Ogród z angielską nutą cz.11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Klara154 pisze:Zmiana czasu obudziła mnie po zimie.
Dziękuję za motywujące zdjęcia. Dużo u Ciebie już kolorów. Na Lubelszczyźnie wychodzą dopiero kiełki z ziemi. No dobrze, stokrotki mi kwitną :)
Takie ciemierniki, to kiedy się sadzi? Jakoś nie mogę namierzyć aby kupić.
:wit dobrze, że znów jesteś ;:168
Ciemierniki najczęściej w sprzedaży są teraz, wiosną, bo widać jak kwitną i każdy chętniej kupuje je o tej porze roku, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby je sadzić przez cały sezon ;:333 Koniecznie powinnaś sobie sprawić kilka sadzonek ciemierników, bo to piękne rośliny - kwitną stosunkowo długo i bardzo ładnie zdobią ogród wczesną wiosną :D
U mnie kolorów coraz więcej, bo zaczynają kwitnienie hiacynty i tulipany, a to tez ładne akcenty wiosenne ;:3 .



Blueberry pisze:Piękne ciemierniki ;:63 i ładny ten pierwiosnek, jak kuleczka ;:167
:D Ten pierwiosnek jest śliczny - polowałam na niego długo, choć widzę, że na forum jest popularny, ale u mnie ciężko go było kupić ;:218 Są też takie fioletowe, ale ja lubię białe kwiaty, więc wybrałam białego :D
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

silvarerum pisze:Tynk będziemy mieli silikonowy.

Piękne te ciemierniki, mam nadzieję, że moje za kilka lat też taką ładną kępę stworzą. Widzę, odwiedzając zaprzyjaźnione wątki, że wszyscy spragnieni koloru i kwiatów kupują bratki :) A może zabezpiecz bratki jakimś rodzajem klosza albo posadź je w klatce, to te łakomczuchy się do nich nie dobiorą?
Dobry pomysł, ale musiałabym mieć ogromna ilość klatek, bo sadzę bratki w bardzo wielu donicach :lol: Musza sobie radzić :D Mamy już założonego elektr.pastucha i zauważyliśmy, że sarenki nieco odpuściły na tyłach ogrodu (tylko tam jest założona ta instalacja).



Margo2 pisze:Za dużo masz na głowie :roll:
Życzę mimo wszystko więcej spokoju
Wiosna nam się rozbuchała i wszystko na raz kwitnie
Miałam mieć spokojną wiosnę a pędzę, bo wiosna przyspieszyła
;:196 Dziękuję, Małgosiu ;:4
Ja tez bym chętnie podpędziła prace w ogrodzie, ale nie mam możliwości ;:185 Niestety w tym roku ogród będzie cierpiał.



pela11 pisze:Moniczko , widzę że trudny sezon przed Tobą bo pracy wokół domu znowu w bród a dzień powszedni też ma swoje prawa i niesie dużo obowiązków .Piękne masz ciemierniki . Posadziłam jednego , ale po tej zimie nie widzę go wcale , pewnie nie przeżył .Ten weekend był gorący i jak dla mnie za gorący bo dużo przesadzania i sadzenia musi poczekać na chłodniejszą pogodę , nie znoszę gorącej pogody , tylko się męczę i robota mi nie idzie .Pozdrawiam serdecznie i życzę pogody ducha . ;:167
Eluniu, ;:168 Ciemierniki są dość mocnymi roślinkami - ciekawe co mu się stało ;:224 A może masz zbyt mokro?
Ja podobnie jak Ty jestem wrażliwa na pogodę, ale z kolei na chłodną - nie jestem w stanie funkcjonować, gdy mi zimno ;:218 ;:222 Czekam na cieplejsze dni, bo u nas chyba zima chce wrócić - raptem 5'C ;:219
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

