Mój kwiecisty zakątek cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Marysiu , większość mam oznaczonych. Ale także nie wszystkich nie jestem pewien. Tak znacznie różnią się kwiatami , że czasami w następnym sezonie nie jestem pewien czy to ten. Popularny liliowiec Catherine Woodbury w pierwszych latach miała kwiaty mniejsze i takie jak na fotkach w necie. Od 3-4 lat ma większe i jaśniejsze , o wiele większa falbanka. Takie kwiaty widuję na stronach z USA .No i problem , czy to ta odmiana. Liczenie ;:oj Z liczenia też jestem niezły , ale nigdy nie wiedziałem ile liliowców mam na stanie. Tylko raz , jak kupiłem pierwszego ;:306 ;:306
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Trzeba było sobie zapisywać w zeszycie pod lista porządkową,,, to wiedziałbyś ile masz ;:108 ja tak zrobiłam z funkiami,,żurawkami,,,i liliowce też już spisuję,,, :wink:
Miłej niedzieli ;:3
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Aniu , nie cierpię biurokracji ;:185 ;:185 Choć liliowce , hosty i żurawki chciałbym ''złożyć'' w katalog , fotki z odmianami. W lecie planuję zrobić odpowiednie zdjęcia i zrobić katalog. W tym roku nie za wiele liliowców przybędzie , kilka siewek powinno zakwitnąć . Może będzie coś ładnego. :D
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6365
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Tadziu w latach osiemdziesiątych mialam tylko działkę i to była jedyna działka w ROD bez warzyw i to się zarządowi nie za bardzo podobało ale łyknęli moje tłumaczenia,pod koniec zmieniła się działka na ogród ale jakoś nigdy nie przyszło tępocie do głowy spisywać rośliny,owszem napisane gdzie kupione ale nazwy ;:14 ,nigdy nie myślałam o forum aż tu nagle rok temu wiosną olśniło mnie i tak jestem i będę świętować 'roczek'Obrazek
Teraz jestem mądrzejsza mam spisane ,ale co z tego jak nic nie pasuje do tego co zamówiłam a zwłaszcza liliowce, kompletna porażka nawet przy oznakowanych 'Finders Keepers' i 'Green Mystique' nie jestem pewna ,stałam patrzyłam i różnicy nie widziałam ;:145
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Tadziu ja od początku założenia ogrodu wszystkie rośliny mam zapisane w kilku zeszytach z datą sadzenia nazwy polskie i łacińskie, oraz odmiany.
Niestety przy wszystkich cebulowych, liliowcach, a nawet funkiach to się nie sprawdza, gdyż bardzo dużo podmienionych.
Tylko byliny wysiane z nasion wiem na pewno, jakie mam, no i drzewa i krzewy.
Miłej niedzieli. :)
Awatar użytkownika
anias1
500p
500p
Posty: 810
Od: 20 sty 2013, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Witaj :D Pospacerowałam po twoim ogródku i przyznaję że piękne rośliny pokazujesz,jest się czym cieszyć i chwalić.
Uwielbiam liliowce mam ich kilka ale nie takie ładne jak twoje.


Pozdrawiam Ania
Zapraszam
Mój ogród - moja pasja
Pozdrawiam Ania :)
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15606
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Tadziu,ja jak na zodiakalna pannę przystało mam zeszyt i alfabetycznie wpisuje sobie wszystkie rosliny,kiedy kupione za ile i ich wymagania. ;:108
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Dzień dobry Tadku .Zaglądam do Ciebie ,bo wypada wiedzieć ,co kto ma w ogrodzie .Piękne roślinki pokazujesz i sam masz fajne podejście do życia .Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Fajnie to wyliczyłeś ile można zaoszczędzić na roślinki rzucając palenie. Tylko co ma zrobić ktoś kto nigdy nie palił? ;:oj
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Marysiu , choć nie miałem działki w RODzie pamiętam te czasy. Były normy ile czego :;230
Wiem , że notowanie ułatwia życie ,ale mam wstręt do papirków ;:oj ;:oj Może teraz jakoś zmuszę się. Kiedyś inaczej kupowało się , wszystko bez nazw. Teraz inaczej. ;:24
Tereniu , witaj ;:196
Precyzja , jeszcze data sadzenia ;:224 ;:224 No właśnie pomyłki. Gdyby nie to , od razu po zakupie można by było zapisać. Właśnie hosty i irysy połowa nie takie odmiany . Póżniej znowu pooprawiać. ;:24 W nasionach nie ma pomyłek , nie trafiłem. ;:185
Witam Aniu :wit Dzięki za odwiedziny. przez lata ''zbierałem'' , będą takie i u Ciebie . ;:108 :uszy Teraz jest o wiele łatwiej. Pozdrówka :D
Małgoś , pięknie to wszystko robisz ;:138 Tylko pytam po co te ceny notujesz . Nie wiesz , że świadków likwiduje się ;:306 ;:306
Ewuś , a co mi zostało. Luz , blus , co mam się przejmować. Czasy trudne dla mnie . Jak będę rozpaczał , zmieni to co :?: W totka nie wygram bo nie gram. Może jakiś fart się trafi. Czekam. ;:333
Jurku , nawet jak nie palisz możesz robić jak Marysia mar33. Codziennie dychę do puszki . Jak nie palisz to masz. ;:215 ;:306
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

kurczę,a ja już 13 lat nie palę i nawet puszki na oszczędności się nie dorobiłam. ;:223
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Ja tylko 14 miesięcy , nie przypuszczam by była potrzebna ;:7 ;:7
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

ewa_rozalka pisze:kurczę,a ja już 13 lat nie palę i nawet puszki na oszczędności się nie dorobiłam. ;:223
A ja 18 ,,,szkoda,że tez puszki nie zrobiłam,,,,ciekawe ilie by mi sie umierało....pewnie jakis egoztyczny ogród mogłabym sobie sprawić za to ;:306
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”