Dracena - żółknięcie liści i inne problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Brązowe końcówki draceny marignata

Post »

Pokaż ten system korzeniowy i całą roślinę, najprawdopodobniej zostanie Ci odmłodzenie rośliny. :wink:
Jelonek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 6 sty 2010, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brązowe końcówki draceny marignata

Post »

Foto poniżej - wygląda to tragicznie. Końcówki łodyg oraz końcówki korzeni są miękkie. Od wczoraj wieczora korzenie są zanurzone w wodzie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Brązowe końcówki draceny marignata

Post »

Poprzycinaj tak jak na zdjęciu, miejsca cięć zalej woskiem z zapalonej świeczki i wsadź w ziemię, bardzo ostrożnie z podlewaniem.

Obrazek
Awatar użytkownika
KasiaS
50p
50p
Posty: 53
Od: 24 mar 2010, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Ratunku - roślina schnie

Post »

Witajcie:)
Czy ktoś wie jak mam uratować to życie?;/ Kwiatek nie jest przelany, ziemia uniwersalna, co dwa tygodnie nawożę nawozem do roślin zielonych, będąc własnością mojej mamy stała na parapecie słonecznym i wtedy zaczęły żółknąć jej liście...domyślam się, że to właśnie od słońca. Postawiłam go koło okna, gdzie słońce nie dociera ale jest coraz gorzej. Czy można ściąć wierzchołek i spróbować ukorzenić czy raczej to zły pomysł? Może przesadzić?
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam:)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ratunku - roślina schnie

Post »

Poparzenie słoneczne to raz, dwa to zasolona ziemia, trzy zła ziemia składowo. Kup ziemię dla palm, juk, dracen, daj na dno doniczki 1 cm żwiru lub jakichś pokruszonych kawałków glinianej doniczki ew., keramzyt przesadź roślinę zdejmując z obecnej bryły korzeniowej jak najwięcej ziemi nie uszkadzając przy tym systemu korzeniowego, Po przesadzeniu lekko podlej i pokaż ją z kilku stron ale zdjęcia zrób z widoku bokiem rośliny, a nie z góry. :wink:
labi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 31 sie 2010, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Pomóżcie mojemu kwiatuszkowi proszę

Post »

[color=#ff0000]nie wiem co mu sie dzieje od zawsze był wtym miejscu i regularnie podlewany pieknie rósł aż tu patrzcie nie mam pojęcia co mam robic[/color]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Temat poprawiłam. Nalewka
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Re: Pomóżcie mojemu kwiatuszkowi proszę

Post »

Korzonki chyba w porządku, może słoneczko poparzyło listki :roll:
Awatar użytkownika
margoderb
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 13 gru 2008, o 11:41
Lokalizacja: Poznań

Nagła plamistość - pomocy!

Post »

Witam,
wiem ze o plamach na dracenie już troche było, sama już kiedyś pisałam w tej sprawie, więc wydawało mi się że znam już jakoś ten temat i robię wszystko aby do takich plam nie dopuścić. Jednakże dosłownie w ciągu jednego dnia :cry: na mojej dracenie pojawiały duże, owalne brązowe plamy.. Dracena nie była akurat podlewana dzień wcześniej, więc to raczej nie z przelania. Generalnie podlewam dopiero jak cały patyk od szaszłyków (którym sprawdzam glebę) jest suchy - i wtedy około 2 litry wody. Zraszam raz w tyg, ale w mieszkaniu nie mam niskiej wilgotności. Kwiat stoi jakieś 3 metry od okna balkonowego południowo - zachodniego. Kwiatka mam już półtora roku, zeszłej zimy też były z nim pewne problemy, aczkolwiek taka nagłe i duże plamy to niestety nowość.
Nie ma też żadnych szkodników (przynajmniej nie widzę..) Kwiat stoi w dużej, owalnej, plastikowej doniczce -był przesadzany rok temu.
Proszę pomóżcie, czy to jakiś nagły grzyb, czy inna choroba?


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lilithbb
100p
100p
Posty: 155
Od: 12 gru 2010, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rycerka

Re: Nagła plamistość - pomocy!

Post »

A nie ma za mało wody?
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3565
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nagła plamistość - pomocy!

Post »

A to okno duże to przypadkiem nie było otwierane....?
Awatar użytkownika
margoderb
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 13 gru 2008, o 11:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Nagła plamistość - pomocy!

Post »

Czy za mało wody to nie wiem.. Zawsze przelewałam, więc teraz podlewam dopiero jak cały patyk szaszłykowy suchy - to wychodzi tak raz na 2-3 tygodnie..
Co do okna - wietrze regularnie, ale otwieram tylko uchylnie małe okno - duże nie było otwierane..

Teraz po tygodniu wokół tych brązowych plam pojawiły się żółte obwódki..
sosna388
100p
100p
Posty: 100
Od: 20 sty 2011, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nagła plamistość - pomocy!

Post »

Moim zdaniem to szara pleśń. Wykonaj oprysk Topsinem, powtórny oprysk po ok. 7 dniach
Awatar użytkownika
margoderb
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 13 gru 2008, o 11:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Nagła plamistość - pomocy!

Post »

Zapobiegawczo już wykonałam. Ale te plamy już nie zejdą, prawda? :cry:
no a przyczyna? Skad to się pojawiło??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”