Ogród z angielską nutą cz.11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

U nas jak fachowcy od tynków poszli na przerwę świąteczną to pogoda do dziś im uniemożliwiła prace. Czekamy jak kania dżdżu na ładną pogodę - oni, żeby tynkować, ja- żeby ogrodować :wink:

Piękne iryski, cieszę się, że dzięki Twojemu wątkowi (i nie tylko wątkowi) mam też u siebie w ogrodzie te piękności. Ale moje jeszcze nie kwitną, nawet pąków nie mają. Muszę im się teraz dokładniej przyjrzeć.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

silvarerum pisze:U nas jak fachowcy od tynków poszli na przerwę świąteczną to pogoda do dziś im uniemożliwiła prace. Czekamy jak kania dżdżu na ładną pogodę - oni, żeby tynkować, ja- żeby ogrodować :wink:

Piękne iryski, cieszę się, że dzięki Twojemu wątkowi (i nie tylko wątkowi) mam też u siebie w ogrodzie te piękności. Ale moje jeszcze nie kwitną, nawet pąków nie mają. Muszę im się teraz dokładniej przyjrzeć.
nie wsadziłaś irysków zbyt głęboko?
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Witaj Moniko :wit . Wysłałam Ci fotkę iryska ;:108 . Z tym deszczem to faktycznie przesada. U mnie codziennie pada albo nawet leje ;:222 . Nic nie można zrobić, chwasty rosną jak szalone . Ach i jeszcze te nieszczęsne przymrozki ;:222 . m nadzieje, że u Ciebie będzie ładnie i fachowcy szybko skończą bo jestem ciekawa efektu końcowego ;:65 . Masz piękny domek i z przyjemnością zobaczę jego nowe ubranko ;:108 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Mam nadzieję, że nie - starałam się jak najpłycej. Na razie nie pada u nas, więc może uda mi się do nich zajrzeć.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

ewelkacha88 pisze:Witaj Moniko :wit . Wysłałam Ci fotkę iryska ;:108 . Z tym deszczem to faktycznie przesada. U mnie codziennie pada albo nawet leje ;:222 . Nic nie można zrobić, chwasty rosną jak szalone . Ach i jeszcze te nieszczęsne przymrozki ;:222 . m nadzieje, że u Ciebie będzie ładnie i fachowcy szybko skończą bo jestem ciekawa efektu końcowego ;:65 . Masz piękny domek i z przyjemnością zobaczę jego nowe ubranko ;:108 . Pozdrawiam :wit .
Odpisałam, Ewelinko na p.w.
U mnie przymrozki ścięły większość kwitnących irysów SDB i liście magnolii ;:222
Jak tylko skończymy roboty gzymsowe, to pokażę fotki ;:196



silvarerum pisze:Mam nadzieję, że nie - starałam się jak najpłycej. Na razie nie pada u nas, więc może uda mi się do nich zajrzeć.
to powinno być wszystko dobrze :D
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Dziś rekonesans i są - wychodzą maluchy ;:138
No ucieszyłam się jak dziecko.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

kolejne kwitnienia irysków SDB

Obrazek

Obrazek


Sigh
Obrazek

Banbury Ruffles
Obrazek

Sapphire Jewel
Obrazek

ścięte przez mróz Blue Gem
Obrazek



silvarerum pisze:Dziś rekonesans i są - wychodzą maluchy ;:138
No ucieszyłam się jak dziecko.
;:196 ja też się cieszę i czekam na fotki :tan
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11784
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Moniko przykro, że kwiaty irysów przymroziło. ;:168 Kolejne już cieszą oczy, bordowe z niebieskim oczkiem przepiękne. ;:oj Moim zwykłym, bródkowym po raz pierwszy zagniwają końce pąków, wycinam po kolei i nie bardzo wiem co się dzieje. ;:223 Bukszpany są piękne, ale jednak podatne na choroby, a taka aura, jak tegoroczna wiosna, niestety trudna dla nich. Też nie opryskałam swoich, bo albo pada, albo choruję. ;:222 Słońca życzę, żeby fachowcy skończyli i mogłaś cieszyć się elewacją. ;:196
rikkuu
200p
200p
Posty: 356
Od: 26 gru 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina, dolnośląskie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Monika, piękne te twoje irysy ;:108 Jak dobrze, że też je mam ;:138 Koło tych śliwkowych chodzę i nie mogę się na nie napatrzeć takie są śliczne ;:oj pozostałe oczywiście też, ale te były pierwsze i od razu podbiły moje serce ;:167 Bardzo jestem ciekawa, jak będzie wyglądać twoja elewacja. Koniecznie wstaw zdjęcia. Pogoda ma być już lepsza, to panowie powinni szybko się uwinąć ;:136
Chciałam ci powiedzieć, że orliki od ciebie są ogromne. Nie wiem dlaczego myślałam, że one są niskie, a one przerosły róże, obok których rosną ;:215
Powiedz mi, czy wysiała ci się werbena?
Ula
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

cyma2704 pisze:Moniko przykro, że kwiaty irysów przymroziło. ;:168 Kolejne już cieszą oczy, bordowe z niebieskim oczkiem przepiękne. ;:oj Moim zwykłym, bródkowym po raz pierwszy zagniwają końce pąków, wycinam po kolei i nie bardzo wiem co się dzieje. ;:223 Bukszpany są piękne, ale jednak podatne na choroby, a taka aura, jak tegoroczna wiosna, niestety trudna dla nich. Też nie opryskałam swoich, bo albo pada, albo choruję. ;:222 Słońca życzę, żeby fachowcy skończyli i mogłaś cieszyć się elewacją. ;:196
Za dużo deszczu i pewnie dlatego irysy chorują :roll:
U mnie oczywiście za długo była ładna pogoda. - wczoraj, jeden dzień, bo już dzisiaj leje jak z cebra :?


