Mój ogród przy lesie cz.10

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

U mnie zdjęcia z telefonu są, bo ten mam najcżęściej przy sobie. cyknę fotkę i mogę dalej iść, a z aparatem to już specjalnie na sesję zdjęciową bym w ogrodzie była. Weekend na pikniku w przeszkolu, ale zdjęcia na FO też mam.
Ładne róże i wszystkie podpisane, można pooglądać i poczytać o nich od razu. Świetne ;:138
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Marzenko Twoje zdjęcia z telefonu są ładniejsze, jak moje robione aparatem. :D
Mój telefon komórkowy nie ma niestety kabelka.
Róże, to chyba jedyne rośliny, których nazwy pamiętam na pamięć, z innymi już nie jest tak łatwo, za dużo roślin w ogrodzie i coraz mniej odmian pamiętam. Nie mówię o gatunkach, gdyż te jeszcze pamiętam .
U nas dzisiaj ładna pogoda słoneczna.
Miłego dnia Ci życzę . :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Zyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2939
Od: 21 maja 2008, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Reniu bardzo podobają mi się Twoje pnącza.
Zastanawiam się kiedy moje podarowane przez Ciebie takie będą.
Jeden wypuścił już długie wąsy a drugiego ścięłam przy plewieniu i muszę czekać na odrosty aby coś z nich tworzyć.
Podobają mi się pergole z różami ale to wyższa szkoła więc w zastępstwie myślę o pergoli z pnączami bezproblemowych
takich które będą rosły bez oprysku jak w dzikiej maturze.
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Tereniu, pamiętam, że obiecałam. Po prostu nie mogę ogarnąć wklejania zdjęć z Google+, a tak mi najwygodniej było. No właśnie, jesienią bez problemu, a teraz ;:223 . Ja to sobie tłumaczę, że się inteligencją z dziećmi podzieliłam :wink: , ale moja mama ma siedmioro i pamięta o setkach drobiazgów ;:180
Bardzo mi się podobają jarzmianki, które u Ciebie oglądam. Przyjdzie czas i na to... Dzwonek kropkowany dostałam w ubiegłym roku, posadziłam u mamy i cudownie się rozrasta. Bez skrupułów wezmę sobie sadzonki na działkę. Lubię rośliny ekspansywne, ale wiem, że przyjdzie czas, kiedy będę na nie narzekać.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Tereniu u mnie wczoraj słoneczna i miła pogoda, dziś mimo zapowiadanego deszczu też jest ładnie. Za zdjęcia serdecznie dziękuję. Ten mostek-kładkę masz na żwirowo-kamykowej rabacie, bez wody pod nim? Świetnie to wygląda i urozmaica ogród ;:138 . Może i u siebie coś takiego gdzieś wkomponuję ;:224 , to by się ludziska dziwili :wink: . Bardzo mi się podoba ten pomysł. Jatrzmianki ścinasz czy pozwalasz się im siać? Bo jakby co to jestem na siewki bardzo chętna :wink:
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Witaj Tereniu,piękny parkowy ogród z tulipanowcem na czele, podziwiam wszystko co masz,pozdrawiam i miłego dnia życzę ;:196 :wit
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Tajeczko u Ciebie jak zawsze można liczyć na piękne kolorowe kwiaty :D
Cudnie kwitnie dzwonek kropkowany i całe łany goździków kamiennych. Ależ musi pachnieć :D
Bardzo podobają mi się różowe kwiatuszki jarzmianki , koniecznie muszę posadzić ją u siebie :D
No i nie mogę przejść obojętnie na widok moich ukochanych kwiatów - lilii, ślicznie rozkwitły :D
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Obrobiłam się trochę w kuchni- farsz na pierogi i gołąbki zrobiony, sok z truskawek pozlewany, a teraz relaks z forum i oczekiwanie na kuriera z roślinkami. :heja

Zytko witaj . :wit
Powiem Ci kochana, że nie pamiętam, jakie pnącze Ci dawałam, :oops: ale jeśli winobluszcz Star Showers o pstrych liściach, jeśli Ci słabo rośnie, to mogę Ci przywieźć do Ani, lub hortensję pnącą.
Hortensja, bluszcze , cytryniec, czy glicynia szybko zarosną pergolę, nawet u mnie są bezproblemowe, a róże niestety marzną i co roku zaczynają od początku.
Mam je tylko przy łuku i chyba go nigdy nie zarosną. :)

Aniu ja zdjęcia wklejam z pokazywarki, ale z tego co wiem, nie wszyscy są zadowoleni, gdyż myślę, że zależy od aparatu, którym się fotki robi. Z aparatu córki jakieś cuda wychodzą, ale spróbować możesz. Jest bezpłatna, tylko trzeba się zarejestrować, żeby zdjęcia nie znikały.
Ty sobie nie rób wyrzutów z powodu inteligencji, gdyż ja jestem już pięć lat na forum, a w niektórych sprawach jeszcze mi wnuczek pomaga, więc moja inteligencja to już naprawdę zerowa. ;:306
Rośliny ekspansywne są fajne na początku zakładania ogrodu, ale gdy brakuje miejsca, to już trzeba niestety ograniczać. :D

