Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Przepiękne róże.
Ta z białą kreską co to za odmiana? Mam taka samą. NN.
Fajnie byłoby ją nazwać.
Petunie śliczne. Podziwiam. Ja nie mam do nich ręki .To ich nie mam.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1651
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witaj Jolu :wit

Przyszłam pospacerować po Twoim ogrodzie i nakarmić moje oczy pięknem Twych kwiatów. Piękne róże, piękny ogród ;:3

To na ostatnim zdjęciu, to jest Szarłat zwisły. On lubi sam się rozsiewać. Miałam Szarłat w wersji wyprostowanej i z bordowymi liśćmi, to siewki mi się przez 2 lata pokazywały jeszcze :)

Julu, czy możesz pokazać swoją New Dawn w szerszym ujęciu? Choruje u Ciebie? Jak się sprawuje? Być może już o nią pytałam, ale cały czas porównuję ze swoją, której nazwy nie znam.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2159
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witaj Ewciu dziękuję bardzo za miłe słowa,Edenka u mnie też pomarzła ale odbija i teraz jest właśnie taka niska a była już na prawie 2m.Dla pewności posadziłam obok niej drugą młodą może we dwie dadzą jakoś sobie radę,w tym roku nie okryłam mam nauczkę nie ma co liczyć na szczęście tylko pilnować okrycia.Moje są z tych pnących nie niskich ale dla mnie kwiat się liczy a nie jak wysoko się wypnie.Co do poziomek to taka zabawa co dzień dobra garść na deserek :lol: Tak to jest że często co kochamy trudno jest przy sobie utrzymać i to można by zastosować nie tylko do kwiatów ;:131 Bądź dobrej myśli kiedyś się zadomowi a patyczki ja do tego nie mam ręki nigdy mi jeszcze się nie udało rozmnożyć.Miłego weekendu i odpoczynku. ;:138


Obrazek

Obrazek
to są stare zdjęcia bo jak widzę ostatnimi laty nie robiłam tej pergoli w całości może dlatego że te róże nie kwitną razem jak jedna kończy druga zaczyna Małgorzato jak zgram ostatnie zdjecia z aparatu może będzie takieto prześle,dzięki za miłe słowa Jeszcze odpowiem wyczerpująco może jutro, ;:138
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2159
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witaj Aniu ta czerwona róża zwykle nie ma tej białej kreski ale teraz po obmarznięciu odbija i pojawiła się ta biała kreska zwykle wygląda tak i nazwę ma Papa Milland tak ją chyba zamówiłam bo już nie pamiętam ale jak dawno zapisana nazwa to będzie zamawiana,teraz zdjęcie z tamtego roku jak była jeszcze duża.
Obrazek

Obrazek
miłego weekendu Aniu. ;:138

Jeszcze do Małgorzaty, ta New Dawn to ta po prawej stronie po lewej Luis Oldier a jeszcze mam Madame Boll ale nie wiem która to?

Obrazek
może ta?Luis Olfier nie choruje,New Dawn tak.Dobranoc wszystkim mój kręgosłup już nie pozwoli wiecej siedzieć pa. ;:138
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12417
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Spoko, ja też tak mam, że niektóre nazwy uporczywie mi się mylą. Chociażby bratki i chabry. No i weź tu znajdź jakiekolwiek logiczne wyjaśnienie dla którego mój mózg ma problem z przyporządkowaniem tych dwóch nazw do tych dwóch konkretnych tak bardzo przecież różnych roślin. Bez sensu.

BTW, co Ty mówisz, udaje Ci się kontrolować zapędy, by wszystko ze wszystkim sadzić, nawet jeśli to niekoniecznie dobry pomysł z punktu widzenia wiedzy ogrodniczej? Błagam, wyjaśnij jak to robisz, bo ja niestety ciągle jestem na etapie „o jakie to piękne, muszę to mieć u siebie w ogrodzie”, a jak żona pyta „a masz na to miejsce”, wzruszam ramionami i mówię „znajdzie się”. I sadzę potem na kupie tak, że jedno zagłusza drugie. A żona się rok czy dwa lata później puka wymownie po czole.

No i czytam, że nie możesz zaszaleć, bo Twoje środowisko jest bardzo zachowawcze i powściągliwe. Jeszcze się w tym wieku przejmujesz tym, co ludzie powiedzą? A kij im w oko! Póki nie łamiesz prawa ani nikomu nie robisz krzywdy, nie rozumiem dlaczego ktokolwiek miałby mieć cokolwiek do powiedzenia.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2159
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Loki wszyscy tak mamy z tymi chciejstwami ale ja już że względu na chory kręgoslup muszę się hamować a słuchanie wyrzutów jak to źle prowadzę ogród koło domu ze strony M.bo nawalone to jest gorsze jak czegoś nie mieć.Ludzie🥴akurat u nas w tej zaściankowej miejscowości z starą jak by szwedzką mentalnoscią ludzi nie da się inaczej.Ja urodzona we włocławskim i w sercu jestem wolnym człowiekiem ale jak wleziesz między wrony...to tak żyjesz🤪😂Lubię z tobą pogadać bo mogę się wygadać ,miłego dnia piszę z telefonu trochę mi źle bo grube paluchy😄

