Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu, w szklarni cz.6

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Z bardzo wczesnych miałam Stupice. Bez smaku.
Chyba lepsze są te średniowczesne. U mnie ze sprawdzonych - Moskovich i Anna Russian.
Pozdrawiam. Sławka
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Właściwie nie znam bardzo wczesnego pomidora o super smaku ale w czerwcu każdy swój jest lepszy od przemysłówek, za wyjątkiem odmiany Adora, cena teraz jest zabójcza ( 33 zł za kg ).
Z takich zwykłych wczesnych dość dobry jest Moskvich ? wczesny, karłowy, owoce 40-75 gram, twardy, słodki ????? ??????? https://tomatland.ru/catalog/4436 i ewentualnie Elegantnyj ? syberyjski, wys. do 50 cm, 8-19 kiści, owoce do 200 g, ????? ?????????? oraz Chlebosolnyj ? czerwony, ????????????, https://tomatland.ru/catalog/1756 , Spiridon ? czerwony 40 cm, dość wiotki więc łodygi zwisają z donicy, wczesny, ok. 5 dkg, http://tomatland.ru/catalog/3783
Odmiany w/w i wymienione przez Irenkę nadają się do donic a wcześniej dojrzewające do gruntu to odmiany samokończące syberyjskie m.innymi Wielmoża, Serdce Bujwoła, Toustuszka, Sybirskij Kozyr, Tiażełovies Syberii i wiele innych. Wśród wysokich też są dość wczesne a raczej średnio wczesne, które wysiane nieco wcześniej potrafią dojrzewać w czerwcu są bardzo dobre w smaku ale to już zależy od wielu czynników.
Pozdrawiam Ela
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9624
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

:wit Zupełnie innego Moskvicha miałam niż tam opisany .
Ten , którego uprawiałam był wysoki , owoce około 200 gram , owszem
był wczesny , ale nie tak bardzo , w podobnym czasie owocował Usbekistan .
W przypadku rosyjskich pomidorów to już nie pierwsza taka historia .
Wczesny czarny to kozulowy Rudy . Jednego roku był rewelacyjny , w następnym
strasznie zrzucał kwiaty .
Zolotyje Kupola bardzo smaczny i wczesny , ale krzak cherlawy , taki szczególnej troski .
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Bo Moskvich to niski, wczesny, a Moskowich też mam i ten jest wysoki ( kupiony od jednego ze sprzedawców internetowych ). Tego pierwszego dostałam dawno z AWN od Pauli i będę go wysiewać niedługo bo faktycznie jest wczesny. Planuję posadzić kilka odmian w donicach na tarasie i tak jak Irenka donicowe wyrzucę jak zaczną dojrzewać porządne w smaku. Z donicowymi dla mnie za dużo roboty z podlewaniem ale na początku sezonu to człowiek jeszcze nie jest zmęczony :)
Pozdrawiam Ela
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9624
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

:wit Przypomniało mi się , że mam na ten rok ponoć wczesną Rose Vetrov .
Pewności nie mam , ale Moskvicha pod taką nazwą nabyłam w Pomidorlandii .
Było to kilka lat temu , a pamięć wiadomo zawodna .
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

No i jak się człowiek cieszy na widok czerwonych owocków :;230
Chyba poszukam w zasobach Maskotki, ona jest naj, naj wcześniejsza.

Pozdrawiam Irena
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Maskotkę kupiłam w ubiegłym roku ale nie wysiałam, zobaczę ile odmian w końcu mi wyjdzie to być może ją też wezmę pod uwagę. Roza Vetrov była planowana do wysiewu, będzie po raz pierwszy więc przekonamy się czy to prawda. A ja Moskovich kupiłam w 2015r. od Syzyfa i to jest coś chyba powiązane z Pomidorlandią . Nazwy różnią się jedną literką, dobrze, że pomidory też się różnią.
Pozdrawiam Ela
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

U mnie też maskotka jest najwcześniejsza. Zakupiłem nawet nowe nasiona, całą paczkę, bo pierwsza mi się skończyła. Maskotkę wysiewam od samego początku zabawy z pomidorami.
K127 u mnie też strasznie gubił kwiaty w tamtym roku, ale owoców i tak miał dość sporo i wcześnie. Zolotoye Kupola jeden z wcześniejszych. Katja też jest dość wczesna.
Matina i Sbirski Kozyr w planach na ten rok. Tyle, że do gruntu. Nie wiedziałem tylko, że sybirski kozyr jest samokończący.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Sybirskij Kozyr ? owoce duże, mięsiste i słodkie, 1 m w gruncie na 2-3 pędy. Mam gdzieś zdjęcia tylko nie za bardzo mogę znaleźć. Tu można pooglądać ????? ????????? ?????? : http://tomatland.ru/catalog/3775
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Ela Roza Wetrow wcale nie jest wczesna, miałam ją, to już lepiej Rozowye Schechki, podobne w wyglądzie, smaku i na pewno wcześniejsze.

Pozdrawiam Irena
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Najpierw kupiłam Moskovicha, potem Moskvicha z innej firmy i były takie same. Na pewno nie karłowe. Jakiś jest zamęt z tą nazwą.
Pozdrawiam. Sławka
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9624
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

:wit Tak właśnie jest , nigdy nie wiadomo na jakie nasiona faktycznie trafiliśmy .
Na ile uczciwy i staranny jest sprzedawca .
Rosa Vetrov , ja mam taką , podobno może być rosyjska i ukraińska . Nie wiem jak
jedną od drugiej rozpoznać . Różnica w pisowni s czy z , v czy w ?
Różowe Policzki też różnie pisane , a z PD takie sobie .
Stupice oficjalnie ma mieć 2 czy nawet 3 wersje , na forum tomatoville bardzo chwalony .
Kilka nowych odmian wczesnych w tym sezonie wysiewam , po sezonie napiszę jak wypadły .
Z ubiegłego roku powtarzam dwa żółte -pomarańczowe pomidory , jeden to Minusinskoye Zheltyye ot Galiny ,
drugi Monastyrskaya Trapeza Oxehart , oba dość wczesne , bardzo plenne . Podatne na szw , dostaną drugą
szansę . Tego drugiego sprzedawca podaje , że ma z oryginalnego opakowania , pod taką właśnie nazwą
miały być czerwone czy też różowe serca . ;:oj
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Irenko dzięki za informację w sprawie Roza Wetrow, że nie jest wczesna bo jej jeszcze nie uprawiałam a nasiona leżą od ubiegłego roku, skoro późniejsza to wysieję w marcu z resztą odmian. Rozowye Schechki, nie mam ale i tak mam za dużo odmian do wysiewu donicowych więc ciągle zmieniam listę. Wysiew planuję na jutro aby była taka równa data ;:306
Pozdrawiam Ela
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”