Ogród zielonej III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród zielonej III

Post »

Soniu według mnie nie wiem czy ta obwódka z żurawek nie byłaby fajniejsza z jakichś bardziej wyrazistych?
Chociaż zauważyłam że te u mnie najlepiej przyrastają i nie straszne im słońce... ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11784
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Olu dzięki. ;:196 Niestety żadne kolorowe żurawki tam nie wytrzymają, bo to słoneczne miejsce. Już próbowałam, tylko Marmalade żyją u mnie w słońcu. Gdyby ipomea nie rosła tak szeroko, byłaby idealna. Ma piękny, oliwkowy, wyrazisty kolor. ;:215

Obrazek
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej III

Post »

Soniu, a czy ja bym mogła prosić o jakieś ujęcie Twojego szpaleru z hibiskusów? ;:109
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej III

Post »

cyma2704 pisze:Dario masz działkę jak ja, w polach, taki urok nieużytków. ;:222 U mnie koty sąsiadów czasem polują, ale efektów nie widzę. Czy doniczkom jakoś powiększasz liczbę otworów. :?: Zastanawiam się jak korzenie sobie radzą przebijając się do gleby.
Zorientowałam się, że Ci nie odpowiedziałam jeszcze na pytanie: no więc ja sadzę w tych dużych donicach o średnicy 30 - 40 cm i one mają sporo otworów w dnie i takie dodatkowe na samym spodzie ale po bokach i najwyraźniej to wystarcza cebulowym.

U nas też polują koty i chyba lisy - bo widzę takie ślady grzebania przy wylotach z nor. Ale to za mało na taką ilość gryzoni. Przydałaby się armia kotów.
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Ogród zielonej III

Post »

moim zdaniem żurawka w takim kolorze jak najbardziej pasuje na obwódkę tej rabatki sadź śmiało :D
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Soniu miałam te trawki od Ciebie i nie przyjęły się. Posadziłam na wiosnę i ani śladu.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7793
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród zielonej III

Post »

Dzień dobry Soniu.
Mi wybór żurawki bardzo się podoba. Obstawiałam, że to sashay lub Marmalade ;:333
Jeżeli chcesz ciut ożywić to może ipomea? Ale dodatkowo nie zamiast. Kolorystycznie zostajesz w zielonościach. Nie wszędzie muszą być kontrasty, czasem taka właśnie chłodna elegancja jest lepsza ;:333 Dla mnie bomba ;:63

U mnie pada, pada ;:138
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11784
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Dario dziękuję. ;:196 Będę sadzić cebulowe w donicach. Dziś z M dwie godziny ugniataliśmy ciężkim ubijakiem korytarze nornic. Skończyliśmy, a na rabacie najwcześniej ugniecionej, już nornice zaczęły robić nowe. ;:223 Żadne sposoby nie skutkują. ;:145 Szpaler hibiskusów w tym roku mało reprezentacyjny. Wiosną radykalnie przycięłam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=868 i susza daje się im we znaki. Przyrosły jednak około 50 cm.

Obrazek

Anitko jak dwa głosy za, mój trzeci, to jutro zdejmowanie darni i sadzenie żurawek na tej rabacie. :tan

Obrazek

Martuś może trzeba wysiać i małe siewki posadzić. ;:218 Łatwiej się zaaklimatyzują na twojej ciężkiej glebie. Parę traw, trochę zielonego i już rabata cały rok przyzwoicie wygląda.

Obrazek

Jolu dzięki, ;:196 to według mnie Marmalade, ma mało postrzępione liście. W mojej szkółce nazywają się żurawki w odmianach. ;:306 Jutro zaplanowałam sadzenie. Chciałam tę rabatę zostawić spokojną, jak cisy i choina kanadyjska Jeddeloh się rozrosną zapełnią rabatę. Pewnie czasem coś jednorocznego, kolorowego posadzę, w zależności od nastroju. :) Teraz są tam dwie cynie i werbena dla przełamania zieleni, bo Green Jevel malutkie jeszcze. Niestety u mnie nadal susza, deszczu nawet w prognozach brak. ;:222

Obrazek

Biała rabata przy chodniku do garażu, najczęściej przeorana korytarzami nornic. W tym tygodniu trzy razy ją ugniatałam. Wykopię lilie, bo pewnie do nich tak się dobierają. :evil:

Obrazek

Rozplenice z Limelight przy wejściu.

Obrazek

Tawuła japońska skromnie kwitnie po raz drugi.

Obrazek

Malutka Guava Ice ciągle cieszy.

Obrazek

Przywrotniki pokazały po jednym kwiatku.

Obrazek

Dla lubiących cynie, rabata przy kompostowniku szaleje kolorami.

Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7109
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Chociaż lubię kolor, to jednak żurawki na rabacie wyglądają ok w takim spokojnym kolorze. Pasuje idealnie. Kolor wyraźniejszy tylko by zaszkodził, bo przykuł by uwagę i zdominował, a ma być stonowanie i elegancko prawda? Lilie posadź, a w ich sąsiedztwie czosnek....nornice nie lubią. No i sierść zwierząt, też nie lubią. Ja wkładam do norek każdą możliwą sierść zwierząt.
Podziwiam Twoje trawy i ślę deszcz, bo u mnie pada, pada, pada... :tan
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11784
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Małgosiu dzięki za poparcie żurawek i dmuchanie chmur do mnie. ;:cm Będę sadzić cebulowe w doniczki i siatkę, zobaczymy jakie efekty będą. Czosnek już zaplanowany do każdej kępy. ;:131 Moje nornice szkolone sierści z pekińczyka się nie boją. :;230
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej III

Post »

Całkiem niezły szpaler z tych hibiskusów. A że upały i susza trwały tak długo, to nie można im zarzucać, że słabiej kwitną.

Jaka ładna jest ta biała rabata. ;:333

Soniu, jaka to odmiana rozplenicy, którą pokazujesz na tych ostatnich zdjęciach?

A w tamtym wątku, do którego dałaś link, pisałaś coś o śniedku, że narobił Ci szkód i go nie chcesz. Napiszesz dokładniej, o co chodziło?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11784
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Dario rozplenice siałam z podarowanych nasion. Nie mam pojęcia co za odmiany. Jedne mają ciemne kłosy i są niższe, podobne do Moudry. ;:218 Kilka jest wysokich, z jasnymi kłosami. Mają około 1 metr wysokości. Ta koło hortensji jest z tych z jasnymi kłosami. Śniedka dostałam od sąsiadki jako zawciąg nadmorski. Zrobiłam obwódkę na skarpie. Przez dwa lata wykopałam trzy wiadra cebulek. Wrastał we wszystkie byliny, zagłuszył wszystko. Musiałam wykopać całość, prawie przesiałam ziemię z tego paskudztwa i dopiero wsadziłam rośliny ponownie. W dalszym ciągu jakieś pojedyncze wykopuję. To okropny chwast. :evil:
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej III

Post »

O, to ja śniedka też nie wpuszczę do swojego ogródka. ;:185

Piszesz, że siałaś rozplenicę, to czy jeszcze mogę Cię prosić o dokładne wskazówki jak rozmnożyć ją w ten sposób?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”