ewelkacha88 pisze:Witaj Moniko :wit . Widzę, że sporo prac przed Wami ;:108 . Jestem ciekawa jaki kolor tynku wybrałaś ;:173 . Pewnie coś gustownego w kremach / beżach ?? Pochwal się koniecznie efektami ;:108 . Te sarenki zaczynają i mnie denerwować, że tak niszczą Ci wspaniały, wypieszczony ogród . Trzymam kciuki za dłuższy dzień i więcej wolnego czasu żebyś mogła uporać się ze wszystkim ;:196 . Pozdrawiam :wit .
Wybrałam kolor tynku jaśniuteńki śmietankowy, a gzymsy i listwy dekoracyjne będą białe - mam nadzieję, że wyjdzie tak jak oczekuję ;:218 ;:224 Roboty będą dopiero końcem czerwca, bo w kwietniu montujemy tylko gzymsy i listwy ozdobne (inna ekipa).
Dzień dłuższy, ale strasznie zimno i nie da się pracować w ogrodzie ;:222 Czekam na cieplejsze dni. Dzisiaj może wyskoczę chociaż ściąć do końca lawendy ;:173
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Monia, życzę pogodnych i wesołych Świąt, no i oczywiście dużoooooo zdrówka ;:196
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

justi177 pisze::wit Moniko!
Uprzejmie donoszę, że u mnie znowu zagłada werbenowa, po prostu do potęgi setnej... gdyby coś - poproszę o znak!

Ps. stęskniłam się za twoim ogrodem!
Ooo, to ja chętnie jak zawsze :lol:
Z ogrodu zdjęć niewiele, ale coś dzisiaj postaram się wrzucić ;:196



anushka pisze:Śliczne rośliny , będę zaglądała częściej !!!
Zapraszam, będzie mi miło - tu same fajne ludziska zaglądają ;:4



bejsonki84 pisze:Monia, życzę pogodnych i wesołych Świąt, no i oczywiście dużoooooo zdrówka ;:196
Dzięki, Weroniczko - nawzajem :D
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Kochani forumowi przyjaciele, korzystając z drobnej chwili życzę Wam pięknej wiosny, słoneczka na najbliższe dni ;:3 i radosnej atmosfery podczas wypoczynku, który każdemu się należy ;:4
Ja niestety wciąż mam tyły w pracach ogrodowych, ale powoli nadrobię :wink: Mamy już za to za sobą pierwsze koszenie trawnika przed domem ;:333 Przed domem wszystko już mam uporządkowane, więc nie wygląda źle, ale gorzej w ogrodzie - trzeba wyciać wszystkie róże (także pnące) do samej ziemi, bo zupełnie przemarzły w zimie :? , no i zostało wciąż jeszcze porządkowanie i cięcie pozimowe :oops: Może jutro lub jeszcze dzisiaj wyskoczę na moment do ogrodu, to coś poobcinam, bo trochę mi wstyd, że w połowie kwietnia ogród wygląda tak brzydko :|
W domu mam uporządkowane, to mogę już zająć się powoli ogrodem :wit
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11716
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Monisiu życzę Ci wszystkiego dobrego,zdrówka dla rodzinki i taty ;:196 Spokojnych Świąt :D
Twoje dekoracje to prawdziwy kunszt,cudne ;:167
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Witaj Moniko. Ten leżący zajączek rozczulił mnie ;:131 , ależ słodko wygląda ;:108 . Twoje dekoracje jak zwykle piękne, gustowne i eleganckie ;:138 . Wspaniale wszystko dobrane , gratuluję ;:196 . Prace ogrodowe na pewno odrobimy po świętach ;:333 . Może pogoda trochę się poprawi bo póki co jest fatalna . Życzę Tobie i Twojej rodzinie dużo zdrowia i spokoju w te święta Wielkanocne ;:196 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Śliczne dekoracje, te zajączki, kurki, boskie.
Wesołych Świąt!
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Monia, współczuję przemarzniętych róż. Na szczęście one odbijają ;:196
Zdrowych, spokojnych Świąt ;:168
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
rikkuu
200p
200p
Posty: 356
Od: 26 gru 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina, dolnośląskie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Monika, przepiękne dekoracje, a bukiet nieziemski ;:180
Z okazji świąt życzę ci przede wszystkim dużo spokoju, zdrowia i więcej radosnych chwil ;:168
Ula
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Moniczko, bukiet przepiękny, piękne kolory ;:167

Wszystkiego dobrego dla Ciebie i Twoich bliskich ;:196
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Jeśli jest jakiś wyznacznik Świąt Wielkanocnych to górna pólka jest u ciebie.Jak to mój kolega mówi zawyżyłaś średnią krajową :wink: Pozazdrościć takiej atmosfery ;:333
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”