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sałata bardzo małe te zdjęcia widzę nie do końca wiem co przesyłam
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wysyłałam chyba z 19 zdjęć ale powieliły się jeden rodzaj przepraszam ciągle nie radzę sobie z przeniesieniem moich zdjęć z telefonu na komputer raz mi wyszło a teraz kicha i tak to jest z starością :;230
Obrazek
ta zapisana na karteczce jako Julie Andrau
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12417
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Zawsze się da inaczej. Kazać wszystkim spadać na drzewo banany prostować. I zrobić po swojemu, o!

Pisanie z telefonu to prawdziwa mordęga… A odkąd mi w zeszłym roku padł mój siedmioletni BlackBerry, który miał jeszcze fizyczną klawiaturę, to już w ogóle płakać mi się chce, jak mi coś na telefonie przychodzi napisać.

Pozdrawiam serdecznie!
LOKI
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1651
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Jolu, dziękuję za fotki Twojej New Dawn. ;:167 Moja domniemana ma pączki na tym patyczku, co go wiosną do gruntu sadziłam. Szok normalnie :shock: Będzie co porównać na świeżo.

Pięknie wygląda pergola porośnięta z obu stron różami. ;:3
Louis Odier mam w planach sprawić sobie, jak mi któraś wypadnie z posiadanych.

Loki ma rację. Póki prawa nie łamiesz i krzywdy nie robisz nikomu, to niech się wypchają. Przypomina mi się tekst mojej ś.p. babci "bo co ludzie powiedzą?". A ubędzie im coś? Niech sobie pogadają, skoro muszą. Twój M też. Na Hawaje nie latasz, po knajpach się nie włóczysz, hazardu nie uprawiasz, to chyba wolno Ci mieć w ogrodzie, co i jak chcesz!
I przekaż mu to ode mnie razem z serdecznymi pozdrowieniami :) ;)
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witaj Jolu :wit
Podziwiam piękną kolekcję róż ;:215 Moje w tym roku oberwały od mrozu w kwietniu, młodziutkie pędy obwisły, a nawet górne partie gałęzi poczerniały i musiałam je mocno skrócić :(
Życzę zdrówka Jolu ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4409
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

lojka 63 pisze: 3 cze 2024, o 11:35 Pamiętam jak zakładałeś swój ogród a przynajmniej jak zacząłeś go pokazywać ,teraz jest okazały, piękny ,bajecznie kolorowy niczym" Tajemniczy ogród"
Dziękuję Jolu ... niektórzy mówią, że u nas jest busz :wink: faktycznie, w niektórych miejscach trzeba się 'przedzierać' bo ciasne ścieżki wśród roślin. No i tyle zakamarków, że z jednego miejsca nie widać drugiego, ale o to mi chodziło, by zrobić ogród z różnymi zakątkami.
Dbaj o kręgosłup, bo ... na ogrodzie dużo roboty. Coś o tym wiem z autopsji ;:108 a teraz po siedzeniu wiele godzin za kierownicą, to nie mogę doczekać się chodzenia na kolanach po ogrodzie ;:306 to moja metoda na kręgosłup. Pozdrawiam i zdrowia życzę.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11772
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Jolu róże masz cudowne, czerwona w pąku, a rozwinięta już różowa, prześliczna. ;:oj
Rabata z przywrotnikiem, liliowcami i budleją cudna. ;:138
Niestety szarłat ode mnie jest wyprostowany, ale wysoki i jak mu spodoba się stanowisko, to będzie miał wiechy wysokości 30 centymetrów.
Zrobię jutro zdjęcie szarłatu i wstawię u siebie. Jeszcze niezbyt wyrośnięte.
Współczuję, że nie masz swobody w urządzaniu ogrodu. ;:168
Pozdrawiam ciepło. ;:196
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2159
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witam wszystkich bardzo serdecznie,dziękuję za wizytę i pamięć o mnie.Bardzo przepraszam że nie odpisuję na bieżąco ale miałam trochę zawirowania,dzisiaj pochowaliśmy bardzo młodą osobę ,matkę dwóch małych chłopców,nauczycielkę z powołania i bardzo miłą osobę.Sąsiadka 3 dom ode mnie ,nie dało się tego przeżyć bez emocji,miała piękny pogrzeb.Przepraszam że zaczynam od takich wiadomości już wracam do tematów forumowiczów.

