Wino z winogron

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wosiek67
500p
500p
Posty: 826
Od: 26 lut 2012, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Wino z winogron

Post »

Nie jeśli to nie ocet to git wytrawne albo tak jak pisałem chwilę temu. Aha zajrzyj na PW (wiadomości) u góry po lewej stronie.
Historia magistra vitae
Pozdrawiam Wojtek
Anais
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 24 wrz 2013, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wino z winogron

Post »

Wlasnie jestem w wiadomosciach, chcialam odpisac, ale jako nowonarodzony nie mam takich uprawnien :roll:
Fajny ten zestaw:-) Dziekuje :-)
Nie smakuje jak ocet, wlasnie tak ocenili jako wytrawne. Szalu nie ma, ale faktycznie poslodzimy, zostawimy, a pozniej co ma byc, to bedzie :-)
Awatar użytkownika
wosiek67
500p
500p
Posty: 826
Od: 26 lut 2012, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Wino z winogron

Post »

Jak cedzisz z farfocli to pierwszorzędne są rajstopy lub pończochy damskie jeden raz i po zawodach ;:224 ;:224
Historia magistra vitae
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wino z winogron

Post »

:shock: Wojtek ja miałem z tym jutro iść opatentować a tu pół Polski wie . Dzięki miliony przepadły a tak mogło by być pięknie :;230
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Anais
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 24 wrz 2013, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wino z winogron

Post »

Z tym nie powinno byc problemu 8-)
Awatar użytkownika
wosiek67
500p
500p
Posty: 826
Od: 26 lut 2012, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Wino z winogron

Post »

robertP2 pisze::shock: Wojtek ja miałem z tym jutro iść opatentować a tu pół Polski wie . Dzięki miliony przepadły a tak mogło by być pięknie :;230
No co przecież nie napisałem, że rajty muszą być używane ups poszło :oops: :oops:
Historia magistra vitae
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wino z winogron

Post »

Bardzo dobry sposób. Jedynie problem istnieje w filtrach :wink: kiedy się kończą :lol:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Anais
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 24 wrz 2013, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wino z winogron

Post »

robertP2 pisze:Bardzo dobry sposób. Jedynie problem istnieje w filtrach :wink: kiedy się kończą :lol:
Zawsze zostaja zaprzyjaznione sasiadki, albo mozna czesto zonie w prezencie kupowac. Zona w dobrym humorze i filtrow dostatek...
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wino z winogron

Post »

Mam takie pytanie , na 15 litrowy słój ile trzeba mieć winogron żeby wyszło wino mocne ,wytrawne . Bo taki balon posiadam i chciałabym spróbować zrobić , ale czy mi się to uda ....Wiele porad przeczytałam , każdy ma swoją recepturę , wiadomo ale mniej więcej w przybliżeniu , ile wody , cukru i itp.
Bożena
Awatar użytkownika
wosiek67
500p
500p
Posty: 826
Od: 26 lut 2012, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Wino z winogron

Post »

limonkaa pisze:Mam takie pytanie , na 15 litrowy słój ile trzeba mieć winogron żeby wyszło wino mocne ,wytrawne . Bo taki balon posiadam i chciałabym spróbować zrobić , ale czy mi się to uda ....Wiele porad przeczytałam , każdy ma swoją recepturę , wiadomo ale mniej więcej w przybliżeniu , ile wody , cukru i itp.
Nie ma opcji zrobienia wina mocnego, wytrawnego... chyba, że dodasz spirytus ;:oj ale to już z winem ma mało wspólnego. Im wino słodsze tym mocniejsze taka jest zasada. A wynika to z tego, że drożdże przerabiają cukier na %. Wina wytrawne mają mało cukru i w związku z tym nie mogą być mocne. Na tej stronie masz kalkulator win domowych http://www.winemakertools.org/winecalc
Historia magistra vitae
Pozdrawiam Wojtek
lukasz88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 paź 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wino z winogron

Post »

witam jestem tu nowy
problem mam taki wczoraj nastawilem swoje pierwsze wino 6 kg owoców winogrona ciemnego 3 kg cukru i 6 l wody i juz pracuje
i moje pytania sa takie:
ile owoce maja stac i ile jeszcze cukru będę musial dozycic i w jakim czasie?
DarekRz

Re: Wino z winogron

Post »

A czemu Wojtku nie ma opcji? Może nie ma opcji zrobienia w Polsce wina gronowego, wytrawnego, mocniejszego niż 13 - 14%, ale wino winogronowe - czemu nie? Wystarczy dać cukru i drożdże winiarskie o wyższej tolerancji na alkohol.
Inną zupełnie sprawą jest smak wina - mi absolutnie nie smakują wina wytrawne mocniejsze niż 14% - no, ale to kwestia gustu.

Limonkaa - jak chcesz robić wino winogronowe, z wodą i cukrem, to aby fermentować w 15 l dymionie musisz mieć ok. 12 l nastawu. Wody najlepiej dać jak najmniej (albo wcale) - a najmniej to jest tyle, żeby rozcieńczyć kwasy w moszczu gronowym do poziomu 6-7 g/l (w przeliczeniu na kwas gronowy). Z 10 kg winogron można uzyskać do 7 l moszczu (zależy od odmiany, dojrzałości i techniki uzyskiwania moszczu). Cukru dodać tyle, żeby razem z cukrem zawartym w moszczu uzyskać ilość właściwą do zakładanej mocy, pamiętając, że do wytworzenia 1 % alkoholu drożdże potrzebują od 16,5 do 17 g cukru na każdy litr nastawu.

Darek
Awatar użytkownika
wosiek67
500p
500p
Posty: 826
Od: 26 lut 2012, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Wino z winogron

Post »

Darek a jaka jest różnica między winem gronowym a winogronowym?
Żeby mieć wino wytrawne mocne jak napisała Limonkaa trzeba je alkoholizować jak porto czy malagę. W winach wytrawnych zawartość cukru powinna zawierać się do 10g/l a przy tej ilości cukru nie da się osiągnąć dużej mocy. Inny sposób kupażowanie różnych win ale do tego trzeba mieć niezłą piwniczkę.
Historia magistra vitae
Pozdrawiam Wojtek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”