Czosnek niedźwiedzi(Allium ursinum) cz.1

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Zablokowany
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4521
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czosnek niedźwiedzi- Allium ursinum

Post »

Otrzymane cebulki od Gleba czekają na wysadzenie do gruntu. Mam pytanie czy jak ziemia "oczyści" się ze śniegu i odmarznie czy będę modła wysadzić go do gruntu czy czekać aż przekwitnie? Gdzie lepiej go posadzić między brzozy czy pomiędzy drzewami olchy?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
karol
200p
200p
Posty: 401
Od: 28 lis 2011, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Czosnek niedźwiedzi- Allium ursinum

Post »

Jeśli mogę Ci poradzić to ja bym teraz nie przesadzał tylko dopiero po przekwitnięciu.
Wystaw je w tych pojemnikach na powietrze i niech rosną do przekwitnięcia jak przekwitną .
Za nim wystawisz je na zewnątrz zahartuj je żeby nie dostały szoku termicznego.
Awatar użytkownika
smirka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 986
Od: 6 lut 2009, o 12:44
Lokalizacja: Białogard

Re: Czosnek niedźwiedzi- Allium ursinum

Post »

Jeżeli wysadzi nie naruszając bryły korzeniowej to nic im nie będzie ,ale dopiero po mrozach bo je zważy.
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4521
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czosnek niedźwiedzi- Allium ursinum

Post »

Wystawić na powietrze teraz raczej nie mogę bo u mnie -7 :( Jak mrozów nie będzie to pójdą na balkon, a potem do gruntu.
Tylko mam dylemat czy pod brzozami czy pod olchami?
terecha
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2012, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czosnek niedźwiedzi- Allium ursinum

Post »

Brzozy wysuszają glebę, w miejscu gdzie rosną. Czosnek niedźwiedzi lubi wilgoć, w środowisku naturalnym rośnie na ciekach wodnych, w górach wzdłuż strumyków i potoczków, w miejscach niezbyt nasłonecznionych. Może pod olchą będzie miał lepiej :wink:
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4521
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czosnek niedźwiedzi- Allium ursinum

Post »

W tym miejscu gdzie sadziliśmy olchy jest dość mokro i też tak rozważam że tam będzie im lepiej.Tylko ja w tą część ogrodu tak rzadko zaglądam :D Może czosnek to odmieni ;:224
Awatar użytkownika
Gleba
100p
100p
Posty: 170
Od: 14 lut 2013, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Czosnek niedźwiedzi- Allium ursinum

Post »

Perdii jaki on piękny! ;:oj Jestem w szoku, mój zasadzony jakiś tydzień wcześniej nie wygląda tak dobrze ... Powiedz szczerze, podjadałaś już trochę ? :D Jak wrażenia ?
Słoneczko, wyjdź! :)
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4521
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czosnek niedźwiedzi- Allium ursinum

Post »

Ugryzłam jeden listek . Tak delikatnie bo mi go szkoda.Żałuje bardzo, że tak mało od Ciebie kupiłam, ale nie spodziewałam się tak dorodnych cebulek. Nie maiłam jak do tej pory szczęścia do czosnku, zawsze z All... przysłali mi co innego :( Dlatego ucieszyłam się że tu na forum mogę kupić od kogoś bo tu nie wkręcamy lipy tylko sprzedajemy to co piszemy Dziękuje jeszcze raz. Mam nadzieję że dobrze będzie mu w moim lesie.
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czosnek niedźwiedzi- Allium ursinum

Post »

Witam wszystkich fanów czosnku.U mnie również rosną pod olchami ale teren wiosną jest podmokły co czosnek bardzo lubi.
W zasadzie nie ma większego znaczenia czy to brzoza czy olcha byle by miał odpowiednio wilgotno.
Czosnek przy sprzyjających warunkach zachowuje się jak chwast,więc lepiej wsadzić go zanim zakwitnie bo jest szansa że wysieje się sam i da nowe roślinki
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4521
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czosnek niedźwiedzi- Allium ursinum

Post »

Chętnie bym go wsadziła od razu do ziemi, ale jest to nie możliwe. Śnieg i mróz.Jeżeli zachowuje sie jak chwast to się cieszę bo chce go dużo. ;:138
Awatar użytkownika
Gleba
100p
100p
Posty: 170
Od: 14 lut 2013, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Czosnek niedźwiedzi- Allium ursinum

Post »

Perdii dziękuję za miłe słowa! ;:196 Forumowicze to dobrzy ludzie, potrafią podnieść na duchu na cały dzień ;:173

Czosnek się rozrośnie, a jeszcze możesz mu pomóc, pozbierać nasionka po przekwitnięciu i wysiać. Nie wiem, czy akurat trafiło Ci się, ale gdy go wykopywałam to dużo było cebulek, ale też trochę malutkich, cienkich roślinek, widać, że samosiejek :)
Rosną u nas całe połacie, ale mają cień i teren lekko podmokły. Dotychczas nie doceniałam czosnku, dla mnie był jak chwast ... ;:224

Koniecznie spróbujcie latem młode gotowane ziemniaczki z czosnkiem niedźwiedzim na śmietance kremówce ... mmm ;:oj
Słoneczko, wyjdź! :)
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4521
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czosnek niedźwiedzi- Allium ursinum

Post »

Dziękuję na pewno zrobię.
Arkady
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czosnek niedźwiedzi- Allium ursinum

Post »

Czy jest jakaś szansa że jeszcze jakieś nasionko wzejdzie bo tylko dwa wzeszły :?:
Zablokowany

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”