Canna - Paciorecznik cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2812
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

Januszu - wpadłam się pochwalić - pierwsza canna wyszła :D :tan
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

Mareczku Z jednej posadzonej sadzonki przez lato urośnie tak dużą karpa, ze można z powodzeniem z niej zrobić 5-6 i więcej sadzonek.
Gosiu Dziękuję za gratulacje. Przymierzam się do przeprowadzki ale na razie trzeba najpierw tego się pozbyć a to nie będzie proste. Nikt nie spodziewał się takiej sytuacji jak obecnie, pomimo,że to Polska B były lata dobre i każdy myślał,że będzie tylko lepiej. Ile tysięcy absolwentów wyższych uczelni wychodzi z Lublina a garstka dostaje pracę. W mojej sytuacji chcemy być bliżej dzieci a z czasem zabraknie sił to i ogród ucierpi.
Lorrię Całe szczęście moje okolice nie ucierpiały a nie wiele brakowało, bo lodu przybywało na drzewach, liniach energetycznych i mogło też narobić szkód.
Brawo Madziu ;:138 Życzę dalszych wschodów. Też posiałem dwa dni później ale jeszcze nic nie kiełkuje. Stoją na piecu co. i mają dość ciepło.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

A'propos wschodów! W zeszłym roku znalazłam 2 samosiejki cann w róznych częściach ogrodu. Delikatnie je wykopałam i teraz zimują w doniczkach. O zasianie podejrzewam sroki albo moje dzieciaki, które lubiły zawsze bawić się "paciorkami". A jakbym posiać chciała, to na pewno by nie urosły! :lol:
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

Takie samosiejki zdarzają się o ile nie skiełkuje nasienie przed zimą. Miałem też samosiejki, które wyrosły z kompostu. Nasiona miały tam ciepło i wilgoć więc dobre warunki. Kilka z nich uprawiałem do chwili kwitnięcia. Okazały się mało ciekawe i dalej już nie zajmowałem się nimi.
W tym roku Madzia mnie sprowokowała i posiałem w doniczkach.
Wczoraj pisałem,że jeszcze nie powschodziły a dziś jest też już jeden kiełek na wierzchu. Dość szybko bo po pięciu dniach od posiania. Taka to trochę zabawa,bo nie sądzę by wyrosło coś ciekawego ale to traktuję jako zwiastun wiosny :D
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2812
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

Januszu ja oprócz Twoich nasionek siałam jeszcze kupione - jakieś takie malutkie one były w porównaniu z Twoimi :D - zobaczymy co z tego wyrośnie :)
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

Trzymam kciuki. Oby to nie było rozczarowanie, bo i taką możliwość trzeba brać pod uwagę. Ważne by nie brać tego na serio a potraktować jako zabawę w tworzenie czegoś nowego.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2609
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

MagdaMisia pisze:Januszu - wpadłam się pochwalić - pierwsza canna wyszła :D :tan
skoro wyszła no to musiała się mocno opatulić aby nie zmarzła :lol:
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4582
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

Januszu a u mnie chyba coś jest nie tak bo chyba tylko 2-3 canny dają oznaki życia a reszta nic .Czy je już sz...k trafił :(
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

Gosiu Chyba coś nie dopatrzyłaś i pewnie za bardzo wyschły. Jak są jeszcze jakieś co mają trochę zielonego to już teraz posadź do doniczek, może coś jeszcze uratujesz.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
dawidbanan
---
Posty: 7567
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

Kiedy zacząć pędzić kanny?
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

To zależy jakie ma się warunki. Trzeba się liczyć z tym, że po wypuszczeniu pędów trzeba im zapewnić dużo światła. Swoje zaczynam dzielić w drugiej połowie lutego i od razu sadzę do pędzenia.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

Tak się zastanawiałm i chyba sobie podaruję pędzenie, bo tak naprawdę to nie mam gdzie pędzić. Pamiętam w zeszłym roku miałam taki problem z rozsadami pomidorów. Strasznie mi wybujały, choć w najjaśniejszym miejscu postawiłam. Wsadzę do gruntu i porządnie się nimi zajmę, to będą musiały nadgonić! :-)
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

Ludmiło faktycznie z miejscem na pędzenie roślin wielu z nas ma kłopot. Tym bardziej,że nie tylko canny tego potrzebują. Z pomidorami i innymi sadzonkami, które kiedyś siałam tez dałam sobie spokój bo zapewnienie im odpowiedniego doświetlenia jest kłopotem a przecież mamy też całoroczne "parapetowce"
Jedno ale .. canny ja muszę podpędzić bo mieszkam w takim miejscu. że wiosna ta prawdziwa (nie kalendarzowa) przychodzi często najpóźniej.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”