Pomidory pod folią cz. 4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

seba1999 pisze:Andrzej a ile masz sadzonek ? :D
Przede mną najgorsza noc, chyba czeka mnie nocna warta :;230

ok. 150 i ze 40 gatunków ;:306 , ale część pójdzie pod chmurkę ;:215
Mnie mrozy niestraszne, bo zniosłem wszystko do pokoju. Tylko czuję się
jakbym mieszkał we foli ;:223

-- 9 maja 2017, o 14:27 --
ela151 pisze:Mi udało się zwiększyć ilość zwężając ścieżkę i sadząc bliżej ścian.
Rzędy w poprzek sprawiają, że dostęp do każdego krzaka jest możliwy z głównej ścieżki.
Jak miałam rzędy wzdłuż tunelu to jak weszłam w jednym końcu w rząd, to musiałam przejść do końca.

Tak prowadzę na 1 pęd i sadzę blisko siebie. Liście od dołu regularnie obrywał do 1 grona (zostawiając 1 liść pod nim) Między kolejnymi gronami przynajmniej po 1 liściu zostawiam.
Dzięki Elu :) Nawet nie wiedziałem, że masz tu taki fajny swój wątek, zaczytałem się , że ahhhh :) ;:215
Andrzej
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1961
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Asiu, u mnie rosną na wolnym powietrzu. Każdy krzaczek na jeden pęd, dość skrupulatnie usuwam dolne liście, z biegiem czasu następne aby nie dopuścić do zagęszczenia zieleni. W Twoim przypadku musisz być jeszcze bardziej czujna, bo uprawiasz w tunelu, gdzie zagęszczenie sprzyja chorobom grzybowym. Podczytuj Elę151, też uprawia w tunelu, też ma gęściutko, ale też nieustannie trzyma rękę na pulsie. I ma efekty.
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Jak tak czytam o obsadzaniu tunelu, to zaczęłam się zastanawiać czy nie mam za mało sadzonek ;:oj
Poszłam z miarką, aby zmierzyć 'teren' przeznaczony pod pomidory. Z jednej strony mam 2,8mx0,75m, a z drugiej 1,9x0,75. O ile dobrze pamiętam wyląduje tam 16 krzaczków: 7 Betaluxa, 3 malinowy Ożarowski i 6 Red Pear. Albo będą miały luksus w postaci przestrzeni albo dokupię kilka sadzonek.
To mój pierwszy rok z pomidorami, więc może na spokojnie zostanę przy tym co mam.
Mam także dwie sadzonki papryki z przeznaczeniem pod tunel i teraz nie wiem w jakiej odległości od pomidorów ją sadzić, skoro się nie lubią.
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Czyli rozumiem, że w niewielkim tunelu (3x6) nie hodować jednocześnie pomidorów i papryki?
Awatar użytkownika
bodi
100p
100p
Posty: 112
Od: 22 lis 2011, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Niestety ale pomidor za bardzo nie lubi też obok siebie ogórków https://www.wymarzonyogrod.pl/zakladani ... _2179.html
Pozdrawiam-Bogusław
"Pan pomidor wlazł na tyczkę I przedrzeźnia ogrodniczkę.
Jak Pan może,Panie pomidorze?!"
J. Brzechwa
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

U mnie w zeszłym roku ogórek Julian rósł w towarzystwie pomiędzy Persimmon a innym. Nie zauważyłam aby sobie przeszkadzały. Jedynie ogórek bardzo szybko się rozrastał. Pomidory dobrze owocowały.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 867
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

bodi pisze:Niestety ale pomidor za bardzo nie lubi też obok siebie ogórków https://www.wymarzonyogrod.pl/zakladani ... _2179.html
Jednak wspólnym mianownikiem jest to że te roślimy lubią ciepło, i co za tym idzie sadzenie w tunelu. A mało kto przeznaczy cały tunel np. na pikantne papryki, ogórki. Mniejsze znaczenie ma co lubi być sadzone obok siebie a to co lubi ciepło.
U mnie w tum roku tak niefortunnie wypadło że czosnek zimowy rośnie mi w tunelu foliowym.

