Pomidory w donicach cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

A ja myślałam, że to może przelanie albo przez ostatnie mrozy albo jakieś niedobory. Coś czuję, że pierwsze pomidory u mnie będą dopiero za kilka lat, jak przejdę wszyskie plagi z możliwych.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Mania pisze:A te moje żyć będą? :wit :arrow: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 4#p5569134
Maniu będą Obrazek
To uszkodzenie chłodowe, nie zaraza ziemniaczana, raz nie przykryte zostawiłam na parapecie w zimniejszą noc i zobacz identyko moje Venuski wyglądają
Obrazek niektóre koktajlówki które niedokładnie przykryłam włókniną też mają taki listek lub dwa, tam gdzie udało się wkręcić chłodnemu powiewowi. Naprawdę nie ma powodu do zmartwienia, jeśli nowe listki są w porządku. Zerknij u mnie na wątku, zobaczysz jak załatwiłam niewłaściwymi warunkami atmosferycznymi już spore krzaki pomidorów. Testowałam ich wytrzymałość na niskie temperatury naprzemiennie z ostrym słońcem ;:306 No takie życie Obrazek uczymy się na własnych błędach na własne
życzenie :roll:
Jolu u Ciebie widzę większy problem. Niestety zgadzam się z arią wyglądają na przesuszone i poparzone. Bardzo trudno powiedzieć czym do tej pory były nawożone, a dostały ziemię do warzyw w której jest nawóz i 1 podlanie z nawozu dodatkowo. Ciężko więc poradzić Ci coś sensownego w temacie nawożenia. W takiej sytuacji chyba lepszy byłby biohumus bez dodatku nawozów mineralnych, przynajmniej na początek, żeby nie skręciło ich od nadmiarów. Ja wiem że chciałoby się tak wszystko i w ogóle, ale łatwo przedobrzyć ;:108 Te donice mają z 10l czy mniej? Bo jeśli mniej to ciężko utrzymać stałą odpowiednią wilgotność. Pomocne jest w takich razach takie urządzenie lub podobne o tej samej funkcji:
Obrazek Ja jeśli mam wątpliwości czy podłoże na wysokości korzeni jest odpowiedniej wilgotności wtykam do doniczki i wiem. No ale ja mam uprawę doniczkową na szeroką skalę, dla kilku doniczek może się nie opłacać. Polecam Ci przeczytanie wątku o uprawie pomidorów w gruncie, wszystko co tam znajdziesz tyczy się również tych w donicach :D
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Dzięki za pocieszenie :wit
Pomidory dostały słońca, ciepła i nowe liście wyglądają zdrowo (poza tym, że są całe w pyłkach lipy) ;-) Ale oprysk i tak poszedł.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Mania pisze: ..(poza tym, że są całe w pyłkach lipy)..
A to już gdzieś lipa kwitnie? ;:oj
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Dokupiłam kolejne 3- Black Cherry, Groniasty i Maskotkę. Tylko podstawków do doniczek nie mam, muszę kupić.
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Chyba lipa, bo rosną nieopodal i pył jest wszędzie. Ale to może to coś innego, w każdym razie okiennice są oblepione na żółto :wink: pomidory też (rosną, nowe przyrosty są zdrowe).
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Mania, a może dęby też rosną nieopodal? Teraz jest okres ich pylenia.


U mnie po ostatnich cieplejszych dniach pojawił się pierwszy zapalony pomidorek :tan
Obrazek
Awatar użytkownika
tomaszkowa
500p
500p
Posty: 716
Od: 28 paź 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Moje doniczkowe początki.

Obrazek
Pozdrawiam. Beata.
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

mymysteryy pisze:Mania, a może dęby też rosną nieopodal? Teraz jest okres ich pylenia.


U mnie po ostatnich cieplejszych dniach pojawił się pierwszy zapalony pomidorek :tan
Obrazek
Może być, że i dęby. Nie nadążam ze sprzątaniem.
Gratuluję!
U mnie na razie żadnych widocznych pomidorków, ale cierpliwa jestem....
Awatar użytkownika
tomaszkowa
500p
500p
Posty: 716
Od: 28 paź 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Średnica 22 cm, wysokość 18cm. Nie planowałam tak dużej ilości krzaczków więc sadziłam w co miałam. :roll: Najwyżej w trakcie wegetacji będę przesadzać. ;:222
Pozdrawiam. Beata.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Tomaszkowa, będziesz się męczyć z częstym podlewaniem, a pomidory będą się męczyły w tak małych donicach i plon pewnie będzie kiepski. Na spokojnie poszukaj czegoś większego i przesadź. ;:108 Nawet jak krzaki będą większe bez problemu dasz radę to zrobić. Ja nawet takie już całkiem spore krzaki ( bo nie miałam wcześniej większych donic) dziś przesadzałam z 10l do 20l by w trakcie sezonu nie biegać tak często z podlewaczką. Cała bryła korzeniowa ładnie wyszła z donicy, włożone na tą samą głębokość i pewnie nawet się nie zorientowały, że powędrowały do nowego lokum. :wink:
Te 10l wykorzystam na papryki, bo one tak nie piją jak pomidory :wink:
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Mania pisze:Moje na razie kiepściutkie, ale siedzą w skrzyni dopiero od tygodnia. No i najważniejsze - to moje pierwsze pomidory :wit

Obrazek
Troszkę podrosły przez 2 tygodnie. Plamy na dolnych liściach pozostały, ale reszta wygląda zdrowo.
Obrazek
Pojawiają się pierwsze zalążki kwiatów ;:138

Obrazek
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Mania wcale nie wyglądają kiepściutko :lol: Kropki nie mają prawa zniknąć z liści niestety, ale ja na razie je zostawiłam a w kilku najbardziej przymrożonych obcięłam i na to miejsce natychmiast wyrosły wilki :uszy i już są gęściejsze niż były, no ale to Venuski mogą zarastać sobie jak chcą nie pójdą w górę zbytnio ;:224
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”