rikkuu pisze:Monika, piękne te twoje irysy ;:108 Jak dobrze, że też je mam ;:138 Koło tych śliwkowych chodzę i nie mogę się na nie napatrzeć takie są śliczne ;:oj pozostałe oczywiście też, ale te były pierwsze i od razu podbiły moje serce ;:167 Bardzo jestem ciekawa, jak będzie wyglądać twoja elewacja. Koniecznie wstaw zdjęcia. Pogoda ma być już lepsza, to panowie powinni szybko się uwinąć ;:136
Chciałam ci powiedzieć, że orliki od ciebie są ogromne. Nie wiem dlaczego myślałam, że one są niskie, a one przerosły róże, obok których rosną ;:215
Powiedz mi, czy wysiała ci się werbena?
To zrób zdjęcia, Ulcia i wstaw nawet tutaj ;:196
Ja też bardzo lubię te iryski. Szkoda, że nie znam jego nazwy - jest bardzo ładny i nietypowy kolorem jak na irysa.
U mnie większość odmian jeszcze w pąkach , a kilka niestety nie zakwitnie, bo sroki wyskubały środki pąków :evil: jestem na to zła, bo to akurat w nowościach, na które bardzo czekałam, bo miały kwitnąć pierwszy raz :evil:
Werbena mi się słabo wysiewa ;:222
Co do orlików - ich wzrost jest różny w zależności od odmiany :wink:
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Alania pisze:
cyma2704 pisze:Moniko przykro, że kwiaty irysów przymroziło. ;:168 Kolejne już cieszą oczy, bordowe z niebieskim oczkiem przepiękne. ;:oj Moim zwykłym, bródkowym po raz pierwszy zagniwają końce pąków, wycinam po kolei i nie bardzo wiem co się dzieje. ;:223 Bukszpany są piękne, ale jednak podatne na choroby, a taka aura, jak tegoroczna wiosna, niestety trudna dla nich. Też nie opryskałam swoich, bo albo pada, albo choruję. ;:222 Słońca życzę, żeby fachowcy skończyli i mogłaś cieszyć się elewacją. ;:196
Za dużo deszczu i pewnie dlatego irysy chorują :roll:
U mnie oczywiście za długo była ładna pogoda. - wczoraj, jeden dzień, bo już dzisiaj leje jak z cebra :?


rikkuu pisze:Monika, piękne te twoje irysy ;:108 Jak dobrze, że też je mam ;:138 Koło tych śliwkowych chodzę i nie mogę się na nie napatrzeć takie są śliczne ;:oj pozostałe oczywiście też, ale te były pierwsze i od razu podbiły moje serce ;:167 Bardzo jestem ciekawa, jak będzie wyglądać twoja elewacja. Koniecznie wstaw zdjęcia. Pogoda ma być już lepsza, to panowie powinni szybko się uwinąć ;:136
Chciałam ci powiedzieć, że orliki od ciebie są ogromne. Nie wiem dlaczego myślałam, że one są niskie, a one przerosły róże, obok których rosną ;:215
Powiedz mi, czy wysiała ci się werbena?
To zrób zdjęcia, Ulcia i wstaw nawet tutaj ;:196
Ja też bardzo lubię te iryski. Szkoda, że nie znam jego nazwy - jest bardzo ładny i nietypowy kolorem jak na irysa.
U mnie większość odmian jeszcze w pąkach , a kilka niestety nie zakwitnie, bo sroki wyskubały środki pąków :evil: jestem na to zła, bo to akurat w nowościach, na które bardzo czekałam, bo miały kwitnąć pierwszy raz :evil:
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Witaj Moniko :wit . Dzięki za nazwę iryska ;:196 . Twoje jak zwykle piękne i szkoda tych , którym zaszkodziły przymrozki. Pogoda znowu zaczyna wariować ;:223 . Wczoraj było ładnie i najwidoczniej za długo bo dzisiaj znowu leje ;:222 . Masakra jakaś. Czy te iryski Banbury Ruffles są takie malusieńkie czy z tych troszkę większych ?? Piękny ;:138 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

ewelkacha88 pisze:Witaj Moniko :wit . Dzięki za nazwę iryska ;:196 . Twoje jak zwykle piękne i szkoda tych , którym zaszkodziły przymrozki. Pogoda znowu zaczyna wariować ;:223 . Wczoraj było ładnie i najwidoczniej za długo bo dzisiaj znowu leje ;:222 . Masakra jakaś. Czy te iryski Banbury Ruffles są takie malusieńkie czy z tych troszkę większych ?? Piękny ;:138 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Banbury Ruffles to irys pumila, ale to nie aż taka miniatura jak np.Little Dream. Banbury Ruffles ma większe kwiaty, jest wyższy. Bardzo ładna odmiana :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”