Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Beatko przecudne powojniki te pełne i nie tylko .Sporo mam do nadrabiania i tak powoli gonię te zaprzyjaźnione wątki.Mogłabyś mi zdradzić tajemnicę co to za kwiaty przecudnej urody https://images81.fotosik.pl/1078/a6be51 ... 942med.jpg . Kurcze moja Shirleyka nie ma tych czerwonych mazów czyżby pomyłka ;:174 Sezon różany się zaczął, lecz nie samymi różami żyje ogródek są też owady pożyteczne i te których nie chciałybyśmy u siebie gościć takie jak Ogrodnica czy Kwieciak ,który narobił mi znów szkód na Rhapsody in blue .Najpierw Kwieciak uwziął się na Jacqueline du Pre a teraz resztę kwiatów niszczy ogrodnica ;:222 . fotka motylka superowa ;:215 ;:180 Udanej i ;:3 niedzieli
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Witam Wszystkich Miłych Gości ;:4

Wczoraj mnie nie było na działce, za to dziś zaskoczyła mnie ona nowymi kwitnieniami, a ja z przyjemnością spędził tam cały dzień :tan Co prawda część czasu zajęło mi tropienie i katrupienie wstrętnej niszczylistki, ale to też robiłam z pewną satysfakcją :twisted:

Rozpoczął się cudowny czas w naszych ogrodach. Aż serce boli, że nie można więcej czasu w nich spędzać, szczególnie jeżeli ma się działkę dalej od domu. Jak to fajnie widzieć, jak wszystko się rozwija dosłownie w oczach. Rano moja Gizelka przywitała mnie pięknymi kwiatami w kolorze kremowo-różowo-pomarańczowo-łososiowym, a jak wychodziłam to kwiaty były prawie białe. Rano maki pięknie kwitły, po południu już niektóre straciły część płatków i można by tak wymieniać tych zmian jeszcze i jeszcze ....
A do tego świadomość, że mi coś tam może zżera kwiatuchy a ja nic na to nie mogę poradzić :(

Marto dziękuję za miłe słowa, ale byłam też u Ciebie i podziwiałam te Twoje ulubienice, faktycznie masz się czym chwalić ;:215 tym bardziej miło mi, że zauroczyła Cię moja pionierka. Ale nieskromnie muszę przyznać, że faktycznie rozpoczęła z przytupem. To pierwsze jej kwitnienie po posadzeniu, na dwóch łodygach. Ciekawe, czy doczekam się kwitnącego krzaczora? Jeżeli tak, to chyba będę :tan ze szczęścia.

Pozdrawiam i zapraszam ;:168

Marysiu przed chwilą byłam u Ciebie i podziwiałam kwitnące piękności ;:215
Dziękuję za pochwały i miłe słowa, w chwili wolnej muszę z ciekawości doczytać o tej batalii o modraszka.

Dziękuje też za życzenia, a szczególnie zdrówka, bo to nam wszystkim potrzebne, aby móc się w pełni cieszyć między innymi naszymi ogrodami. Ze względu na zdrówko właśnie, nie mogę też zbytnio szaleć w moim ogrodzie. Dlatego z podziwem i wielką chęcią oglądam tak zaawansowane Wasze ogrody, warzywniki, uprawy. Ja jeszcze muszę się wstrzymać ze zbyt intensywnym wysiłkiem.

Pozdrawiam i również życzę zdrówka i miłej niedzieli. Ja jutro mam gości, w odwiedziny przychodzą moje wnusie (a raczej będą przyniesione, bo jeszcze nie chodzą :lol: ) więc na działeczkę smyknę rano żeby podlać, bo sucho u nas (minus ogrzewanego ogrodu - duże rachunki za wodę ;:306 ), a popołudnie rezerwuję dla moich milusińskich :tan

sauromatum ja też w zeszłym roku straciłam kilka powojników właśnie z wielkokwiatowych wcześnie kwitnących. Rzuciłam się na nie jak szczerbaty na suchary, bo mi się tak podobały, nie zwracając uwagi na stopień trudności w uprawie. A szczególnie podatność na uwiąd. Dlatego sama jestem bardzo zadowolona, że udało mi się doczekać jakichkolwiek kwitnień. Oczywiście Isago najobficiej mnie obdarzył przecudnymi kwiatami, reszta to pojedyncze kwitnienia, nie mniej jednak spektakularne.

Współczuję zeszłorocznych turbulencji z powojnikami. Maki faktycznie piękne, chociaż tak nietrwałe, ale przecież "w życiu piękne są tylko chwile..."

Pozdrawiam :wit

Aniu-anabuko faktycznie tak się jakoś złożyło, że biel rozpoczęła najmocniej ten cudny czas. Austinka, powojnik, piwonia dają mocne akcenty. Ale dziś weszły do gry także kolory żółci, czerwieni, mocny akcent fioletu szałwii i jeszcze kilka innych.