Marzenko pod mostkiem jest suchy żwirek, z lekkim wgłębieniem, a, la jeziorko. ;:306
Mostek raczej atrapa, gdyż jest za bardzo stromy i nikt po nim nie chodzi, tylko dzieci biegają.
Jarzmianek nie ścinam, gdyż jak wiesz nigdy się nie wyrabiam ze wszystkim, ale może to i dobrze, gdyż wydaje mi się że są jakieś siewki. Już komuś obiecałam, ale może i dla Ciebie coś się znajdzie. ;:108

Martuniu dziękuję Ci bardzo za odwiedziny i miłe słowa, cieszę się, że Ci się u mnie podoba, jesteś bardzo miła. ;:196
Ja nieustanie zachwycam się Twoim pięknym, ogromnym ogrodem.
Również Ciebie serdecznie pozdrawiam. :)

Agniesiu witaj kochana. ;:196
Goździki mi się w tym roku wyjątkowo wysiały w całym ogrodzie i tak jak mówisz, pięknie pachną.
Dopóki kwitł jaśminowiec, to jego zapach zdominował wszystkie, ale już się obsypał.
Kwitnie jeszcze jeden późniejszy, ale zapach ma ledwie wyczuwalny.
Lilie tylko azjatyckie kwitną, ale w tym roku zamówiłam kilkanaście z Lylipolu i jestem bardzo ciekawa ich kwitnienia.
Jarzmianki zajmują mało miejsca, są ciekawymi bylinami i długo kwitną, w tym roku jeszcze trzy odmiany zamówiłam, ale jakoś tak podobnie wszystkie zakwitają. :D

Obrazek
goździk pierzasty wyległ po deszczu
Obrazek
goździk kropkowany
Obrazek
dzwonki skupione same się wysiewają
Obrazek

kłosowiec
Obrazek

Obrazek
krwawnik Paprika
Obrazek

Obrazek
firletka kwiecista
Obrazek


Obrazek
klematis Hagley Hybrid
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Tajeczko czy ten różowy kłosowiec zimował już u Ciebie, czy to tegoroczny nabytek? Okrywałaś go na zimę?
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7108
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Jejku, tylko tam wejść, zatopić się w zieleni, ogłuszyć kolorem kwiatów....i glicynią ;:oj Masz Tereniu pnącze moich marzeń. Moja młoda, ledwo od ziemi odrasta, a dzisiaj dostałam milin od koleżanki, mam nadzieję, że będzie mu u mnie dobrze. :D
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25162
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Uwielbiam goździki we wszelkiej postaci.
Miałam kiedyś brodate, ale mi wyginęły. Muszę koniecznie dosadzić nowych
Awatar użytkownika
Zyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2939
Od: 21 maja 2008, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Reniu bardzo bym prosiła jeśli można w lecie takie rzeczy sadzić to kupię pergolę i obsadzę ,
to co mam na rozsadniku -zrobię zdjęcie ale dopiero po weekendzie
bo dzieci i goście przyjeżdżają na Bożę Ciało więc czasu zabraknie. ;:167
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Aniu kłosowiec zimował, nawet ładnie rozrósł się od ubiegłego roku. Okryty był gałązką świerkową. Nie wiem, jak będzie w tą zimę, bo miniona była bardzo łagodna .On ma kolor taki bardziej czerwony. :)

Małgosiu glicynia rośnie już kilka lat u mnie, tej wiosny po raz pierwszy zawiązała pąki kwiatowe, ale w kwietniu był mróz -5* i niestety pąki zmarzły. Myślę, że ona u mnie co roku będzie przemarzała. U Ciebie z pewnością o wiele łagodniejszy klimat.
Milinu nie sadziłam, ale w naszym lubelskim botaniku pięknie kwitnie rozpięty na południowej ścianie budynku . :)

Małgosiu goździki brodate wystarczy raz posadzić i nie przycinać, aby się wysiały, to będą już na zawsze.
Moje mama sadziła ze 30 lat temu i już są co roku .Może siewki wyplewiłaś wiosną. :)

Zytko ja swoją hortensję płożącą sadziłam latem z liśćmi kopaną u siebie. Ładnie się przyjęła i obrasta ściętą śliwę, więc spróbować możesz. Przy pergoli, to myślę, trzeba ją na początku przywiązywać . Cytryniec może być jak najbardziej przy pergoli. Winobluszcz może przy jakimś starym ściętym drzewie, ale Ty w swoim eleganckim ogrodzie myślę takiego nie masz.
Ten to wszędzie urośnie. :)

Kochani zostawiam kilka nie udanych niestety fotek, :oops: ale jak wiecie nie umiem zdjąć ładnych robić i wybaczcie proszę.
Życzę miłego długiego weekendu ;:196


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”