jest taka, że Hungarian Black wybarwia się w miarę dojrzewania, (pominąć zielony) z czerwonego na czarno, a Jalapeno z ciemnofioletowego na czerwony, czyli jakby odwrotnie. Jest jeszcze bardzo podobna Czech Black. Wysiałem sobie wszystkie trzy gatunki, więc jak wszystko pójdzie dobrze, jesienią podzielę się już wiedzą praktyczną. Tutaj są wszystkie opisane http://www.peperoncino.org/il-peperonci ... kian-black
Andrzej
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1488
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Ja się trzymam tego, że Hungarian Black przebarwia się z ciemnofioletowego na czerwony, a w Jalapeno Purple nie wierzę.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6132
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Miałam w tamtym roku Black Hungarain i przebarwiała się z czarnego , na taki kolor purpurowo czerwony.
Bardzo fajna papryka
W tym roku też posiałam ,ale nie za duzo ,bo nie zebrałam swoich nasion,posiałam zesloroczne
Asia
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Pelasia pisze:Miałam w tamtym roku Black Hungarain i przebarwiała się z czarnego , na taki kolor purpurowo czerwony.
Bardzo fajna papryka
W tym roku też posiałam ,ale nie za duzo ,bo nie zebrałam swoich nasion,posiałam zesloroczne
Asia
A jaki kolor miały żyłki w liściach ?.... Black Hungarian wg. opisów ma te żyłki czerwone i purpurowe kwiatki.
Andrzej
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Marconi_exe pisze:Ja się trzymam tego, że Hungarian Black przebarwia się z ciemnofioletowego na czerwony, a w Jalapeno Purple nie wierzę.
Ty masz właśnie najprawdopodobniej Jalapeno, sądząc po fotce, bo w obu opisach Hungarian Black pisze , że liście mają czerwone żyłki, tu nawet na jednej fotce widać http://www.peperoncino.org/il-peperonci ... rian-black , a tu w opisie też pisze o czerwonych żyłkach w liściach http://www.pepperseeds.eu/black-hungarian.html
Andrzej
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6132
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Na pewno liście były ciemniejsze ,ale jakie kwiatki były nie pamiętam
Asia
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13731
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Moje Hungarian black miało fioletowe kwiatki, a owoce z czarnego przebarwiały się na taki ciemno-czerwony(burgund). Co do żyłek, to nie zwracałem uwagi, a na zdjęciach nie widzę by były czerwone.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”