Loki ;:306 ;:306 ty to potrafisz mnie rozbawić już zapomniałam o tych bananach dobre to jest, ;:306 .Widzę że też miałeś przeprawę ze sprzętem ,tak to jest nie nagadamy takiemu eletronikowi i tak jak zechce się skitrać to się skitra. ;:27 Bardzo słodko mi się zrobiło na sercu jak przeczytałam wasze wpisy,jak to miło mieć takich przyjaciół,niezmiernie dziękuję za wsparcie i zrozumienie Loki dużo zdrowia z resztą dasz sobie radę. ;:138

Małgorzato ;:168 naprawdę serce mi zabiło na twój wpis już tak dawno nikt nie brał mnie w obronę,dziękuję bardzo a pozdrowię go od Ciebie w odpowiedniej chwili jak mnie wk...,to będzie tak soczyście ;:306 a propos knajpy ,to byłam w niej na spotkaniu z koleżankami z byłej pracy,jestem już jak babcia z córkami miedzy nimi ale mnie tolerują i bardzo fajnie nam się siedziało,knajpa bardzo fajna na rynku w Rzeszowie ,zamówiłam sobie ser smażony ,danie ful wypas super sałatka frytki sos tatarski i ser panierowany smażony ,rozpływający się w ustach,mmniamm. ;:136 piwko też było ale ja nie lubię koleżanki piwoszki,żeby się nie upić one piły a ja jadłam ;:306 ;:306 .Małgorzato róże to dla mnie najbardziej wdzięczne kwiaty bo zawsze cieszą niesamowitą urodą mimo szkodników i dziwacznej pogody ,życzę szybkiego doczekania się kwiatów i jak najmniej trudności,oczywiście z pełnym pakietem zdrowia.

Witaj Halszko mam nadzieję że róże ze zdwojoną siłą odrosną i pokażą ci piękne duże kwiaty,moja Afrodyta jest niska ale jeszcze piękniejsza jak była wysoka ma skupione kwiaty i niektóre bardzo duże.Nie wiem czy zrobiłam jej zdjęcie jak znajdę to pokażę ostatnio nie było warunków na zdjęcia,powodzenia Halszko i samych ogrodowych radości. ;:138

Cześć Andrzeju z tymi zakamarkami to właśnie jest fajne bo cały czas odkrywa się ten ogród,a jaką frajdę mają małe dzieci bawiące się w chowanego :lol: ;:50 Mnie boli kręgosłup każdej nocy jak tylko śpię bez ruchu dłużej niż 2 godziny,wtedy budzi mnie ból i spacery po całej chałupie ,ćwiczenia przegięcia skręty,tabletka jak już nie wytrzymuje.w ogródku często na kolanach na 3tzn,dwoje kolan i ręka podpiera jedna plewi,ciężko takiego ogrodnika zauważyć niczym jakiś tajniak w krzaczorach ;:306 Jak dużo jeździsz samochodem to zadbaj o kolana bo moje to wysiadają też bo kilka dobrych lat siedzenia przy maszynie do szycia a potem kilkanaście stania i ciągłego chodzenia,tak że nic za darmo nie dostajemy :lol: .Zdrowia i dużo radości z twojego wieloletniego dorobku. ;:138

Witaj Soniu szarłat taki czy taki udekoruje mi ogród ,słoneczka będzie miał u mnie dosyć a posadziłam koło domu przy trawie zembrinus żeby przełamać ciągła zieleń na rabatce a wysoki może być to jeszcze lepiej ,jak nie zawalę to jeszcze z sąsiadką się podzielę do ziela.Dziękuję za pochwały ,zaraz chce się iść i zadbać o swoje rabatki,poprzednimi laty często były zaniedbane bo ledwo miałam siły na ugotowanie obiadu po pracy ale powoli coś tam sadziłam ,robiłam w nadziei że kiedyś będę miała czas na ogród,i odpukać na razie cieszę się życiem i ogrodem,ostoją mojej wolności i takiej "mnie"nie doskonałej ale teraz to co niedoskonałe coraz bardziej się ceni. ;:306 ;:306 Soniu udanego tygodnia dużo zdrowia i sprzyjającej pogody. ;:196

Próbuję przesłać zdjęcia z telefonu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Znowu powtórzyłam o ja niezdara nie chcę podglądu włączać bo czasami mi pomiesza,sorki.😏

Zanudzę was tymi samymi widokami, ;:7
Obrazek

Obrazek

Obrazek
ta sama bardziej rozwinięta

Obrazek

Obrazek
nolana zaczyna pokazywać kwiat

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tamtegoroczny nabytek nazwa Polka na ile prawdę pisali

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jak dobrze widzę ta 3cia od końca to Afrodyta tylko zdjęcie nie najlepsze. ;:138
Awatar użytkownika
neferet
200p
200p
Posty: 309
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Melduję się, że zaglądam i podziwiam Twoje róże. ;:333
Firletki juz w rozkwicie masz. U mnie zaczynają dopiero.
Nic dłużej nie wyskrobię, bom padnięta po minionym tygodniu strasznie.
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”