Tak wiem jestem rekordzistą, jednak czosnek był wsadzony jesienią a w zimę udało się kupić tunel foliowy za grosze. Tunel postawiony, a czosnku już nie będę kopał i przesadzał. Tego czosnku to tak mam z 1/4 tunelu ale co ja na to poradzę.
Awatar użytkownika
bodi
100p
100p
Posty: 112
Od: 22 lis 2011, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

marcinbb bardzo dobrze ,że rośnie czosnek miedzy pomidorami , ja co roku kilka ząbków czosnku sadzę między pomidorami, bo ma dobry wpływ na pomidory zapobiega szarej pleśni.
Pozdrawiam-Bogusław
"Pan pomidor wlazł na tyczkę I przedrzeźnia ogrodniczkę.
Jak Pan może,Panie pomidorze?!"
J. Brzechwa
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Kręgosłup mi chyba pęknie bo ściągnęłam wszystko do domu. Ciekawe co powie mój M jak wejdzie do sypialni. Chyba mu wyrecytuję:
Wpłynąłeś na suchego przestwór oceanu,
Wóz nurza się w zieloność i jak łódka brodzi,
Śród fali łąk szumiących, śród kwiatów powodzi,
Omijaj koralowe ostrowy burzanu
;:306 ;:306 ;:306
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
bodi
100p
100p
Posty: 112
Od: 22 lis 2011, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

whitedame pisze:Kręgosłup mi chyba pęknie bo ściągnęłam wszystko do domu. Ciekawe co powie mój M jak wejdzie do sypialni. Chyba mu wyrecytuję:
Wpłynąłeś na suchego przestwór oceanu,
Wóz nurza się w zieloność i jak łódka brodzi,
Śród fali łąk szumiących, śród kwiatów powodzi,
Omijaj koralowe ostrowy burzanu
;:306 ;:306 ;:306
Może M przez jedną noc śpiąc z pomidorami nie pozielenieje ;:306 ;:306 ;:333
Pozdrawiam-Bogusław
"Pan pomidor wlazł na tyczkę I przedrzeźnia ogrodniczkę.
Jak Pan może,Panie pomidorze?!"
J. Brzechwa
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 867
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

bodi pisze:marcinbb bardzo dobrze ,że rośnie czosnek miedzy pomidorami , ja co roku kilka ząbków czosnku sadzę między pomidorami, bo ma dobry wpływ na pomidory zapobiega szarej pleśni.
U mnie czosnek rośnie sam w gromadzie około 50, a pomidory zajmą zaszczytne miejsce "na tyłach", wraz z ogórem i paprykami pikantnymi. Mam 2 tunele po 18m2 więc ten czosnek jakoś specjalnie mi nie przeszkadza. Nie wiem tylko jak ciepło z tunelu wpłynie na niego - uznajmy to jako eksperyment.
Awatar użytkownika
bodi
100p
100p
Posty: 112
Od: 22 lis 2011, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

marcinbb pisze:
bodi pisze:marcinbb bardzo dobrze ,że rośnie czosnek miedzy pomidorami , ja co roku kilka ząbków czosnku sadzę między pomidorami, bo ma dobry wpływ na pomidory zapobiega szarej pleśni.
U mnie czosnek rośnie sam w gromadzie około 50, a pomidory zajmą zaszczytne miejsce "na tyłach", wraz z ogórem i paprykami pikantnymi. Mam 2 tunele po 18m2 więc ten czosnek jakoś specjalnie mi nie przeszkadza. Nie wiem tylko jak ciepło z tunelu wpłynie na niego - uznajmy to jako eksperyment.
Zapewniam, że będzie rósł jak ta lala -co roku daje do tunelu czosnek ;:333
Pozdrawiam-Bogusław
"Pan pomidor wlazł na tyczkę I przedrzeźnia ogrodniczkę.
Jak Pan może,Panie pomidorze?!"
J. Brzechwa
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

mamaAmelka pisze:Czyli rozumiem, że w niewielkim tunelu (3x6) nie hodować jednocześnie pomidorów i papryki?
Carmelko, mam niewielki tunel, coś ok. 2,6 m szeroki i niecałe 4 m długi, pośrodku ścieżka ok. 40 cm. Ma kształt połówki walca, czyli góra to kabłąki rury PCV.
Po obu stronach ścieżki sadzę pomidory a za pomidorami paprykę, bo jest niższa.
W ubiegłym roku, kosztem jednego rzędu pomidrów posadziłam ogórki. W tym roku też tak będzie, z tym ,że zamienię je miejscami.
Naprawdę nie zauważyłam, żeby jedno z drugim się" nie lubiło". Rosną zdrowo, plony zadowalające. Jedyny minus takiego rozmieszczenie, to utrudniony dostęp do papryki. Przez ścianę ogórków na sznurkach raczej ciężko przejść, przez rozrośnięte pomidory również. Więc w tym roku zostawię sobie po obu stronach " furtki".
Pozdrawiam, Marta.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”