Aniu miłej niedzieli ;:168

Mariuszu dziękuję za pochwały, pospacerowałam też u Ciebie i bardzo mi się tam podoba, a warzywnik przedni.
Mam nadzieję, że doczekam się całego krzaka tej piwoniowej śliczności.

Życzę wszystkiego dobrego :wit

Elwi dziękuję za pochwały ;:180 to sama przyjemność dla ;:167 czytać komplementy od tak doświadczonej ogrodniczki.
Ale z tymi powojnikami to chyba masz rację, one u mnie raczą kwitnąć i nie jestem przekonana czy w tym jest jakoś dużo mojej zasługi ;:306 Nie mniej jednak jestem bardzo dumna, że raczyły zakwitnąć właśnie u mnie :heja

Pozdrawiam ;:168

c.d.n. za chwilę
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Bazylowo

Post »

Sporo musiałam nadrobić, ale naprawdę było warto mieć takie opóźnienie ;:oj Dzięki temu miałam możliwość przez dłuższy czas podziwiać Twoje zielone królestwo. Niesamowicie kwitną Ci kwiaty. W tej chwili chyba największą i zasłużoną furorę robią powojniki. Piękne mają kwiaty :tan Wystartowałaś z nimi z wyższej półki i jak widać, Twoje wybory jak na razie były trafione. Ja do tematu podeszłam jak do jeża i ostrożnie zakupiłam w większości włoskie i bylinowe. Nie żałuję wyboru, chociaż jak patrzę na Twoje cudowności, to jakieś dziwne uczucie zazdrości się pojawia. Ale nie obawiaj się, to taka zazdrość pozytywna. Dumna, że komuś ta sztuka się udaje ;:63 Zawiąż im koniecznie czerwoną wstążeczkę, bo mało kto zniesie taką ilość ochów i achów i woda sodowa nie uderzy mu do głowy. Tak więc niech będą głuche na nasze zachwyty i dalej pozwolą się podziwiać. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

c.d.

Lucynko witaj Kochana i dziękuję za tyle komplementów ;:168 Co do tej piwonii to może jeszcze sprawdź, bo pod tym hasłem widziałam kilka różniących się nieco zdjęć, więc może to jednak taka sama jak moja ;:131

Czarnuszka jest na moim poletku doświadczalnym, wysiała się sama, jak i wiele innych kwiatuszków. Na szczęście nie mam gołębi na utrzymaniu :lol:

Z deszczyku możesz się cieszyć, bo u nas posucha i podgrzewany ogródeczek chyba będzie mnie sporo kosztował ;:218

Dziękuję za życzenia i wybieram to z nocnym deszczykiem :wink: ale jakoś się na to niestety nie zapowiada.

Również życzę miłej niedzieli ;:196

Aniu -TROJA dziękuję za odwiedzinki i pochwały, przekażę kwiatuszkom :wink:
Będę zaglądać do Ciebie i z ciekawością czekać na kartonikowe kwitnienia

Pozdrawiam ;:168

Jadziu miło Cię widzieć po powrocie ;:196 Byłam dziś i u Ciebie i podziwiałam Twoje królestwo. Niezły busz, ale za to bardzo klimatyczny. A ile kwitnień ;:215

Co do piwonii to zaglądałam na neta i tam są różne zdjęcia pod hasłem Shirley T. Nie na wszystkich widziałam te mazy.

Dziękuję za miłe słowa i pochwały.

Co do kwiatu przecudnej urody https://images81.fotosik.pl/1078/a6be51 ... 942med.jpg to zdradzę Ci tę tajemnicę, ale musisz dać słowo, że nikomu jej nie wyjawisz ;:108

Odpowiedź znajdziesz pod tym adresem https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczypiorek - tylko zachowaj go dla siebie proszę :lol:

O szkodnikach na różach to już się dzisiaj wypowiedziałam i doszłam do wniosku, że pokonam ich ilością, przecież wszystkiego te dziady nie zeżrą, więc zamówiłam kolejne cztery krzaczki im na złość ;:306 albo mi na utrapienie :;230

Jadziu pozdrawiam serdecznie ;:168

Iwonko wystartowałam z wyższej półki tylko dlatego, że najpierw kierowałam się tym, co mi się podoba, a dopiero potem uzupełniałam wiedzę ;:306 Jak wcześniej pisałam, to one (te powojniki) raczyły u mnie zakwitnąć, a ja jestem z tego bardzo zadowolona. Ciekawa jestem, czy w przyszłości uda mi się je utrzymać ;:131
Miałam przekazać moim roślinkom te ochy i achy, ale może masz rację, jeszcze im się w pąkach poprzewraca od tych pochwał ;:306

Pozdrawiam ;:196

c.d.n.
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

c.d.

