Storczyki Storczykowej

Zablokowany
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11981
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

liście mogą mieć różną barwę: jasną, ciemną lub w kropki. ja mam sporo takich o ciemnych liściach. a co do wystających korzeni, to ja moim Phal. je pryskam. one też coś muszą pić, a że nie są w ziemi, to się je spryskuje. raz dziennie wystarczy. ja pryskam takim pryskaczem. jak dotąd jeszcze im nie pogniły te korzenie.
Awatar użytkownika
Meggi
100p
100p
Posty: 148
Od: 12 lut 2008, o 21:21
Lokalizacja: Bruksela

Post »

Widzisz, a ja się bałam je pryskać. Też mam takie psikadełko, w takim razie odpalam dziś rakietę.... i letę/ do dzieła!!! 8)
Moj ogrod czyli potrzebna mi dobra rada
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=47302" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11981
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

korzonki powietrzne trzeba pryskać, bo one też coś muszą pić.
x_o-n
1000p
1000p
Posty: 1203
Od: 5 maja 2008, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Storczykowa, co słychac u Twoich roślinek? Może wstawisz jakieś fotki? Z chęcią bym pooglądała Twoje cudeńka. :D
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11981
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

nie wiem, kiedy wstawię fotki... gdyby aparat był tylko mój, robiłabym częściej, ale on jest moich rodziców.

a u moich storczyków w porządku. łodyżka rózowej Vandy rośnie strasznie szybko. nie jestem z tego zadowolona, ponieważ jej kwitnienie wypadnie o miesiąc wcześniej niż powinno, a ja akurat wtedy będę na niechcianych wakacjach (grrrr), więc mnie ominie.a tak czekałam na jej kwiaty... mam nadzieję, że jeszcze się zostaną, jak wrócę. łodyżki kwiatowe ma też żółta Vanda, żyłkowany Phal. i Phal. liodoro. niedawno zaczął się rozwijać taki wielkokwiatowy, mozaikowy ciemnoróżowy. ma już 4 kwiatki rozwinięte. może mu w tym tygodniu fotkę zrobię i tu wstawię, bo śliczny jest.
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1048
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Piękna kolekcja :) Z niecierpliwością czekam na nowe aktualne zdjęcia :)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11981
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

musze niedlugo porobić... może kwitnącemu mozaikowemu Phalaenopsisowi, pędowi Vandy...
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Duśka, czyżby rodzice nie pozwalali Ci korzystać z aparatu fotograficznego? W moim domu każdy z domowników ma równe prawa w dostępie do sprzętu jakiegokolwiek (czasem walka trwa o telewizor, tak jak pewnie w wielu domach). Czekamy na zdjęcia :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11981
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

niby nie zabraniają, ale nie chcą, bym robiła np. pędom, nowym listkom itp. jeszcze w tym tygodniu dam fotkę ciemnorózowego Phalaenopsis o bardzo dużych, mozaikowych kwiatach. bardzo pięknie zwisają w dół. może zrobię fotkę pędowi Vandy. rośnie bardzo szybko, ale przed moim wyjazdem (21.06) raczje się nie rozwinie, więc jej fotkę dam po powrocie, czyli w pierwszym tygodniu lipca, o ile łodyżka przetrwa (w końcu Vanda 2 tygodnie nie będzie nawadniana) i rozwinie się.
Awatar użytkownika
Mariolka
200p
200p
Posty: 312
Od: 7 sie 2007, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post »

uu 2 tyg. wątpie zeby wytrzymala bez wody :(
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11981
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

jakoś musi. rok temu dala rade. może im wleję wody na dno szklanek, by im parowało izeby wilgotno miały. łodyżki puszczają rózowa i żółta.
Awatar użytkownika
Mariolka
200p
200p
Posty: 312
Od: 7 sie 2007, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post »

moze i roslina przetrwa, ale pedy raczej nie Dusiu :( MOja jak byla 1 tydzien bez wody to ped zrobil sie zólty i ucielam. Nie ma sie kto zaopiekowac vandami?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11981
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

niestety nie ma kto... w zeszłym roku wyjeżdżałam w 2 połowie lipca, pędy były wtedy rozwinięte. a teraz są w pąkach. tzn rózowa ma już widoczne pąki wielkości ok 1 cm każdy, a żółta bardzo powolutku rośnie. choć wyrosła wcześniej niż ten na rózowej, jest o wiele mniejszy, ledwo wychodzi spomiedzy liści, a ten od rózowej ma już ok 20 cm lub troche więcej. mam nadzieję, że przetrwają... jadę z rodzicami, więc nie będzie nikogo, kto umiałby choć trochę się nimi zająć (tzn zamoczyć korzenie i po kilku godzinach odstawić do szklanki).
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”