A teraz, po części słowno-muzycznej przejdźmy do praktyki, czyli prezentacji dzisiejszych fotek.
Zapraszam do spacerku

Obrazek

Rouge Cardinal

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Moja Gizelka
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Indigoletta

Obrazek

Redova
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Austinka
Obrazek

Obrazek

Chinatowna

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Goldstern

Obrazek

Jeszcze raz trochę powojników
Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Makowo
Obrazek

Obrazek

Lilijkowo
Obrazek

Obrazek

Moja druga piwonia NN z OBI zakwitła uroczo, ale czy porywająco ;:131 , może jak będzie większa ilość kwiatów

Obrazek

Była flora, a teraz nieco ogrodowej fauny

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wszystkie lubię, ale wszystkie podziwiam

Dobranoc :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4373
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Bazylowo

Post »

Piękne powojniki i piękne zdjęcia robaczków Beato ;:138
Ja powojniki zaniedbałem - praktycznie jeden rośnie na tym samym miejscu, inne poprzesadzałem i to im się nie podoba.
Jednego posadziłem od południowej strony i ... zwiesza kwiaty do sąsiada - my widzimy tylko liście :;230
Muszę i ja w końcu, zamiast grzebać w ziemi, posiedzieć i podglądać robaczki, bo wiele z tych co pokazałaś, widziałem po raz pierwszy
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Bazylowo

Post »

Przepięknie u Ciebie.Pozdrawiam
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, różyczki, powojniki, maki, naparstnica śliczności! ;:138 ;:138
Robali nie cierpię. ;:222 ;:222
Dobrego tygodnia życzę ;:167 ze ;:3 ale i deszczykiem, byś zaoszczędziła na wodzie. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

:;230 Beatko no popatrz ja fotka zmienia w cudo nawet taki szczypiorkowy kwiat :;230 Jednak i one są piękne w swojej naturze Fauna i flora ślicznie obfocone brawa dla fotografa.Ciekawe jakie na złość owadom zafundowałaś sobie róże :;230 No to zapraszam do mojego buszu póki nie przekwitną wszystkie róże Kiedyś i u mnie buszował Srogoń baldaszkowiec, ale już od paru lat go nie widuje .Upodobał sobie szczególnie Lavender Lassie jednak szkód nie robił jedynie dziurawił swoimi odnóżami liście poluje na inne owady jednak czy na ogrodnice również ???????
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17077
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Bazylowo

Post »

Fajne te owadzie zdjatka.
Róż dużo masz kwitnących. Gizelka piękna. Na wiosnę i ja ją sobie kupiłam. Ale jeszcze mała. Swoją posadziłam przy siatce. przycinasz swoją ?
Piwonie piękne. I te clemki różne. ..sliczno ;:215 sci.
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Bazyla pisze:c.d.

A teraz, po części słowno-muzycznej przejdźmy do praktyki, czyli prezentacji dzisiejszych fotek.
Zapraszam do spacerku

Obrazek

Rouge Cardinal

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Moja Gizelka
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Indigoletta

Obrazek

Redova
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Austinka
Obrazek

Obrazek

Chinatowna

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Goldstern

Obrazek

Jeszcze raz trochę powojników
Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Makowo
Obrazek

Obrazek

Lilijkowo
Obrazek

Obrazek

Moja druga piwonia NN z OBI zakwitła uroczo, ale czy porywająco ;:131 , może jak będzie większa ilość kwiatów

Obrazek

Była flora, a teraz nieco ogrodowej fauny

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wszystkie lubię, ale wszystkie podziwiam

Dobranoc :wit
Nie no, co tu dużo pisać, klasa!! Piękne ujęcia. Nie tylko aparat ( bo to podstawa dobrych fotek) ale oko i ujęcia bardzo dobre!
Róże przepiękne, aż zacząłem szukać na allegro sadzonek ;)
Pięknie!
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42161
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Witaj! Beatko ;:196

Jak chcesz poczytać to tutaj modraszek rządził http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/4 ... ,id,t.html :D
Przyniesione wnuki to na pewno miłe popołudnie, bo takie maleństwa są samą radością i słodyczą ;:167
Cudownie kwitną Ci róże i powojniki ;:63 Żyjątka i mój wzrok przyciągają...chociaż od tej wiosny bacznie się im przyglądam, bo sporo szkód przynoszą kwiatom ;:124 . Muszę przyznać, że wszelkie robactwo bardzo aktywne tego roku ;:306
Jeżeli zdrowie nie dopisuje tak jakbyś chciała to będę ciągle życzyć dużo zdrowia, bo taki ładny ogród potrzebuje silnej Ogrodniczki ;:4 ;:196
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Bazylowo

Post »

Witaj Beatko,dużo masz powojników i róż cudownie wyglądających ,ogród taki wypieszczony i kolorowy ,jak ja to lubię że mogę sobie przy kawie spacerować,pozdrawiam gorąco ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”